Tour de France 2022

Tour de France 2022 Cycling (road) pictogram.svg
Jonas Vingegaard - 2022.jpg
Informacje ogólne
Wyścig109. Tour de France
KategoriaUCI World Tour 2022 2.UWT
Etapów21
Daty1 – 24 lipca 2022
Dystans3349,8 km
PaństwaFRA Francja
DEN Dania
BEL Belgia
SUI Szwajcaria
StartKopenhaga
MetaParyż
Drużyn22
Startujących176
Ukończyło135
Średnia prędkość42,106 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceDEN Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma)
Drugie miejsceSLO Tadej Pogačar (UAE Team Emirates)
Trzecie miejsceGBR Geraint Thomas (Ineos Grenadiers)
PunktowaBEL Wout Van Aert (Jumbo-Visma)
GórskaDEN Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma)
MłodzieżowaSLO Tadej Pogačar (UAE Team Emirates)
NajaktywniejszychBEL Wout Van Aert[1] (Jumbo-Visma)
DrużynowaGBR Ineos Grenadiers
Route of the 2022 Tour de France.png
◀20212023
Commons-logo.svgDokumentacja Wikidata-logo S.svg

Tour de France 2022 – 109. edycja wyścigu kolarskiego Tour de France, która odbyła się w dniach od 1 do 24 lipca 2022 na trasie o długości 3328 kilometrów, składającej się z 21 etapów i biegnącej z Kopenhagi do Paryża. Impreza kategorii 2.UWT była częścią cyklu UCI World Tour 2022.

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Trasa wyścigu została oficjalnie zaprezentowana w Paryżu 14 października 2021[2].

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Suma wzniesień (m)Zwycięzca etapuLider
1 1 lipca 2022DEN KopenhagaDEN Kopenhaga
jazda indywidualna na czas
13,220 mBEL Yves LampaertBEL Yves Lampaert
2 2 lipca 2022DEN RoskildeDEN Nyborg
płaski
202,21102 mNED Fabio JakobsenBEL Wout Van Aert
3 3 lipca 2022DEN VejleDEN Sønderborg
płaski
1821285 mNED Dylan GroenewegenBEL Wout Van Aert
4 5 lipca 2022DunkierkaCalais
pagórkowaty
171,51796 mBEL Wout Van AertBEL Wout Van Aert
5 6 lipca 2022Lille – Trouée d'Arenberg
pagórkowaty
157537 mAUS Simon ClarkeBEL Wout Van Aert
6 7 lipca 2022BEL BincheLongwy
pagórkowaty
219,92483 mSLO Tadej PogačarSLO Tadej Pogačar
7 8 lipca 2022Tomblaine – Planche des Belles Filles
górski
176,32532 mSLO Tadej PogačarSLO Tadej Pogačar
8 9 lipca 2022DoleSUI Lozanna
pagórkowaty
186,32529 mBEL Wout Van AertSLO Tadej Pogačar
9 10 lipca 2022SUI AigleChâtel
górski
192,93695 mLUX Bob JungelsSLO Tadej Pogačar
10 12 lipca 2022MorzineMegève
pagórkowaty
148,12775 mDEN Magnus Cort NielsenSLO Tadej Pogačar
11 13 lipca 2022Albertville – Col du Granon
górski
151,74036 mDEN Jonas VingegaardDEN Jonas Vingegaard
12 14 lipca 2022BriançonL'Alpe d'Huez
górski
165,14661 mGBR Thomas PidcockDEN Jonas Vingegaard
13 15 lipca 2022Le Bourg-d'OisansSaint-Étienne
płaski
192,62114 mDEN Mads Pedersen DEN Jonas Vingegaard
14 16 lipca 2022Saint-ÉtienneMende
górzysty
192,53499 mAUS Michael MatthewsDEN Jonas Vingegaard
15 17 lipca 2022RodezCarcassonne
płaski
202,52416 mBEL Jasper PhilipsenDEN Jonas Vingegaard
16 19 lipca 2022CarcassonneFoix
górzysty
178,53422 mCAN Hugo HouleDEN Jonas Vingegaard
17 20 lipca 2022Saint-Gaudens – Peyragudes
górski
129,73368 mSLO Tadej PogačarDEN Jonas Vingegaard
18 21 lipca 2022Lourdes – Hautacam
górski
143,24056 mDEN Jonas VingegaardDEN Jonas Vingegaard
19 22 lipca 2022Castelnau-MagnoacCahors
płaski
188,31326 mFRA Christophe LaporteDEN Jonas Vingegaard
20 23 lipca 2022Lacapelle-MarivalRocamadour
jazda indywidualna na czas
40,7442 mBEL Wout Van AertDEN Jonas Vingegaard
21 24 lipca 2022Paris La Défense ArenaParyż
płaski
115,6614 mBEL Jasper PhilipsenDEN Jonas Vingegaard

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

WorldTeams (18)ProTeams (4)

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Legenda: DNF – nie ukończył etapu, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował do etapu, DSQ – zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Wyniki etapów[edytuj | edytuj kod]

Etap 1[edytuj | edytuj kod]

Kopenhaga - Kopenhaga
jazda indywidualna na czas
(13,2 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Yves Lampaert BEL BelgiaQuick-Step Alpha Vinyl15' 17"
2. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma+ 5"
3. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 7"
4. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers+ 10"
5. Mathieu van der Poel NED HolandiaAlpecin-Deceuninck+ 13"
6. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 15"
7. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 15"
8. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 16"
9. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 17"
10. Dylan Teuns BEL BelgiaBahrain Victorious+ 20"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Yves Lampaert żółta koszulka (klasyfikacja generalna)zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)BEL BelgiaQuick-Step Alpha Vinyl15' 17"
2. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma+ 5"
3. Tadej Pogačar biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 7"
4. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers+ 10"
5. Mathieu van der Poel NED HolandiaAlpecin-Deceuninck+ 13"
6. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 15"
7. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 15"
8. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 16"
9. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 17"
10. Dylan Teuns BEL BelgiaBahrain Victorious+ 20"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2[edytuj | edytuj kod]

Roskilde - Nyborg
płaski
(202,2 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Fabio Jakobsen NED HolandiaQuick-Step Alpha Vinyl4h 34' 34"
2. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma+ 0"
3. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 0"
4. Danny van Poppel NED HolandiaBora-Hansgrohe+ 0"
5. Jasper Philipsen BEL BelgiaAlpecin-Deceuninck+ 0"
6. Peter Sagan SVK SłowacjaTotalEnergies+ 0"
7. Jérémy Lecroq FRA FrancjaB&B Hotels-KTM+ 0"
8. Dylan Groenewegen NED HolandiaBikeExchange-Jayco+ 0"
9. Luca Mozzato ITA WłochyB&B Hotels-KTM+ 0"
10. Hugo Hofstetter FRA FrancjaArkéa-Samsic+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wout Van Aert żółta koszulka (klasyfikacja generalna)BEL BelgiaJumbo-Visma4h 49' 50"
2. Yves Lampaert BEL BelgiaQuick-Step Alpha Vinyl+ 1"
3. Tadej Pogačar biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 8"
4. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers+ 11"
5. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 12"
6. Mathieu van der Poel NED HolandiaAlpecin-Deceuninck+ 14"
7. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 16"
8. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 17"
9. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 18"
10. Dylan Teuns BEL BelgiaBahrain Victorious+ 21"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3[edytuj | edytuj kod]

Vejle - Sønderborg
płaski
(182 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Dylan Groenewegen NED HolandiaBikeExchange-Jayco4h 11' 33"
2. Wout Van Aert żółta koszulka (klasyfikacja generalna)zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)BEL BelgiaJumbo-Visma+ 0"
3. Jasper Philipsen BEL BelgiaAlpecin-Deceuninck+ 0"
4. Peter Sagan SVK SłowacjaTotalEnergies+ 0"
5. Fabio Jakobsen NED HolandiaQuick-Step Alpha Vinyl+ 0"
6. Christophe Laporte FRA FrancjaJumbo-Visma+ 0"
7. Alberto Dainese ITA WłochyTeam DSM+ 0"
8. Hugo Hofstetter FRA FrancjaArkéa-Samsic+ 0"
9. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal+ 0"
10. Danny van Poppel NED HolandiaBora-Hansgrohe+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wout Van Aert żółta koszulka (klasyfikacja generalna)zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)BEL BelgiaJumbo-Visma9h 01' 17"
2. Yves Lampaert BEL BelgiaQuick-Step Alpha Vinyl+ 7"
3. Tadej Pogačar biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 14"
4. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 18"
5. Mathieu van der Poel NED HolandiaAlpecin-Deceuninck+ 20"
6. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 22"
7. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 23"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 30"
9. Michael Matthews AUS AustraliaBikeExchange-Jayco+ 32"
10. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4[edytuj | edytuj kod]

Dunkierka - Calais
pagórkowaty
(171,5 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wout Van Aert żółta koszulka (klasyfikacja generalna)zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)BEL BelgiaJumbo-Visma4h 01' 36"
2. Jasper Philipsen BEL BelgiaAlpecin-Deceuninck+ 8"
3. Christophe Laporte FRA FrancjaJumbo-Visma+ 8"
4. Alexander Kristoff NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 8"
5. Peter Sagan SVK SłowacjaTotalEnergies+ 8"
6. Luca Mozzato ITA WłochyB&B Hotels-KTM+ 8"
7. Danny van Poppel NED HolandiaBora-Hansgrohe+ 8"
8. Hugo Hofstetter FRA FrancjaArkéa-Samsic+ 8"
9. Michael Matthews AUS AustraliaBikeExchange-Jayco+ 8"
10. Benjamin Thomas FRA FrancjaCofidis+ 8"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wout Van Aert żółta koszulka (klasyfikacja generalna)zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)BEL BelgiaJumbo-Visma13h 02' 43"
2. Yves Lampaert BEL BelgiaQuick-Step Alpha Vinyl+ 25"
3. Tadej Pogačar biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 32"
4. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 36"
5. Mathieu van der Poel NED HolandiaAlpecin-Deceuninck+ 38"
6. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 40"
7. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 41"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 48"
9. Stefan Küng SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 48"
10. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 49"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5[edytuj | edytuj kod]

Lille - Trouée d'Arenberg
pagórkowaty
(157 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Simon Clarke AUS AustraliaIsrael-Premier Tech3h 13' 35"
2. Taco van der Hoorn NED HolandiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 0"
3. Edvald Boasson Hagen NOR NorwegiaTotalEnergies+ 2"
4. Neilson Powless USA Stany ZjednoczoneEF Education-EasyPost+ 4"
5. Magnus Cort Nielsen biała koszulka w czerwone grochy (klasyfikacja górska)DEN DaniaEF Education-EasyPost+ 30"
6. Jasper Stuyven BEL BelgiaTrek-Segafredo+ 51"
7. Tadej Pogačar biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 51"
8. Jasper Philipsen BEL BelgiaAlpecin-Deceuninck+ 1' 04"
9. Fabio Jakobsen NED HolandiaQuick-Step Alpha Vinyl+ 1' 04"
10. Luca Mozzato ITA WłochyB&B Hotels-KTM+ 1' 04"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wout Van Aert żółta koszulka (klasyfikacja generalna)zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)BEL BelgiaJumbo-Visma16h 17' 22"
2. Neilson Powless USA Stany ZjednoczoneEF Education-EasyPost+ 13"
3. Edvald Boasson Hagen NOR NorwegiaTotalEnergies+ 14"
4. Tadej Pogačar biała koszulka (klasyfikacja punktowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 19"
5. Yves Lampaert BEL BelgiaQuick-Step Alpha Vinyl+ 25"
6. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 36"
7. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 40"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 48"
9. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 49"
10. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 50"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6[edytuj | edytuj kod]

Binche - Longwy
pagórkowaty
(219,9 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates4h 27' 13"
2. Michael Matthews AUS AustraliaBikeExchange-Jayco+ 0"
3. David Gaudu FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
4. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 0"
5. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 0"
6. Dylan Teuns BEL BelgiaBahrain Victorious+ 0"
7. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 0"
8. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 0"
9. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 0"
10. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar żółta koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates20h 44' 44"
2. Neilson Powless USA Stany ZjednoczoneEF Education-EasyPost+ 4"
3. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 31"
4. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 39"
5. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 40"
6. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 46"
7. Aleksandr Własow RUS RosjaBora-Hansgrohe+ 52"
8. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 1' 00"
9. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 1' 01"
10. David Gaudu FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 1' 02"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7[edytuj | edytuj kod]

Tomblaine - Planche des Belles Filles
górski
(176,3 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar żółta koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates3h 58' 40"
2. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 0"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 12"
4. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 14"
5. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 14"
6. David Gaudu FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 19"
7. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 21"
8. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 21"
9. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 29"
10. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 41"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar żółta koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates24h 43' 14"
2. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 35"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 10"
4. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 18"
5. David Gaudu FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 1' 31"
6. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 1' 32"
7. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 35"
8. Neilson Powless USA Stany ZjednoczoneEF Education-EasyPost+ 1' 37"
9. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 1' 43"
10. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 1' 55"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 8[edytuj | edytuj kod]

Dole - Lozanna
pagórkowaty
(186,3 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wout Van Aert zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)BEL BelgiaJumbo-Visma4h 13' 06"
2. Michael Matthews AUS AustraliaBikeExchange-Jayco+ 0"
3. Tadej Pogačar żółta koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 0"
4. Andreas Kron DEN DaniaLotto-Soudal+ 0"
5. Alberto Bettiol ITA WłochyEF Education-EasyPost+ 0"
6. Aleksandr Własow RUS RosjaBora-Hansgrohe+ 0"
7. Benjamin Thomas FRA FrancjaCofidis+ 0"
8. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 0"
9. Bob Jungels LUX LuksemburgAG2R Citroën Team+ 0"
10. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar żółta koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates28h 56' 16"
2. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 39"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 14"
4. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 22"
5. David Gaudu FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 1' 35"
6. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 1' 36"
7. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 39"
8. Neilson Powless USA Stany ZjednoczoneEF Education-EasyPost+ 1' 41"
9. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 1' 47"
10. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 1' 59"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 9[edytuj | edytuj kod]

Aigle - Châtel
górski
(192,9 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Bob Jungels LUX LuksemburgAG2R Citroën Team4h 46' 39"
2. Jonathan Castroviejo ESP HiszpaniaIneos Grenadiers+ 22"
3. Carlos Verona ESP HiszpaniaMovistar Team+ 26"
4. Thibaut Pinot FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 40"
5. Tadej Pogačar żółta koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 49"
6. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 49"
7. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 52"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 52"
9. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 52"
10. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 52"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar żółta koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates33h 43' 44"
2. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 39"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 17"
4. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 25"
5. David Gaudu FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 1' 38"
6. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 1' 39"
7. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 46"
8. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 1' 50"
9. Neilson Powless USA Stany ZjednoczoneEF Education-EasyPost+ 1' 55"
10. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 2' 13"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 10[edytuj | edytuj kod]

Morzine - Megève
pagórkowaty
(148,1 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Magnus Cort Nielsen DEN DaniaEF Education-EasyPost3h 18' 50"
2. Nick Schultz AUS AustraliaBikeExchange-Jayco+ 0"
3. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaBahrain Victorious+ 7"
4. Matteo Jorgenson USA Stany ZjednoczoneMovistar Team+ 8"
5. Dylan van Baarle NED HolandiaIneos Grenadiers+ 10"
6. Georg Zimmermann GER NiemcyIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 15"
7. Benjamin Thomas FRA FrancjaCofidis+ 18"
8. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 20"
9. Fred Wright GBR Wielka BrytaniaBahrain Victorious+ 22"
10. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 22"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar żółta koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates37h 11' 28"
2. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 11"
3. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma+ 39"
4. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 17"
5. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 25"
6. David Gaudu FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 1' 38"
7. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 1' 39"
8. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 46"
9. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 1' 50"
10. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaBahrain Victorious+ 1' 50"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 11[edytuj | edytuj kod]

Albertville - Col du Granon
górski
(151,7 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jonas Vingegaard DEN DaniaJumbo-Visma4h 18' 02"
2. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 59"
3. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 1' 10"
4. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 38"
5. David Gaudu FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 2' 04"
6. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 10"
7. Tadej Pogačar żółta koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 2' 51"
8. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana Qazaqstan Team+ 3' 38"
9. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 3' 59"
10. Warren Barguil FRA FrancjaArkéa-Samsic+ 4' 16"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jonas Vingegaard żółta koszulka (klasyfikacja generalna)DEN DaniaJumbo-Visma41h 29' 59"
2. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 2' 16"
3. Tadej Pogačar biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 2' 22"
4. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 26"
5. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 2' 37"
6. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 3' 06"
7. David Gaudu FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3' 13"
8. Aleksandr Własow RUS RosjaBora-Hansgrohe+ 7' 23"
9. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana Qazaqstan Team+ 8' 07"
10. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 9' 29"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 12[edytuj | edytuj kod]

Briançon - L'Alpe d'Huez
górski
(165,1 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers4h 55' 24"
2. Louis Meintjes RSA Południowa AfrykaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 48"
3. Chris Froome GBR Wielka BrytaniaIsrael-Premier Tech+ 2' 06"
4. Neilson Powless USA Stany ZjednoczoneEF Education-EasyPost+ 2' 29"
5. Tadej Pogačar biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 3' 23"
6. Jonas Vingegaard żółta koszulka (klasyfikacja generalna)DEN DaniaJumbo-Visma+ 3' 23"
7. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 3' 23"
8. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 3' 26"
9. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 3' 26"
10. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 3' 32"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jonas Vingegaard żółta koszulka (klasyfikacja generalna)DEN DaniaJumbo-Visma46h 28' 46"
2. Tadej Pogačar biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 2' 22"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 26"
4. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 2' 35"
5. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 3' 44"
6. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 3' 58"
7. David Gaudu