Дослідне (Дніпровський район) — Вікіпедія

Селище Дослідне
Храм Святителя Іоасафа Білгородського
Храм Святителя Іоасафа Білгородського
Храм Святителя Іоасафа Білгородського
Країна Україна Україна
Область Дніпропетровська область
Район Дніпровський район
Громада Новоолександрівська сільська громада
Код КАТОТТГ:
Основні дані
Засновано 1957
Населення 2126
Поштовий індекс 52070
Телефонний код +380 56
Географічні координати 48°23′09″ пн. ш. 35°02′04″ сх. д. / 48.38583° пн. ш. 35.03444° сх. д. / 48.38583; 35.03444Координати: 48°23′09″ пн. ш. 35°02′04″ сх. д. / 48.38583° пн. ш. 35.03444° сх. д. / 48.38583; 35.03444
Висота над рівнем моря 140 м


Відстань
Найближча залізнична станція:
Селищна влада
Адреса 52070, Дніпропетровська обл., Дніпропетровський р-н, с.Новоолександрівка, вул.Сурська,74
Карта
Дослідне. Карта розташування: Україна
Дослідне
Дослідне
Дослідне. Карта розташування: Дніпропетровська область
Дослідне
Дослідне
Мапа

Дослідне у Вікісховищі

Дослідне — селище в Україні, в Новоолександрівській сільській територіальній громаді Дніпровського району Дніпропетровської області. Населення за переписом 2001 року становило 2126 осіб.

Географія[ред. | ред. код]

Селище Дослідне примикає до міста Дніпра. Поруч проходять автомобільна дорога Н08 та залізниця, є станція Зустрічний за 1,5 км.

Історія[ред. | ред. код]

Селище засноване в 1957 р. як поселення наукових працівників Всесоюзного Науково-дослідного інституту кукурудзи (нині Інституту сільського господарства степової зони НААН України) для проведення польових і лабораторних дослідів з різними сільськогосподарськими культурами.

У 1989 р. за переписом тут мешкало приблизно 2000 осіб.

На початок 2007 року в селищі Дослідне проживало близько 2100 чоловік, майже 80 % працездатного населення працює на підприємствах міста Дніпра. Останнім часом територія селища істотно зросла за рахунок приватної забудівлі.

В селищі знаходиться Храм Святителя Іоасафа Білгородського.

Населення[ред. | ред. код]

Мова[ред. | ред. код]

Розподіл населення за рідною мовою за даними перепису 2001 року[1]:

Мова Відсоток
українська 58,9%
російська 40%
інші/не визначилися 1,1%

Археологія[ред. | ред. код]

Біля селища Дослідне донедавна був курган «Близнюк-2», вже знищений. Деталі, фрагменти пластин з ритованими зображеннями. Давня Греція. Кінець V – перша половина IV сторіччя до Р. Х. Розкопки Ромашки В. А., 2007 року. Серед знахідок кургану «Близнюк-2» особливе місце належить кістяним пластинам і виробам з кістки, які, ймовірно, є деталями і обкладками скриньки, піксиди або архаїчного струнного інструменту типу ліри, кітари. Особливо виразні пластини із зображенням рослин, тварин, птахів, з геометричним орнаментом. Скитський котел з бронзи кінця V – першої половини IV ст. до Р. Х. Предмети похоронного інвентарю з скіфського кургану «Близнюк-2»: зброя (меч-акінак, втулка списа, наконечники стріл, пращовий камінь), фрагменти обладунку, ювелірні прикраси (кільце, ожерельна пластина у вигляді голови лося), реофар — ритуальна фарба, ковшик — кіаф. Датуються кінцем V — першою половиною IV ст. до Р. Х.[2]

Характер забудови та інфраструктура[ред. | ред. код]

У селищі Дослідному переважна більшість населення проживає в 45 багатоквартирних будинках. Інфраструктура розвинута слабко: діє початкова школа, сільський клуб і пошта (у приміщеннях Державного Підприємства Дослідне господарство «Дніпро»), бібліотека (у приміщенні Інституту сільського господарства степової зони) два продовольчі кіоски, у будівлі колишнього Дніпропетровського обласного навчального центру з перепідготовки і підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів АПК, що нині використовується приватними фірмами за іншим призначенням — діє кафе та філії двох банків. У селищі Дослідне є православний храм , який безпосередньо примикає до стадіону.

Економіка[ред. | ред. код]

  • «Агромодуль», ТОВ.
  • «Автекс», ВАТ.
  • «Тотус», ТД.
  • «Трейдинг Плюс», ТОВ.
  • Дніпропетровський обласний навчальний центр з перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів АПК.

Труднощі[ред. | ред. код]

У селищі відсутнє централізоване опалення. Немає дитячого садка і спеціалізованої житлово-експлуатаційної контори (ЖЕК). Багато виробничих фірм розмістили склади, виробничі цехи, автостоянки з західного боку Дослідного, тому понад житловими будинками постійно проходить багатотоннажний транспорт, який створює незручності і небезпеку мешканцям селища.

Відомі люди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Рідні мови в об'єднаних територіальних громадах України — Український центр суспільних даних
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 18 вересня 2012. Процитовано 19 червня 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]