Спірит: Душа прерій — Вікіпедія

Спірит: Душа прерій
Spirit: Stallion of the Cimarron
Жанр анімація, дитячий
Режисер Келлі Асбарі
Лорна Кук
Продюсер Мірей Соріяd[1] і Джеффрі Катценберг[1]
Сценарист John Fuscod[2][1]
Оповідач Метт Деймон
Композитор Ганс Ціммер і Браян Адамс
Кінокомпанія DreamWorks Animation SKG
Дистриб'ютор DreamWorks Pictures
Тривалість 1:20:02
Мова англійська
Країна США
Рік 2002
Кошторис $80 млн.[3]
Касові збори $122.6 млн.[3]
IMDb ID 0166813
dreamworksanimation.com/spirit/
CMNS: Спірит: Душа прерій у Вікісховищі

«Спі́рит: Душа́ пре́рій» (англ. Spirit: Stallion of the Cimarron) — американський анімаційний фільм 2002 року, історія пригод мустанга Спірита на Дикому Заході; був номінований на премію «Оскар». Автор сценарію Джон Фуско, режисери-дебютанти — Келлі Есбері та Лорна Кук.

«Спірит» — сьома анімаційна робота студії DreamWorks Animation, прем'єра якого відбулася 24 травня 2002 року. На відміну від більшості анімаційних фільмів, тварини зображені не в антропоморфному стилі — коні спілкуються не «як люди», а за допомогою тваринних звуків та мовою тіла. Розповідь про події йде від імені головного героя, слова якого озвучує актор Метт Деймон.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дикий мустанг на ім'я Спірит — жеребець, що живе в степах Дикого Заходу. Ставши вожаком свого табуна, він захищає мустангів від чотириногих хижаків і першим приймає на себе удар, коли до них наближаються двоногі вороги — солдати армії США, що будують залізницю і воюють з місцевими індіанцями. Ціною власної свободи Спіриту вдається врятувати інших від упряжі, але навіть найдосвідченішим вершникам не вдається осідлати його самого — надто вже він прудкий, сильний і гарячий. Тільки полоненому зовсім юному індіанцю Спірит дається в руки, щоб разом із ним утекти подалі від нестримного наступу цивілізації.

Актори[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в http://www.bcdb.com/bcdb/cartoon.cgi?film=23370
  2. https://www.siamzone.com/movie/m/614
  3. а б Spirit: Stallion of the Cimarron Box Office. BoxOfficeMojo. Архів оригіналу за 6 червня 2011. Процитовано 1 червня 2011.

Посилання[ред. | ред. код]