М'ята яблучна — Вікіпедія

М'ята яблучна
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Глухокропивові (Lamiaceae)
Рід: М'ята (Mentha)
Вид:
М'ята яблучна (M. × rotundifolia)
Біноміальна назва
Mentha × rotundifolia
(L.) Huds., 1762

М'ята яблучна (Mentha × rotundifolia) — міжвидовий гібрид м'яти духмяної і довголистої з роду м'ята родини глухокропивові. Інші назви «м'ята круглолисна», «м'ята єгипетська», «м'ята золота», «дикий бальзам», «кондитерська м'ята».

Опис[ред. | ред. код]

Сягає висоти 0,4-2 м і має пагони як над, так і під землею. Стебла, листя і чашечки досить м'які на дотик, з тонким білястим відтінком. Листя широкі та зморшкуваті. Середні, майже сидячі листя на стеблі завдовжки 3-9 см.

Квітне з липня по вересень дрібними бузковими квітками, які складаються з тісно розташованих вінків. Плід за формою нагадує горішок, чотиричастинний розщеплений, досить дрібний (вагою менше 1 г). Листя має яблучний запах, звідки походить назва рослини.

Всі органи рослини, за винятком кореневої системи, містять корисні речовини — ментол і ефірні олії.

Наділена ніжним смаком і ароматом, які не супроводжуються відчуттям холоду. Смак без гіркоти навіть після нагрівання, на відміну від більшості інших видів м'яти.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Ймовірно, походить з Єгипту і Малої Азії. Поширилося в Південній і Середній Європі, зустрічається в Закавказзі. Воліє до вологого, насиченого поживними речовинами ґрунту на греблях, узбіччях доріг та ровах.

Застосування[ред. | ред. код]

Використовують цю м'яту для приготування солодких страв (компоти, киселі, желе, варення), додають в начинку для пирогів і інших кондитерських виробів, а також в соуси, чай і квас. Нею ароматизують страви з яловичини, свинини і баранини. Фруктові салати, до складу яких входить ця рослина, мають чудовий смак і аромат.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Roskov Y., Kunze T., Orrell T., Abucay L., Paglinawan L., Culham A., Bailly N., Kirk P., Bourgoin T., Baillargeon G., Decock W., De Wever A., Didžiulis V. (ed) (11 augusti 2014). "Species 2000 & ITIS Catalogue of Life: 2014 Annual Checklist.