Портал:Транспорт — Вікіпедія

ТРАНСПОРТНИЙ ПОРТАЛ
Портал створено для зручної навігації масивом статей Вікіпедії пов'язаних з темою транспорту

Над чим працюємо
Редактори
П:ТРТ


Про транспорт
Транспорт (від лат. transportare, утвореного від trans — «через» + portare — «носити») — сукупність засобів пристосування, для переміщення людей, тварин, товарів, сигналів і інформації з одного місця в інше. Іншими словами, дія транспорту визначається як конкретний рух організму або предмета з точки A в точку B. Транспорт забезпечує торгівлю і сполучення між людьми, що сприяє розвитку цивілізації та взаємовідносин.


Види транспорту
Існують безліч різних видів транспорту. В основному транспорт поділяють на три основних види, і далі ділять на додаткові категорії згідно використовуваних технічних засобів, проте, деякі види транспорту також мають змішані форми. Структура зліва показує системно-орієнтовані види транспорту:
 
 
 
 
 
Види транспорту
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Наземний
 
Водний
 
Повітряний
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Дорожний
 
Залізничний
 
 
 
 
 


Стаття місяця
Вибрана стаття
Редагувати

Підво́дний чо́вен (абр.: ПЧ; також субмарина від англ. submarine) — різновид кораблів, найчастіше військових, які здатні занурюватись під воду і тривалий час перебувати у підводному положенні. Нині підводні човни є на озброєнні військово-морських сил сорока країн, зокрема шість країн мають атомні підводні човни.

Зазвичай підводні човни мають краплеподібну або сигароподібну форми, металеву, часто з гумовим покриттям, зовнішню обшивку — легкий корпус, призначений для отримання оптимальних гідродинамічних властивостей корабля. Під легким корпусом знаходиться міцний корпус — основний корпус човна, виготовлений зі спеціальних сплавів, здатний витримати тиск води на глибинах занурення. Для надання судну змінної плавучості (здатності занурюватись під воду, триматися на певній глибині та спливати на поверхню) використовується система баластних цистерн, які заповнюються водою або продуваються стисненим повітрям. Керування човном у підводному положенні здійснюється також за допомогою стерн глибини. Рушіями підводних човнів є атомні, дизель-електричні (поєднання дизеля для надводного плавання і електродвигуна для підводного), анаеробні (повітрянонезалежні) енергетичні установки. [⇨]


Добра стаття
Добра стаття
Редагувати

Празький метрополітен або Празьке метро (чеськ. Pražské metro, Metro v Praze) — єдиний метрополітен Чехії, один із основних засобів транспорту в Празі і 7-й за річним пасажиропотоком серед метрополітенів Європи, зі щорічним пасажиропотоком понад 500 мільйонів пасажирів. Відкритий 9 травня 1974 року.


Вибраний список
Вибраний список
Редагувати

У Списку космічних запусків українських ракет-носіїв наведено перелік із 130 запусків ракет-носіїв українського виробництва, які було здійснено після 24 серпня 1991 року по 30 березня 2015. Завдяки цим запускам на орбіту Землі було виведено сотні супутників різного призначення. [⇨]


Вибрана цитата
Редагувати
Якщо вас заколисало від їзди в автобусі, головне — вийти, трохи постояти на твердій землі, віддихатися, прийти в себе, а вже потім думати, що робити далі.

Макс Фрай, Балакучий мрець[ru]


Вибране зображення
Редагувати

Маневровий тепловоз ЧМЕ3-5947 на станції Вінниця.


Вибрана карта
Редагувати

Транспортна система України


Шаблони
Редагувати
Корисні шаблони:


Вибрані статті
Вибрані статті
Редагувати


Добрі статті
Добрі статті
Редагувати


Нова стаття
Редагувати
  • Socket FT3 — започаткував 24 квітня 2024 користувач BlzzUa


Чи Ви знаєте...
Редагувати


Категорії
Редагувати


Допоможіть, будь ласка

Ви можете писати як власні статті, так і редагувати, доповнювати, покращувати статті, що вже існують. Завітайте на сторінку тематичних проєктів, оберіть цікаву тему над розбудовою якої вже працюють, долучайтесь до спільної праці з однодумцями. Або ж, якщо такий проєкт відсутній, створіть свій власний. Серед незавершених статей можете знайти такі, що потребують саме Вашої уваги і доробки.


Щоб створити нову статтю, наберіть потрібну назву транспортного об'єкта, явища, терміна, про який бажаєте створити статтю, у панелі вводу «Пошук», що знаходиться нагорі сторінки ліворуч, і натисніть значок лупи, або просто натисніть клавішу «Enter» на клавіатурі. Система пошуку може динамічно запропоновувати Вам ряд статей, що починаються на ті самі літери, що ви їх уводите. Якщо стаття з такою назвою відсутня, можете створити її, перейшовши за червоним посиланням на сторінці пошуку, або подати запит на створення такої статті більш досвідченим користувачам.

Підробний список відсутніх, але запитуваних статей можна знайти на цій сторінці.



Автомобілі Авіація Військова техніка Техніка Залізниця Космонавтика Морська справа