Портал:Дніпропетровська область — Вікіпедія

Розділ Вікіпедії: Дніпропетровська область
Проєкт  |  Портал

Портал Дніпропетровська область

Редагувати Ласкаво просимо

Дніпропетровська область — область в південно-центральній частині Україні. Площа області складає 31,9 тис. км² (5,3 % площі території України). Населення — 3 502,9 тис. осіб (на 1.01.2004 року). Центр області — місто Дніпро.

Редагувати Міста і села

У Дніпропетровській області загалом 1504 поселень:

13 міст обласного значення:

8 міст районного значення:

46 селищ міського типу, 69 селищ і 1369 сіл за районами:


Редагувати Історія

...-1223 роки

1223-1775 роки

1775-... роки

  • Губернії:

Новоросійська, Азовська, Катеринославське намісництво, Катеринославська, Криворізька



Редагувати Найкраща стаття

Дніпро — місто, адміністративний центр Дніпровської області. У минулому, до 1926 року — Катеринослав. У сучасній Україні, так само як і впродовж усієї своєї історії, Дніпро є одним з найвизначніших політичних, промислових, фінансових, наукових та культурних центрів. За чисельністю населення Дніпро є третім містом в Україні.

У сучасній Україні, так само як і впродовж усієї своєї історії, Дніпропетровськ є одним з найвизначніших політичних, промислових, фінансових, наукових та культурних центрів. За чисельністю населення (1040 тис. мешканців у 2007 році) Дніпропетровськ є третім містом в Україні. Дніпро з навколішними містами утворює Дніпровську агломерацію з населенням 1810 тис. осіб.

У II тис. до Р. Х. на дніпровських землях існувала Скитська держава (скити). У часи Київської Русі вже у ІХ стор. після Р. Х. на Монастирський острів завертали княжі дружини для відпочинку. Городище на Ігрені пов'язують з головним містом уличів Пересічень, яке існувало в 800—1300 рр.. Його мешканці відійшли вище за течією Самари, де відновили перевіз — місто Самарь, яке було центром бродників і згодом козаків. 1635 року у (Старому) Кодаці поляки побудували замок. 1688 року московіти будують Богородицьку фортецю замість міста Самарь.

Місто перенесено 1784 року за розпорядженням російської імператриці Катерини ІІ-ої на місце слободи Половиця в 10 км на схід від колишнього козацького паланкового центру Кодак. За планом Катерини II місто повинно було стати «Південною пальмірою» — столицею Російської імперії порівнюючи Санкт Петербург -"Північна Пальміра". Планувалось побудувати вищий за папський собор Петра і Павла в Римі (Ватикан).

З відкриттям в кінці 19 століття Криворізького залізорудного родовища почалося промислове будівництво, що продовжувалося в 1930-ті роки, що перетворило місто на провідний промисловний центр.

Редагувати Географія області
Редагувати Наука, освіта і культура


Редагувати Відомі особи
Редагувати Проєкти
Редагувати Адмістративний територіальний устрій
Редагувати Категорії


Редагувати Слід написати

Ви можете додати необхідну статтю про Дніпропетровську область, її міста і села, а також про те що пов'язане з ними.

Для цього напишіть назву нової статті і натисніть кнопку «Створити статтю» розміщену нижче. Також додавайте категорії Дніпропетровської області.


Відсутні статті, пов'язані з Дніпропетровщиною на які вже є посилання у Вікіпедії

Редагувати Нові статті
  • Liteway — започаткував 14 квітня 2020 користувач AndrewV77


Усього знайдено статей: 10259 (17 квітня 2020)

Портали регіонів України

П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П:
КО ВО ВО ДО ДО ЖО ЗО ЗО ІФО КО КАР ЛО ЛО МО ОО ПО РО СО ТО ХО ХО ХО ЧО ЧО ЧО
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти