Вікіпедія:П'ять основ — Вікіпедія

Усі правила і настанови Вікіпедії ґрунтуються на п'яти основах, які визначають суть Вікіпедії.

Чим є і чим не є Вікіпедія Вікіпедія — це енциклопедія, що включає елементи загальних і спеціалізованих енциклопедій, довідників. Вікіпедія — не паперова енциклопедія, не словник, не трибуна, не колекція посилань, зображень чи мультимедійних файлів, не блог, не каталог, не путівник, не безладне зібрання інформації, не поле битви, не експеримент з анархії, демократії або законотворчості. Це не місце для викладу вашої особистої думки, особистого досвіду або особистих переконань, тому всі редактори Вікіпедії повинні дотримуватись правила про заборону оригінальних досліджень і прагнути бути точними.

Швидке посилання: ВП:Перша основа, ВП:5О1

Нейтральна точка зору Вікіпедія дотримується нейтральної точки зору: прагне до того, щоб у статтях не переважала окрема точка зору. Іноді це вимагає представлення кількох точок зору, що слід робити якомога точніше, супроводжуючи кожну необхідним контекстом, щоб можна було чітко розуміти, чиї точки зору представлені. Не слід представляти жодну версію як «найкращу» або «істину в останній інстанції». Це передбачає скрізь, де це можливо — особливо при роботі над спірними темами, — проставлення посилань на авторитетні джерела, які можуть бути перевірені. При виникненні конфлікту щодо того, який варіант статті є найнейтральнішим, слід припинити правку тексту статті, позначити її як суперечливу і спробувати виробити рішення на сторінці обговорення (друга закладка), згідно з порадами щодо розв'язання конфліктів.

Швидке посилання: ВП:Друга основа, ВП:5О2

Матеріали Вікіпедії є вільними для використання Матеріали Вікіпедії є вільними для використання, при цьому будь-хто може вносити до них зміни. Ваш текст доступний під ліцензією GNU Free Documentation License (GFDL), а також Creative Commons Із Зазначенням Авторства — Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-SA 4.0) і може розповсюджуватися або компонуватися відповідно до неї. Статті може редагувати будь-хто, проте при цьому жоден учасник не має права на одноосібний контроль за тією чи іншою статтею. Відповідно, усі внесені вами правки, у свою чергу, можуть бути безжально відредаговані та реструктуровані співтовариством. Не розміщуйте матеріали, які порушують авторське право або роботи, ліцензовані під несумісними з GFDL ліцензіями.

Швидке посилання: ВП:Третя основа, ВП:5О3

Етикет У Вікіпедії існують зведені правила поведінки: виявляйте повагу до ваших колег, навіть якщо в чомусь не згодні з ними. Будьте ввічливими. Уникайте образ, погроз, агресії та широких узагальнень. Зберігайте холоднокровність при роботі над «гарячими» темами, уникайте війн правок; пам'ятайте, що ми працюємо над 1 337 242 статтями. Дійте сумлінно, не випробовуйте правила Вікіпедії на міцність, припускайте добрі наміри з боку інших. Будьте відкритими, доброзичливими й привітними.

Швидке посилання: ВП:Четверта основа, ВП:5О4

Ігноруйте всі правила Вікіпедія не має незмінних правил — за винятком поданих п'яти загальних принципів. Принципи та дух значать більше, ніж буквальне формулювання, а іноді покращення Вікіпедії вимагає винятків. Сміливо правте, перейменовуйте, змінюйте статті — у цьому полягає задоволення від редагування, оскільки від вас не вимагають створення ідеальних текстів, хоча до цього слід прагнути. Не бійтеся щось зіпсувати, адже всі попередні версії статей зберігаються: ви ніяк не зможете випадково нашкодити Вікіпедії або безповоротно видалити текст. Але пам'ятайте: усе, що ви робите тут, збережеться для нащадків.

Швидке посилання: ВП:П'ята основа, ВП:5О5