Портал:Франція — Вікіпедія

Ласкаво просимо до порталу Франція!
Bienvenue sur le portail de la France!
Редагувати Ласкаво просимо до порталу
ФРАНЦІЯ
Фізична мапа Франції
Фізична мапа Франції

Франція, офіційна назва Францу́зька Респу́бліка (фр. Le France, République Française) — держава на заході Європи, республіка, що межує на північному сході з Бельгією і Німеччиною, на сході з Німеччиною, Швейцарією й Італією, південному-заході з Іспанією й Андоррою, на півдні омивається Середземним морем, на заході — Атлантичним океаном.

Площа (разом з Корсикою) — 543 965 км². Столиця і найбільше місто — Париж. Окрім метрополії, Франції належать численні заморські території — Гваделупа, Сен-Бартелемі, Сен-Мартен, Французька Гвіана, Мартиніка, Майотта, Реюньйон, Сен-П'єр і Мікелон, Південні й Антарктичні території, Нова Каледонія, Французька Полінезія, Волліс і Футуна.

Протягом останніх п'ятисот років Франція була одною з провідних країн світу з сильними культурними, економічними, військовими та політичними впливами на Європу та увесь світ. Протягом 17-18 століть Франція колонізувала великі території у Північній Америці та Південно-Східній Азії, протягом двох наступних століть стала другою найбільшою імперією у світі, завоювавши значні частини Північної, Західної та Центальної Африки, Південно-Східної Азії, а також багато Карибських і Тихоокеанських островів.

Редагувати Вибрана стаття


Прапор Франції затверджено 20 травня 1794 року

Прапор Франції — національний символ Франції відповідно до 2-ої статті французької конституції 1958 року, що складається з трьох рівновеликих вертикальних смуг — синьої, білої і червоної — і має пропорції 2 до 3.

Вперше прапор Франції, розроблений Жак-Луї Давідом на прохання Конвенту, офіційно затверджений 20 травня 1794 р. Проте, його походження давніше, оскільки його барви відомі як три кольори свободи (14 липня 1789 р.), а синьо-червоно-білі кольори використовувалися трьома різними французькими королівськими династіями. Триколор є офіційним символом Франції від 1794 року, і офіційний прапор армії від 1812 року, за винятком періодів реставрації (18141815 і 18151830).

Переглянути всі Далі...
Редагувати Вибрана біографія


Хлодвіг І, король франків

Хлодвіг І або Клодвіг І (фр. clovis, лат. chlodovechus, Chlodoveus, реконстр. франк. *Hlodowig; біля 466 — 27 листопада 511, Париж) — король салічних франків з 481 по 511 рр. Син короля Хільдеріка І з роду Меровінгів і Базіни Тюринзької. Хлодвіг вступив на трон після смерті свого батька у віці 15 років. Проводив активну завойовницьку політику, значно розширивши територію свого королівства. У 498 році першим із франкських королів прийняв католицьку віру, що слугувало початком християнізації Галлії. Вважається засновником Франкського королівства, яке розглядається як перша французька або німецька монархії, в залежності від національної приналежності чи симпатій дослідників. За Хлодвіга була складена і записана «Салічна правда», один із перших варварських законодавчих кодексів. Після смерті Хлодвіга королівство було поділено на чотири частини між його синами і поринуло у міжусобиці.

Початок правління Хлодвіга І вважається настанням першого, «меровінзького» періоду історії Франкської держави — з кінця V до кінця VII століть.

Переглянути всі Далі...
Редагувати Нові статті


Редагувати Новини
Докладніше на Вікіновинах
Редагувати Річниці вересень
Редагувати Чи Ви знаєте, що...
"Враження. Схід сонця"
(фр. Impression soleil levant)

Клод Моне (1840—1926)
Редагувати Категорії
Редагувати Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про Францію.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходится згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.



Запити на статтіНезавершені статтіЧервоні посиланняВікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Тиждень Франції 2022

Редагувати Братні портали
Редагувати Французькі проєкти Вікімедії
Редагувати Інші розділи Вікімедії

Портали Євросоюзу

П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П:
AT BE BG CY CZ DE DK ES EE FI FR GR HR HU IE IT LT LU LV MT NL PL PT RO SE SK SI
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти