Тарасенко Тарас Петрович — Вікіпедія

Тарас Петрович Тарасенко
Народився 26 липня 1980(1980-07-26) (43 роки)
м. Богуслав, Київська область
Громадянство Україна Україна
Діяльність адвокат
арбітражний керуючий
Alma mater Київський національний економічний університет
Членство Верховна Рада України IX скликання
Посада народний депутат України
Партія Слуга народу
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Тарас Петрович Тарасенко (нар. 26 липня 1980, м. Богуслав, Київська область) — український адвокат, арбітражний керуючий[1]. Народний депутат України 9-го скликання[2]. Входить в депутатське об'єднання "Люди".[3]

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 26 липня 1980 році в Богуславі. Мати працює у сфері середньої освіти, батько був депутатом Богуславської міської ради[4].

Тарас Тарасенко закінчив юридичний факультет Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана[1].

З 2002 по 2004 рік Тарас працював у АБ «Укрсоцбанк», де очолював підрозділи Харківської, Хмельницької та Київської областей[4]

Тарасенко є директором ТОВ «ЮК „СТС“», що була створена в 2010 році[5]. До того працював на керівних посадах у юридичних компаніях[1].

Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 124 у списку[6]. На час виборів: адвокат, безпартійний. Проживає в м. Києві[7].

Парламентська діяльність[ред. | ред. код]

Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин[8], голова підкомітету з питань прав людини[9].

Член Української частини міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща.

Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Латвійською Республікою.

Член групи з міжпарламентських зв'язків з Південно-Африканською Республікою, Італійською Республікою, Республікою Польща, Канадою[10].

Тарасенко Тарас із трьома іншими депутатами є автором законопроєкту щодо судової реформи – 3711-2, який на думку ЗМІ «фактично протидіє змінам в цій гілці влади». Зокрема, четверо депутатів пропонували у липні 2020 року скасувати Громадську раду доброчесності. Також вони пропонували скасувати Вищу кваліфкомісію суддів як незалежний орган, а натомість створити кваліфікаційну палату у ВРП. Крім того, роль міжнародних експертів у ВРП хочуть звузити лише до визначення кількості і навантаження суддів[11].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Список кандидатів у депутати від партії «Слуга Народу» [Архівовано 2019-08-08 у Wayback Machine.] sluga-narodu.com
  2. Хто проходить в Раду від «Слуги народу»: список [Архівовано 2019-07-23 у Wayback Machine.] Дзеркало Тижня (21 липня 2019)
  3. https://zn.ua/ukr/POLITICS/u-radi-zjavilosja-deputatske-objednannja-pid-brendom-sivokho.html У Раді з’явилося депутатське об’єднання під «брендом» Сивохо, Зеркало тижня
  4. а б Тарас Тарасенко - біографія, освіта, сім'я, кар'єра, компромат. my.ua (uk-UA) . Процитовано 20 лютого 2020.
  5. Тарасенко Тарас LegalHighSchool
  6. Партія «Слуга народу» обновила список кандидатів РБК-Україна (13.06.2019)
  7. Відомості про кандидата в народні депутати України cvk.gov.ua
  8. Парламент затвердив список своїх комітетів і їх склад. ХТО В ЯКОМУ Новинарня (29.08.2019)
  9. Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин обговорив питання проведення виїзного засідання на Донбасі Верховна Рада України (5 вересня 2019)
  10. Офіційний портал Верховної Ради України. itd.rada.gov.ua. Архів оригіналу за 18 квітня 2020. Процитовано 20 лютого 2020.
  11. Прагнуть зірвати реальну судову реформу в Україні. Серпом по рейтингу (укр.). Процитовано 25 листопада 2021.

Посилання[ред. | ред. код]