Устенко Олексій Олегович — Вікіпедія

Устенко Олексій Олегович
Народився 7 квітня 1994(1994-04-07) (30 років)
Київ, Україна
Країна  Україна
Діяльність підприємець, політик, економіст
Alma mater Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
Членство Верховна Рада України IX скликання
Посада народний депутат України
Партія Слуга народу
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Олексій Олегович Устенко (нар. 7 квітня 1994, Київ) — український економіст, народний депутат України IX скликання, голова підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, голова Полтавської обласної організації політичної партії «Слуга Народу»[1].

Життєпис[ред. | ред. код]

Олексій Устенко народився 7 квітня 1994 року в Києві.

У 2014 році закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю «Міжнародна економіка та менеджмент», а в 2015 році завершив навчання в City University London (Міський університет Лондона) за напрямком International business economics (міжнародна бізнес-економіка).

У 2016–2019 роках був керівником низки аграрних підприємств.

Одружений[2]. Є експертом з інвестицій та розвитку аграрного сектору.

Політична кар’єра[ред. | ред. код]

Із 2019 року – народний депутат України від політичної партії «Слуга Народу»[3][4]. Голова підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Входить до групи з міжпарламентських зв'язків із Бразилією, Індією, Кіпром, ОАЕ, США, Швецією, Японією. Член міжфракційного об’єднання «Українці в світі».

З червня 2022 року голова Полтавської обласної організації політичної партії «Слуга Народу».

Член Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування можливих протиправних дій посадових осіб Державного космічного агентства України (Національного космічного агентства України) та підприємств космічної галузі, зокрема під час реалізації проектів «Либідь» та «Циклон-4»[5].

У 2019 зробив скандальну заяву про те, що Україна спровокувала Росію до нападу через скасування скандального закону Колесніченка-Ківалова 2014 року[6][7][8][9][10].

Законотворча діяльність[ред. | ред. код]

Згідно з інформацією порталу "Вони голосують для тебе" депутат підтримує законопроекти, які направлені на євроінтеграцію та вступ до НАТО, протидію російській агресії, боротьбу з корупцією, податкові пільги, діджиталізацію, збереження лісів та реформування науки.

Устенко є прихильником економічного егоїзу та імпортозаміщення, про що не раз висловлювався в ЗМІ[11][12].

Політик також голосував за створення в Україні індустріальних парків[13].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Олексій Устенко. sluga-narodu.com. Слуга народу.
  2. Відомості про кандидата в народні депутати України cvk.gov.ua
  3. Кто проходит в Раду от "Слуги народа": список. Дзеркало тижня. 21 липня 2019. Архів оригіналу за 23 липня 2019. Процитовано 30 січня 2020.
  4. Партія «Слуга народу» обновила список кандидатів РБК-Україна (13.06.2019)
  5. Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій посадових осіб Державного космічного агентства України (Національного космічного агентства України) та підприємств космічної галузі, зокрема під час реалізації проектів "Либідь" та "Циклон-4" - Офіційний портал Верховної Ради України. www.rada.gov.ua. Процитовано 24 листопада 2021.
  6. Нардеп від "Слуги народу" заявив, що РФ напала на Україну через скасування мовного закону. РБК-Украина (рос.). Процитовано 25 грудня 2019.
  7. «Українська правда»: «Слуга народу» заявив, що вторгнення РФ до Криму спровокував «мовний закон»
  8. НВ: Нардеп від Слуги народу заявив, що Росія захопила Крим через «мовний закон»
  9. «Слуга Путіна»? Нардеп Зеленського оскандалився зрадницькою заявою про Крим
  10. Через мовний закон: депутат «Слуги народу» пояснив напад Росії на Україну
  11. Капустинська, Ксенія (4 жовтня 2021). Українських меблів більше не буде? Чому не можна скасовувати заборону на експорт лісу в ЄС. OBOZREVATEL NEWS (укр.). Процитовано 24 листопада 2021.
  12. Індустріальні парки в Україні: 25 "точок росту" за три наступні роки. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 24 листопада 2021.
  13. Зміни до закону "Про індустріальні парки" дадуть Україні додаткових 37 млрд гривень та щонайменше 1 000 нових робочих місць, – Олексій Устенко. ukranews_com (ua) . 9 вересня 2021. Процитовано 24 листопада 2021.

Посилання[ред. | ред. код]