Франсуа Сантоні — Вікіпедія

Франсуа Сантоні
фр. François Santoni
Народився 6 червня 1960(1960-06-06)[1][2]
Аяччо
Помер 17 серпня 2001(2001-08-17)[1][2] (41 рік)
Моначія-д'Оллен
·навмисне вбивствоd
Країна  Франція
Діяльність політик
Знання мов французька[1]
IMDb ID 2049217

Франсуа Сантоні (корс. François Santoni, нар. 6 червня 1960, Аяччо — пом. 17 серпня 2001, Моначія-д'Оллен) — корсиканський політичний діяч, був одним із лідерів FLNC.

Біографія[ред. | ред. код]

У 1978 році поповнив ряди FLNC, де у 1982 році став очільником зони Гравони, долини поблизу Аяччо. Роботу вчителем поєднував із підпільною діяльністю, керував групою з тридцяти людей.

Був заарештований у 1985 році та засуджений до 8 років позбавлення волі за скоєння терактів. Саме у Флері-Мерожис він вперше зустрів Жана-Мішеля Россі, з яким згодом мав дуже міцні дружні стосунки.

Після декількох переведень у різні в'язниці, Франсуа Сантоні був звільнений у травні 1989 року в Німі та амністований у серпні того ж року. Тоді він стає парламентським радником Макса Симеоні, європейського депутата-регіоналіста, обраного за списком «зелених». У результаті закінчення терміну повноважень Макса Симеоні, Сантоні стає офіційним керівником Центру навчання бізнесу та менеджменту і головою компанії з виробництва інкасаторських автомобілів «Bastia Securita».

У 1992 році виступив уповноваженою особою від FLNC для ведення перемовин із Францією. Того ж року він стає компаньйоном Марі-Елен Маттеї, адвоката з Бастії, яка роками забезпечувала захист націоналістичних активістів. 1996 року відбулася публічна сварка Сантоні з Марселем Лоренцоні, іншим активістом організації, який звинуватив його в переговорах з органами влади. У січні 1996 року він був обраний національним секретарем партії «Cuncolta» і наприкінці цього ж року перебував під слідством по справі рекету проти власника «Golf de Sperone». Він добровільно здається Трибуналу після арешту його компаньйонки у тій самій справі.

Надгробний напис на могилі Франсуа Сантоні.

Порвав контакти з FLNC після вбивства префекта Еріньяка. Водночас він створює активістську організацію «Armata Corsa» (дослівно «Корсиканська Армія»).

Франсуа Сантоні також є автором двох книжок:

  • одна, написана у співавторстві з Жаном-Мішелем Россі, викривала мафіозні деформації корсиканського націоналістичного руху;
  • інша була написана уже після смерті Жана-Мішеля Россі.

Франсуа Сантоні звинувачував оточення Шарля Пьєрі та мафіозні кола у тому, що вони наказали вбити Жана-Мішеля Россі.

Він був вбитий 13 кулями 17 серпня 2001 року на весіллі в Моначії-д'Оллен (Південна Корсика). Ймовірно, це вбивство пов'язане з сильною ворожнечею між колишніми фракціями FLNC, а також контактам банди «Морський бриз» з «Armata Corsa»[3][4].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  2. а б в Babelio — 2007.
  3. La mort programmée de François Santoni. Le Parisien. Процитовано 5 février 2016.
  4. Arrestation d'un meurtrier de Santoni. Le Nouvel Obs. Процитовано 5 février 2016.