Сенькович Федір — Вікіпедія

Сенькович Федір
Народження невідомо
Щирець, Сокольницький район, Львівська область, Україна
Смерть 1631
  Львів, Львівська земля, Руське воєводство, Малопольська провінція, Корона Королівства Польського, Річ Посполита
Країна  Річ Посполита
Діяльність іконописець

Федір Сенькович (?—1631) — львівський маляр родом зі Щирця.

Життєпис[ред. | ред. код]

Мистецьку освіту здобув завдяки Лаврентію Пилиповичу (1575—1610). Очолював малярський цех, виконував роботи для Львівського Братства у Львові, Луцьку та інших містах. Виконав іконостас і плащаницю для Успенської церкви у Львові (1630, потім його віддали до села Грибовичі)), ікону «Богоматір Одигітрія» (1599) у церкві села Ріпнів на Львівщині. Ікона «Богоматір Одигітрія» мала підпис маляра, саме з нею порівнюють усі недатовані роботи художника. Впровадив використання олійної фарби для написання ликів та рук святих. Спадкоємцем майстерні Сеньковича був Микола Петрахнович-Мораховський. Він є автором портретів української та польської знаті — львівського старости шл. Станіслава Боніфація Мнішека та підканцлера Томаша Замойського[1].

У серпні 2016 року в пресі появилась інформація, що у церкві села Великі Грибовичі знайшли кілька ікон («образі́в») роботи Ф. Сеньковича, які вважались втраченими. Вони перебувають в аварійному стані, потребують негайного відновлення[2].

Роботи[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Маляр, що створював ікони та портрети – Федір Сенькович - ilvivyanyn.com (укр.). 21 грудня 2022. Процитовано 24 грудня 2022.
  2. Знайшлись унікальні ікони // Культура і життя. — К., 2016. — № 33. — (12 серп.). — С. 7.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]