Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu 2018 – 74. edycja zawodów żużlowych zorganizowanych przez Polski Związek Motorowy w celu wyłonienia medalistów indywidualnych mistrzostw Polski w sezonie 2018. Rozegrano cztery turnieje ćwierćfinałowe, dwa półfinały oraz finał, w którym zwyciężył Piotr Pawlicki.
Msc. | Zawodnik | Klub | Pkt | | |
1 | Janusz Kołodziej | Fogo Unia Leszno | 15 | (3,3,3,3,3) | |
2 | Dawid Lampart | Speed Car Motor Lublin | 12 | (3,3,2,1,3) | |
3 | Karol Baran | Stal Rzeszów | 10 | (3,3,2,2,–) | |
4 | Zbigniew Suchecki | Ostrovia Ostrów Wlkp. | 10 | (1,2,3,3,1) | |
5 | Maksym Drabik | Betard Sparta Wrocław | 10 | (1,3,3,2,1) | |
6 | Wiktor Lampart | Speed Car Motor Lublin | 10 | (2,1,1,3,3) | |
7 | Oskar Fajfer | Wybrzeże Gdańsk | 9 | (2,1,1,3,2) | |
8 | Josh Grajczonek | Orzeł Łódź | 7+3 | (2,0,0,2,3) | |
9 | Artur Czaja | ROW Rybnik | 7+2 | (3,0,2,d,2) | |
10 | Artur Mroczka | Unia Tarnów | 6 | (1,2,3,0,0) | |
11 | Jakub Jamróg | Unia Tarnów | 6 | (d,1,2,1,2) | |
12 | Krzysztof Jabłoński | Start Gniezno | 6 | (2,2,1,1,u) | |
13 | Damian Dróżdż | Betard Sparta Wrocław | 5 | (0,2,0,1,2) | |
14 | Patryk Dolny | Ostrovia Ostrów Wlkp. | 4 | (0,1,1,2,d) | |
15 | Kacper Konieczny | Unia Tarnów | 2 | (1,0,0,0,1) | |
16 | Krystian Stefanów | KSM Krosno | 2 | (d,d,0,d,–) | |
Msc. | Zawodnik | Klub | Pkt | | |
1 | Dominik Kubera | Fogo Unia Leszno | 14 | (3,3,3,3,2) | |
2 | Bartosz Smektała | Fogo Unia Leszno | 13 | (3,3,3,1,3) | |
3 | Piotr Pawlicki | Fogo Unia Leszno | 12 | (1,2,3,3,3) | |
4 | Tomasz Jędrzejak | Stal Rzeszów | 12 | (2,3,2,3,2) | |
5 | Kacper Woryna | ROW Rybnik | 10 | (2,2,3,2,1) | |
6 | Paweł Przedpełski | Get Well Toruń | 9 | (3,2,2,2,0) | |
7 | Krzysztof Buczkowski | GKM Grudziądz | 8 | (2,1,0,2,3) | |
8 | Adrian Gała | Start Gniezno | 7+3 | (3,3,1,w,0) | |
9 | Kacper Gomólski | Falubaz Zielona Góra | 7+2 | (0,1,2,1,3) | |
10 | Edward Mazur | Stal Rzeszów | 6 | (1,0,1,3,1) | |
11 | Kamil Brzozowski | Ostrovia Ostrów Wlkp. | 6 | (0,0,2,2,2) | |
12 | Michał Szczepaniak | Wybrzeże Gdańsk | 5 | (2,d,1,1,1) | |
13 | Michał Gruchalski | Włókniarz Częstochowa | 4 | (1,1,1,1,–) | |
14 | Sebastian Ułamek | OK Kolejarz Opole | 3 | (1,2,0,–,–) | |
15 | rez. Bartosz Szymura | Śląsk Świętochłowice | 2 | (0,0,0,2) | |
16 | Tomasz Orwat | Polonia Bydgoszcz | 2 | (0,1,0,d,1) | |
17 | Adrian Gomólski | OK Kolejarz Opole | 0 | (u,d,0,–,–) | |
Msc. | Zawodnik | Klub | Pkt | | |
1 | Jarosław Hampel | Fogo Unia Leszno | 14 | (2,3,3,3,3) | |
2 | Sebastian Niedźwiedź | Falubaz Zielona Góra | 11 | (3,3,2,2,1) | |
3 | Damian Baliński | Unia Kolejarz Rawicz | 11 | (3,2,3,2,1) | |
4 | Mirosław Jabłoński | Start Gniezno | 11 | (3,3,2,1,2) | |
5 | Piotr Protasiewicz | Falubaz Zielona Góra | 11 | (2,2,2,3,2) | |
6 | Tobiasz Musielak | Włókniarz Częstochowa | 10 | (d,1,3,3,3) | |
7 | Grzegorz Zengota | Falubaz Zielona Góra | 10 | (1,2,3,2,2) | |
8 | Robert Chmiel | ROW Rybnik | 8 | (t,3,1,1,3) | |
9 | Marcin Nowak | Start Gniezno | 8 | (2,1,1,1,3) | |
10 | Adrian Cyfer | Polonia Piła | 7 | (1,1,2,1,2) | |
11 | Marcel Kajzer | Iveston PSŻ Poznań | 6 | (1,1,d,3,1) | |
12 | Robert Miśkowiak | Orzeł Łódź | 6 | (0,2,1,2,1) | |
13 | Hubert Czerniawski | Stal Gorzów Wlkp. | 3 | (3,0,0,0,0) | |
14 | Alan Szczotka | Stal Gorzów Wlkp. | 3 | (2,0,1,0,0) | |
15 | Damian Adamczak | Polonia Bydgoszcz | 1 | (1,d,–,–,–) | |
16 | Mikołaj Curyło | Polonia Bydgoszcz | 0 | (0,u,0,–,–) | |
17 | rez. Mateusz Jagła | Polonia Bydgoszcz | 0 | (0,0,0,0) | |
Msc. | Zawodnik | Klub | Pkt | | |
1 | Krystian Pieszczek | GKM Grudziądz | 13 | (3,3,3,3,1) | |
2 | Daniel Kaczmarek | Get Well Toruń | 11 | (3,2,2,3,1) | |
3 | Rafał Karczmarz | Stal Gorzów Wlkp. | 10 | (3,3,0,1,3) | |
4 | Mateusz Szczepaniak | ROW Rybnik | 10 | (2,0,3,3,2) | |
5 | Adrian Miedziński | Włókniarz Częstochowa | 10 | (3,2,3,2,w) | |
6 | Daniel Jeleniewski | Speed Car Motor Lublin | 10 | (1,1,2,3,3) | |
7 | Oskar Bober | Speed Car Motor Lublin | 9 | (1,3,3,w,2) | |
8 | Norbert Kościuch | Orzeł Łódź | 9 | (0,2,2,2,3) | |
9 | Ernest Koza | Wanda Kraków | 8+3 | (2,2,1,1,2) | |
10 | Patryk Rolnicki | Unia Tarnów | 8+2 | (1,3,0,1,3) | |
11 | Grzegorz Walasek | Stal Gorzów Wlkp. | 8+d | (2,1,1,2,2) | |
12 | Marcin Jędrzejewski | Wanda Kraków | 5 | (0,1,1,2,1) | |
13 | Igor Kopeć-Sobczyński | Betard Sparta Wrocław | 4 | (1,1,2,0,0) | |
14 | Dominik Kossakowski | Wybrzeże Gdańsk | 2 | (2,0,0,0,0) | |
15 | Aureliusz Bieliński | Stal Rzeszów | 2 | (0,0,1,t,1) | |
16 | rez. Emil Peroń | Speed Car Motor Lublin | 1 | (1,d,t) | |
17 | Arkadiusz Potoniec | Stal Rzeszów | 0 | (0,d,0,0,–) | |
Msc. | Zawodnik | Klub | Pkt | | |
1 | Dominik Kubera | Fogo Unia Leszno | 12 | (2,1,3,3,3) | |
2 | Kacper Woryna | ROW Rybnik | 12 | (1,3,3,2,3) | |
3 | Zbigniew Suchecki | Ostrovia Ostrów Wlkp. | 11 | (3,3,1,1,3) | |
4 | Piotr Pawlicki | Fogo Unia Leszno | 11 | (2,3,3,2,1) | |
5 | Adrian Miedziński | Włókniarz Częstochowa | 11 | (2,3,2,2,2) | |
6 | Mateusz Szczepaniak | ROW Rybnik | 10 | (3,2,1,3,1) | |
7 | Marcin Nowak | Start Gniezno | 8 | (1,1,3,3,0) | |
8 | Oskar Fajfer | Wybrzeże Gdańsk | 8 | (3,0,2,1,2) | |
9 | Jarosław Hampel | Fogo Unia Leszno | 8 | (3,2,0,1,2) | |
10 | Krzysztof Buczkowski | GKM Grudziądz | 6 | (0,2,1,d,3) | |
11 | Paweł Przedpełski | Get Well Toruń | 5 | (2,0,2,0,1) | |
12 | Dawid Lampart | Speed Car Motor Lublin | 5 | (1,2,2,d,0) | |
13 | Daniel Jeleniewski | Speed Car Motor Lublin | 4 | (0,d,0,3,1) | |
14 | Oskar Bober | Speed Car Motor Lublin | 4 | (1,1,1,1,w) | |
15 | Krystian Pieszczek | GKM Grudziądz | 3 | (t,1,0,2,0) | |
16 | Mirosław Jabłoński | Start Gniezno | 2 | (0,0,0,d,2) | |
17 | rez. Robert Chmiel | ROW Rybnik | 0 | (0) | |
| rez. Kacper Gomólski | Falubaz Zielona Góra | | (–) | |
Ponadto do finału zakwalifikowali się automatycznie trzej następujący uczestnicy Grand Prix IMŚ na Żużlu 2018:
Msc. | Zawodnik | Klub | Pkt | | |
1 | Bartosz Smektała | Fogo Unia Leszno | 14 | (3,2,3,3,3) | |
2 | Maksym Drabik | Betard Sparta Wrocław | 13 | (2,3,3,3,2) | |
3 | Janusz Kołodziej | Fogo Unia Leszno | 13 | (3,2,3,3,2) | |
4 | Piotr Protasiewicz | Falubaz Zielona Góra | 11 | (0,3,2,3,3) | |
5 | Norbert Kościuch | Orzeł Łódź | 9 | (1,1,3,1,3) | |
6 | Daniel Kaczmarek | Get Well Toruń | 8 | (2,3,1,1,1) | |
7 | Tomasz Jędrzejak | Stal Rzeszów | 7+3 | (2,2,1,2,0) | |
8 | Damian Baliński | Unia Kolejarz Rawicz | 7+2 | (2,3,0,d,2) | |
9 | Wiktor Lampart | Speed Car Motor Lublin | 6 | (0,0,2,1,3) | |
10 | Sebastian Niedźwiedź | Falubaz Zielona Góra | 6 | (w,1,2,2,1) | |
11 | Grzegorz Zengota | Falubaz Zielona Góra | 6 | (1,0,1,2,2) | |
12 | Tobiasz Musielak | Włókniarz Częstochowa | 5 | (u/–,2,2,t,1) | |
13 | Rafał Karczmarz | Stal Gorzów Wlkp. | 4 | (3,0,1,0,0) | |
14 | Karol Baran | Stal Rzeszów | 4 | (3,1,t,0,0) | |
15 | Josh Grajczonek | Orzeł Łódź | 3 | (1,1,0,0,1) | |
16 | rez. Ernest Koza | Wanda Kraków | 2 | (0,2) | |
17 | Adrian Gała | Start Gniezno | 1 | (0,0,t,1,d) | |
18 | rez. Artur Czaja | ROW Rybnik | 1 | (1,0) | |
Ponadto do finału – zgodnie z regulaminem rozgrywek – zakwalifikowali się automatycznie dwaj następujący zawodnicy[15]:
- ↑ a b c d Znamy listy startowe ćwierćfinałów IMP [online], sportowefakty.wp.pl [dostęp 2020-07-07] .
- ↑ Ćwierćfinał IMP w Krośnie [online], sportowefakty.wp.pl [dostęp 2020-07-07] .
- ↑ Ćwierćfinał IMP Krosno 1 czerwca 2018 godz. 16:00. (PDF), [w:] Polski Związek Motorowy [online], pzm.pl [zarchiwizowane z adresu 2023-03-02] .
- ↑ Ćwierćfinał IMP w Opolu [online], sportowefakty.wp.pl [dostęp 2020-07-07] .
- ↑ Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski Opole, 1 czerwca 2018 r. (PDF), [w:] Polski Związek Motorowy [online], pzm.pl [zarchiwizowane z adresu 2023-03-02] .
- ↑ Ćwierćfinał IMP w Rawiczu [online], sportowefakty.wp.pl [dostęp 2020-07-07] .
- ↑ Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski Rawicz, 1 czerwca 2018 r. (PDF), [w:] Polski Związek Motorowy [online], pzm.pl [zarchiwizowane z adresu 2023-03-02] .
- ↑ Ćwierćfinał IMP w Lublinie [online], sportowefakty.wp.pl [dostęp 2020-07-07] .
- ↑ ¼ Indywidualnych Mistrzostw Polski Lublin, 01 czerwca 2018 r. (PDF), [w:] Polski Związek Motorowy [online], pzm.pl [zarchiwizowane z adresu 2023-03-02] .
- ↑ a b WojciechW. Ogonowski WojciechW., IMP: Znamy listy startowe półfinałów w Gnieźnie i Częstochowie [online], sportowefakty.wp.pl, 27 czerwca 2018 [dostęp 2020-07-07] .
- ↑ Półfinał IMP w Gnieźnie [online], sportowefakty.wp.pl [dostęp 2020-07-07] .
- ↑ Indywidualne Mistrzostwa Polski. Półfinał Gniezno, 06 lipca 2018 r. (PDF), [w:] Polski Związek Motorowy [online], pzm.pl [zarchiwizowane z adresu 2023-03-02] .
- ↑ Półfinał IMP w Częstochowie [online], sportowefakty.wp.pl [dostęp 2020-07-07] .
- ↑ Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Częstochowa 6 lipca 2018 godz. 17:00. (PDF), [w:] Polski Związek Motorowy [online], pzm.pl [zarchiwizowane z adresu 2023-03-02] .
- ↑ II. REGULAMIN INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POLSKI I MŁODZIEŻOWYCH INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POLSKI 2018 ↓, s. 2 (art. 634 pkt 2).
- ↑ Lista Startowa Finał IMP 2018, [w:] Polski Związek Motorowy [online], pzm.pl, 25 lipca 2018 [zarchiwizowane z adresu 2023-03-23] .
- ↑ Finał IMP w Lesznie [online], sportowefakty.wp.pl [dostęp 2020-07-07] .
- ↑ Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. 04.08.2018r. (PDF), [w:] Polski Związek Motorowy [online], pzm.pl [zarchiwizowane z adresu 2023-03-02] .
- WiesławW. Dobruszek WiesławW., Żużlowe ABC. Sezony 2015, 2016, 2017, 2018, t. 12, Leszno: Firma Wydawnicza „Danuta”, 2019, ISBN 978-83-63087-83-8, OCLC 1150709326 [zarchiwizowane z adresu 2022-12-09] .brak strony (książka)
- II. REGULAMIN INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POLSKI I MŁODZIEŻOWYCH INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POLSKI. (PDF), [w:] Polski Związek Motorowy [online], pzm.pl, 2018 [zarchiwizowane z adresu 2020-11-27] .
- Żużel w Polsce 2018 (Indywidualne Mistrzostwa Polski) [online], speedwayw.pl [zarchiwizowane z adresu 2020-07-12] .