Dyskusja wikipedysty:Piotr Walczak – Wikipedia, wolna encyklopedia

Pierwsze kroki
Zasady i zalecenia
  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.
Przyłącz się do nas

Odwiedź portal wikipedystów. Sprawdź, kim jesteśmy i pochwal się, kim jesteś.

Jeśli chcesz, pomóż nam wykonywać stałe zadania. Podzieliliśmy je według stopnia trudności.

Śmiało edytuj. Możesz skonfigurować preferencje swojego konta. Polecamy przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania.

Komunikacjagdzie i jak rozmawiamy

Pod wypowiedziami podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data.

Aby szybko dostać odpowiedź, możesz zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy lub zapytać przewodnika. Zachęcamy także do dołączenia na nasz serwer Discord, gdzie każdą pomoc otrzymasz w błyskawicznym tempie.


Petros (interes?) 19:03, 3 kwi 2010 (CEST)[odpowiedz]

Cześć :) Przeniosłem Ci artykuł do brudnopisu, bo trzeba go jeszcze dopracować. Po pierwsze - dokończyć tłumaczenie ("Canonization of Saints John XXIII and John Paul II"); po drugie - przejrzeć pod kątem błędów językowych ("żononom"); po trzecie i najważniejsze - podać prawidłowo wszystkie źródła. Skoro to tłumaczenie, to wszystkie info z pierwotnego artykułu winny być w docelowym. Czyli przypis nr 19 nie ma brzmieć: Photonews ale: Photonews. Pope Jean-Paul II and queen Fabiola of Belgium. Getty Images lub, w pełni poprawnie, Photonews: Pope Jean-Paul II and queen Fabiola of Belgium. [w:] Queen Fabiola Archive [on-line]. Getty Images, 03-10-2004. [dostęp 2016-05-16]. (ang.).. Pomyślnych edycji! --Felis domestica (dyskusja) 20:38, 16 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]

Hej, dobra robota, już prawie koniec! Niestety, silnik do tłumaczeń maszynowych jest funkcją eksperymentalną m.in. dlatego, że nie radzi sobie jeszcze z przenoszeniem przypisów między Wikipediami w różnych językach. Sam często z niego korzystam. Mój sposób radzenia sobie z tym problemem:
  • tłumaczę hasło w silniku do tłumaczeń maszynowych, ale za miejsce docelowe wybieram swój brudnopis, a nie przestrzeń główną. Czyli na przykład Wikipedysta:Halibutt/5W + H zamiast 5W + H.
  • Gdy jest gotowe klikam "opublikuj"
  • Przechodzę do brudnopisu, otwieram go do edycji w edytorze wizualnym, w drugiej zakładce mam oryginalne hasło
  • Po kolei kasuję stare przypisy zepsute w procesie tłumaczenia i zastępuję je przypisami stworzonymi od nowa. Jeśli w przypisie znajduje się link - bardzo przydaje się Citoid, bardzo ułatwia pracę. Jeśli coś jest publikacją papierową - też łatwiej znaleźć ją w porządnej bazie danych bibliograficznych i wkleić linka stamtąd, niż wklepywać mozolnie tytuł, isbn itd.
  • Trzeba tylko pamiętać o podaniu numerów stron (to już ręcznie) i poprawieniu ew. błędów.
  • Jeśli dany przypis wywołany jest więcej niż raz - w edytorze wizualnym wystarczy użyć polecenia "Przypis > Użyj istniejącego". Bardzo ułatwia pracę.
  • Gdy kończę, przenoszę hasło z brudnopisu pod docelowy adres i tam już dodaję kategorie itd.
A, jeszcze: @Felis domestica też to pewnie zainteresuje, bo nie każdy o tym wie że takie błędy nie są wynikiem niezdarności autora tylko raczej ograniczeń technicznych :)
Tak czy siak - dobra robota, to super że z nami jesteś! W razie dalszych pytań - wiesz gdzie mnie szukać :) //Halibutt 01:10, 17 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]
Nie wiem czy to właściwy sposób na odpowiedź w Wikipedii, ale nie mogę znaleźć innego.
Dziękuję za szybką reakcję i pomoc. Na razie nie mogę poświęcić kolejnego dnia na edycję. TYm bardziej, że
  • poza poza przypisami dotłumaczyłem wszystko, poprawiłe ortografie, gramtykę i składenie
  • w samych przypisach błędów jest bardzo mało,
  • więc wolałbym opublikować hasło i potem poprawić braki. Jak opublikować hasło? Jak zrobić linki do tego samego hasła w innych językach?
Pozdrawiam

Dziękujemy i prosimy o więcej, Felis domestica (dyskusja) 17:58, 17 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • dodać źródła, najlepiej w formie przypisów (jeśli używasz edytora wizualnego, kliknij na , jeśli natomiast używasz edytora kodu źródłowego użyj gadżetu )

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 10:20, 18 maj 2016 (CEST) Witaj. Dziękuję za uwagi. Hasło jest efektem automatycznego tłumaczenia z języka włoskiego, następnie poprowionego przeze mnie (ortografia, gramamtyka, skladnia, braki, tłumaczenie na cyrylicę). We włoskim haśle jest tylko odwołanie do portalu (na wikipedii) o domu Sabaudzkim (po włosku). Mogę spróbować umieścić jako źródło, choć nie pamiętam jak się robi odwołania do haseł w innym języku. Spróbuję też przenieść zdjęcie i grafiki baretek odznaczeń (automat nie zrobił). Pozdrawiam Pos zapomniałem Piotr Walczak (dyskusja) 15:26, 18 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 08:48, 20 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]

Przypisy

[edytuj kod]

Czemu usunąłeś przypisy w [1]? Mpn (dyskusja) 19:37, 20 maj 2016 (CEST) Odnosiły się do źródeł, niezwiązanych z faktami w haśle. Od razu wycofałem, bo zauważyłem, że zrobiłem błędy techniczne, a i tak muszę jeszcze popracować nad przypisami. Można cofnąć do poprzedniej wersji? Jeśli tak to proszę. Przepraszam za kłopot ale tłumacze hasła od kilku dni.Pozdrawiam Piotr Walczak (dyskusja) 20:47, 20 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]

Jeżeli przypisy nie uźródławiały faktów, to dobrze by było tk napisać w opisie zmian, by było jednoznaczne, czemu przypisy są złe. Zawsze możesz cofnąć do poprzedniej wersji, którą masz w historii (link na górze, przy Edytuj). Pozdrawiam, Mpn (dyskusja) 07:07, 21 maj 2016 (CEST) PS Odpowiadamy na stronie dyskusji rozmówcy, a nie na własnej.[odpowiedz]
Jeśli chcesz prowadzić dyskusję w jednym miejscu, dobrze jest powiadomić o tym rozmówcę. Wystarczy, że wstawisz gdzieś o taki szablon: {{ping|Mpn}} i na końcu podpiszesz się czterema tyldami (~~~~). Robi się to tak: @Piotr Walczak //Halibutt 18:04, 23 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]
Dziękuję za pomoc. Jak trafić na stronę dyskusji i znaleźć swój wątek? Nigdy mi się nie udało, dlatego odpowiadam(łem) na swojej.@HalibuttPiotr Walczak (dyskusja) 19:40, 25 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]
Faktycznie to mało intuicyjne. Dawno, dawno temu jedynym sposobem żeby wyświetliło się interlokutorowi powiadomienie było zostawienie wiadomości na jego/jej stronie dyskusji (inaczej trzeba by czekać aż sam wpadnie na to, by akurat na tę jedną spośród miliona stron dyskusji trafił ponownie; widzisz jak to działa: nie pingam Cię, a i tak dostaniesz powiadomienie). Stąd ta dziwna maniera, że wikipedyści najczęściej odpowiadają na stronie rozmówcy, a nie w jednym miejscu. Na szczęście odkąd jest szablon {{ping}} nie ma już takiej konieczności. Mamy nawet jedną (słownie: jedną) stronę, gdzie dyskusję prowadzi się w sposób naturalny dla każdego, kto nie krył się pod kamieniem przez ostatnie 20 lat. Jest to Pomoc:Pytania nowicjuszy (polecam, dobre miejsce do szukania pomocy). //Halibutt 00:17, 26 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 15:55, 25 maj 2016 (CEST) OK, prosiłem o to. Pytanie dityczące źródeł - są podane w hasłach dotyczących postaci. Mam kopiować? Dużo pracy, a zysk niewielki.@The PolishPiotr Walczak (dyskusja) 19:40, 25 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundation

[edytuj kod]

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Automatycznie przeglądający

[edytuj kod]

Cześć. Od dziś Twoje edycje nie wymagają już zatwierdzania przez redaktorów - od razu są widoczne i oznaczone jako przejrzane. Pozdrawiam Pawel Niemczuk (dyskusja) 03:40, 7 cze 2016 (CEST) Cześć. Dziękuję za zaufanie. Pozdrawiam @Pawel Niemczuk Piotr Walczak (dyskusja) 09:32, 7 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Drobiazg, nie ma za co :) A przy okazji drobna prośba: jeśli odpowiadasz na wiadomość zostawioną na Twojej stronie dyskusji to zostawiaj swoją odpowiedź na stronie dyskusji tego, kto do Ciebie napisał. Znakomicie ułatwia to komunikację. Pozdrawiam! Pawel Niemczuk (dyskusja) 13:28, 7 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Przywilej bieli

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 05:36, 7 cze 2016 (CEST) Dziękuję. @Torrosbak Piotr Walczak (dyskusja) 09:33, 7 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Cześć Piotr, drobna uwaga. Proszę abyś odpowiadał na stronie dyskusji użytkownika z którym ją prowadzisz. Przy moim podpisie masz odnośnik do mojej dyskusji, klikasz i dalej u góry strony może kliknąć ± lub edytuj i założyć nowy wątek. Spróbuj eksperymentalnie. Powodzenia! Torrosbak (dyskusja) 19:51, 7 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]
No i super i tak powinieneś się komunikować z każdym innym wikipedystą. Pozdrawiam! Torrosbak (dyskusja) 12:16, 8 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Dyskusja:Niemieckie_represje_wobec_Polaków_pomagających_Żydom

[edytuj kod]
Ad:Dyskusja:Niemieckie_represje_wobec_Polaków_pomagających_Żydom

Hej. Wiesz...tłumaczenie to jedno, ale merytoryczna poprawność tego tłumaczenia i znajomość zasad innej wikipedii to już odrębna historia. Poza tym, ja się czuję lepiej w hiszpańskim. Świetny w tłumaczeniach na angielski jest @Leszek Jańczuk, bardzo aktywnie działa na en.wiki. Tylko to też kwestia tego, czy ktoś rzeczywiście będzie chciał się tego podjąć. Raz, że potrzeba na to czasu, dwa, że jest to wymagający temat. Torrosbak (dyskusja) 12:43, 16 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

PS. Widzę, że coraz lepiej się technicznie poruszasz po projekcie. Torrosbak (dyskusja) 12:44, 16 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Cześć! Odnosząc się do Twojego pytania potwierdzam, że na pewno to była Twoja edycja. Skoro jednak nie było to Twoje świadome działanie, to na pewno przyczyna tkwi w jakiś technikaliach. Trudno mi się wypowiadać o szczegółach, gdyż mimo prawie 8-letniego stażu na Wikipedii wciąż nie czuje się zbyt pewnie, gdy chodzi o niektóre kwestie techniczne :) Pozdrawiam i podtrzymuję deklarację pomocy, gdybyś kiedyś chciał się podjąć tłumaczenia tego hasła :)Dreamcatcher25 (dyskusja) 13:07, 23 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Obawiam się, że znalezienie chętnych do tak dużej roboty może być utrudnione. Możesz spróbować na w:en:Wikipedia talk:WikiProject Poland, może ktoś się skusi. Ale to dość duża sprawa jak na przyjacielską przysługę. Słowem: raczej trzeba by się samemu za to zabrać. //Halibutt 10:51, 4 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Cześć, robisz fantastyczną robotę, ale w przestrzeni głównej nie może wisieć hasło przetłumaczone tylko w kawałku. Jak godzinkę to nic się nie stanie, ale to jest od wczoraj od 15 - i ktoś to własnie zauważył. Poza tym nie należy dawać takich komentarzy jak ten na górze strony. Nic się złego nie stało - po prostu dokończ sobie spokojnie w brudnopisie, a potem przenieś z powrotem, albo ktoś ci pomoże. Pamiętaj też o przypisach, teraz nie ma ich zbyt dużo. Powodzenia.

Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników. Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Radagast13 (dyskusja) 06:45, 20 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Możesz spróbować założyć wątek tutaj, ale moim zdaniem ten element Wikipedii jest po prostu skopany. Może w Kawiarence ktoś udzieli ci porady co do obejścia tej funkcji. Naczelną zasada jest nietrzymanie niedokończonych treści w main. Ja proponuje po prostu opublikować, ale zaraz potem przenieść sobie do brudnopisu. Hasło jest moim zdaniem ładne, a to są tylko kwestie techniczne - nikt cię za to nie zje. Radagast13 (dyskusja) 08:16, 20 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]
  • Hasło długi i ładne, widać, że się napracowałeś. Ja piszę dużo krótsze. Sprawdziłem i przeniosłem, ale KONIECZNIE przejrzyj WSZYSTKO jeszcze raz. Na przyszłość - mamy bezwzględny zakaz używania linków zewnętrznych w treści hasła i linkowania do innych wersji językowych. Jeśli nie ma odpowiedniego hasła na polskiej wiki to możesz stworzyć czerwony link, ale nie możesz podać wersji włoskiej. W treści hasła nie ma prawa pojawić się taki znaczek przy linku. "Link zewnętrzny" możesz wstawić na samym końcu hasła, w sekcji "Linki zewnętrzne" i tylko tam - ale i tak powinno tam być wyłącznie kilka najważniejszych stron internetowych. Radagast13 (dyskusja) 07:09, 24 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]
  • Zgadzam się, czasami taka zasada może wydawać się dziwna, tym niemniej jest to zasada. Druga sprawa - nie musisz mnie (ani nikogo innego) prosić o publikowanie haseł, spokojnie możesz robić to sam. Tym razem dobrze, że sprawdziłem i skasowałem te linki, ale na przyszłość będziesz wiedział. Pamiętaj też, żeby nie zostawiać w haśle akapitów pozbawionych przypisów - na wszystko muszą być źródła. Nawet jak włosi ich nie dali to nadal jest to błąd/niedopatrzenie. Dlatego mamy zlecenie, żeby tłumaczyć w pierwszej kolejności hasła o standardzie Dobrego Artykułu. Radagast13 (dyskusja) 10:46, 24 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:50, 22 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Strona użytkownika

[edytuj kod]

Hej :) Musisz skopiować także wykorzystywane na niej szablony (patrz: Pomoc:Szablon). Czyli wszystko, co w edytorze kodu wyświetla się pomiędzy znacznikami {{coś }}. W wypadku mojej strony użytkownika takim szablonem jest podstrona {{Wikipedysta:Halibutt/nagłówek}}. Otwórz ją sobie do edycji a zobaczysz co jak i gdzie, w razie czego - pisz, pomogę. Reszta to czysty tekst bez dodatkowych udziwnień, więc z tym problemu mieć nie będziesz. //Halibutt 10:42, 4 lip 2016 (CEST) Dziękuję, już zrobiłem. Piotr Walczak (dyskusja) 11:21, 4 lip 2016 (CEST) @Halibutt[odpowiedz]

Hej, taka mała uwaga techniczna: szablon {{ping}} ma swoje ograniczenia. Działa jeśli komentarz pojawia się w nowym akapicie (od enteru) i przed podpisem wstawiającego (~~~~). Jeśli wstawisz go za podpisem - powiadamiany powiadomienia nie dostanie. Nie wiem czemu tak jest, ale tak to działa. 12:51, 5 lip 2016 (CEST)

Oferta pomocy

[edytuj kod]

Zauważyłam, że większość Twoich artykułów oscyluje wokół historii Włoch i dynastii sabaudzkiej, oraz tak jak mnie interesuje cię historia tego okresu - w razie jakichkolwiek pytań, problemów i błędów w wikikodzie skontaktuj się ze mną i postaram się ci pomóc. Helena Polska dyskusja 18:542, 5 lip 2016 (CEST)

Dziękuję. @Helena Polska Piotr Walczak (dyskusja) 23:04, 5 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

[edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 22:15, 12 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Książę

[edytuj kod]

Dzień dobry,

W związku z nieustannie popełnianym przez Ciebie błędem ortograficznym w treściach i przed chwilą w tytule artykułu pragnę przypomnieć, że w języku polskim poprawną ortograficznie formą jest książę, a nie „książe”. Hoa binh (dyskusja) 23:04, 22 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Przeszło w tłumaczeniu (nie dało się skasować przed opublikowaniem) - usunąłem zanim przeczytałem pytanie. Co do ę - część przegapiłem przy poprawianiu automatu do tłumaczeń, część to brak synchronizacji naciskania e i alt gr . Postaram się sprawdzać 2 razy. Pozdrawiam @Hoa binh Piotr Walczak (dyskusja) 23:22, 22 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • styl
  • źródła

Skoryguj też tekst pod kątem praw autorskich (cytowanie)

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Invisible kid (dyskusja) 14:02, 23 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Usunąłem tę tabelkę z odnośnikiem zmienić, kierującym do edytowania szablonu na francuskiej Wikipedii. Jest Szablon:Duchowny infobox, proszę go używać. Proszę też zrobić porządek z przypisami - mamy w tej chwili Noty i przypisy, Przypisy i jeszcze raz Przypisy. Hoa binh (dyskusja) 08:46, 25 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Burchard

[edytuj kod]

Odradzałbym jednak używanie wszelkich "automatów" do tłumaczeń i zachęcał do samodzielnego tłumaczenia. Przy "tłumaczeniu" różnymi automatami zawsze wychodzą jakieś bzdury i bełkot. Co do zmiany nazwy hasła - u góry powinno być pole przenieś, patrz Pomoc:Zmiana nazwy strony. Hoa binh (dyskusja) 12:47, 27 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Felis domestica (dyskusja) 16:23, 30 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Nazewnictwo władców

[edytuj kod]

Proszę stosować przy tworzeniu haseł nazewnictwo przyjęte w polskiej literaturze przedmiotu. Tłumaczenie mian nie jest w polskiej wikipedii dopuszczalne. — Paelius Ϡ 18:08, 30 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Wystarczy znaleźć pozycje wzmiankujące ww. osoby napisane w języku polskim. — Paelius Ϡ 23:44, 30 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]
Haseł o władcach dotyczy moja wypowiedź. — Paelius Ϡ 13:41, 31 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 13:01, 3 sie 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witaj, jaki jest sens tłumaczenia artykułu z innej wersji językowej, który nie posiada żadnych źródeł? Co więcej – w artykule na włoskiej Wikipedii wisi szablon informujący o tym, że artykuł jest nieweryfikowalny i wymaga wstawienia źródeł ([2])? Ponadto, jak wynika z opisu zmian, kolejny wstawiony przez Ciebie artykuł – Matylda Sabaudzka-Achaja – został przetłumaczony z artykułu z en.wiki, który również nie zawiera żadnych źródeł ([3]). Poczytaj proszę o weryfikowalności. Zgodnie z Wikipedia:Tłumaczenia, każdy artykuł, w tym przetłumaczony, musi mieć podane źródła. Do tłumaczeń należy przystępować wyłącznie w przypadku artykułów posiadających wiarygodne źródła, a najlepiej tłumaczyć artykuły wyróżnione (medalowe lub dobre). Wskazane jest skonfrontowanie informacji z podanym źródłem, szczególnie, jeśli artykuł ma być zgłoszony do wyróżnienia. Miej to proszę na uwadze przy tworzeniu kolejnych artykułów. Bukaj (dyskusja) 21:52, 3 sie 2016 (CEST)[odpowiedz]

Bonifacy Sabaudzki (biskup)

[edytuj kod]

Oczywiście, że możesz zgłosić własny artykuł do CW, to najlepsza droga, żeby parę osób go obejrzało. Najwygodniej w Preferencjach - gadżetach/inne włączyć sobie gadżet "Czy Wiesz" - to na bocznej listwie pojawi Ci się link "Zgłoś do Czy WIesz", który uruchamia mały kwestionariusz, po którego wypełnieniu reszta idzie z automatu. A można też ręcznie ;) --Felis domestica (dyskusja) 19:19, 4 sie 2016 (CEST)[odpowiedz]

Przywilej bieli

[edytuj kod]

Witaj. Obawiam się, niestety, że nic w swoich źródłach na ten temat nie znajdę. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 14:44, 25 sie 2016 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Wilhelm Sabaudzki

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 07:12, 3 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Wilhelm Sabaudzki

[edytuj kod]
Odp:Wilhelm Sabaudzki

Cześć Piotrze. Jako opiekun CW muszę dbać o zasady, niestety artykuł ten nie został w regulaminowym czasie jednego miesiąca sprawdzony przez troje redaktorów, stąd nie mogłem umieścić go w ekspozycji. Mam nadzieję, że rozumiesz. Zachęcam Cię jednak do zgłaszania propozycji, jeśli tylko napiszesz coś ciekawego. Pozdrawiam. Torrosbak (dyskusja) 14:23, 3 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]

Wilhelm Sabaudzki

[edytuj kod]

Przepraszam obywatelu Walczak, ale czy to w ogóle jest polszczyzna, np. Dzięki religijnej roli i relacjom rodzinnym, jego wpływ zauważono od Londynu do Rzymu (Jego sprawność bojowa została powszechnie zauważona !) albo Jako dla co najmniej czwartego syna szlachetnego domu, ojciec szukał dla niego pozycji... (reszty już nie przytaczam - wpłynąć na Hneryka aby zwolnić czy aby towarzyszył... by przeprowadzić i podobne kwiatki). A może Tobie się tylko tak zdaje ?

To wstyd i kpina, żeby podobny bełkot (plus interpunkcja) figurował w Czywieszu. Ale też dobrze wskazuje na poziom panuf ałtoruf (tłómaczy), jak i obniżone wymagania stawiane im aktualnie. - 78.11.221.33 (dyskusja) 09:00, 8 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 22:02, 11 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]

Twoje tłumaczenia z niem.

[edytuj kod]

Twoje tłumaczenia z języka niemieckiego są nie bardzo. Może byś poprawił w ten sposób że dołączył z angielskiego czy innego które są możliwe do tłumaczenia. Przemyśl to. Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 20:43, 23 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]

Ja ci dodam jeszcze coś, przy dobrym tłumaczeniu trzeba nie tylko znać dany język,ale praktycznie to tłumaczenie jakby jest nowym językiem. Nie wiem jaki znasz język obcy najlepiej ale wierz mi,ja znam polski i niemiecki tak samo dobrze,ale poza drobnostkami nie zabieram się za tłumaczenie z niemieckiego. A mógł bym. Mieszkam od 35 lat tu Gdyż zdarzały się na naszej wiki tłumaczenia z translatora,wierz mi ile razy się uśmiałem. To było "Kali być mondry Kali być silny" mondry specjalnie tak napisałem :-)--J.Dygas (dyskusja) 21:50, 23 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]

Re: Dynastia Sabaudzka

[edytuj kod]

W wersji przed botem wygląda to jeszcze gorzej. Artykuł znajduje się w Kategoria:Strony, w których przekroczone jest ograniczenie wielkości użytych szablonów, co oznacza, że część elementów generowanych przez szablony może być w nim źle pokazywać. Inna sprawa, że coś z tymi szablonami w sekcji 9.4 jest nie najlepiej. Przed edycją bota wyglądało to tak (zresztą po tej edycji akurat to drzewo się nie zmieniło):

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eugeniusz Emanuel
1816-1888
książę Carignano
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Emanuel Filibert Villafranca-Soissons
1873-1933
hrabia Villafranca-Soissons
 
Wiktor Emanuel Villafranca-Soissons
1876-1913
 
Eugeniusz Villafranca-Soissons
1880-1948
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eugeniusz Józef Villafranca-Soissons
1902-1974
hrabia Villafranca-Soissons
 
Józef Karol Villafranca-Soissons
1904-1971
 
Emanuel Filibert Villafranca-Soissons
1909-2000
 
Humbert Leopold Villafranca-Soissons
1912-1982
 
 
 
 
 
Wiktor Emanuel Villafranca-Soissons
1913-1972
 
 
 
 
 
Eugeniusz Maurycy Villafranca-Soissons
1929-2004
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edward Villafranca-Soissons
1945-
hrabia Villafranca-Soissons
 
Emanuel Filibert Villafranca-Soissons
1942-
 
Gabriel Villafranca-Soissons
1947-
 
Leopold Villafranca-Soissons
1955-
 
Albert Villafranca-Soissons
1942-
 
Roland Villafranca-Soissons
1947-
 
Emanuel Villafranca-Soissons
1964-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Maurycy Villafranca-Soissons
1976-1990
 
Karol Albert Villafranca-Soissons
1982-
 
 
 
 
 
 
 
 

Zmiany w tym drzewie zostały naniesione po edycji bota. Chyba wiesz przez kogo. ~malarz pl PISZ 17:33, 15 lip 2018 (CEST)[odpowiedz]

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

[edytuj kod]

Dzień dobry Piotr Walczak -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 23:11, 23 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią

[edytuj kod]

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected] lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected]. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią ([email protected]). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 01:33, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 09:49, 22 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 09:58, 22 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Nie rób tak!

[edytuj kod]

Hej, nie twórz takich stron, bo to ironicznie uniemożliwia redaktorom prawidłowe przeniesienie strony. Z góry dziękuję. Dominik aus Polen (dyskusja) 19:57, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Jakby co prośba już wykonana. Dominik aus Polen (dyskusja) 20:01, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]
Przepraszam. Chciałem tylko zmienić nazwę artykułu, uwzględniając otrzymaną uwagę. Jak to robić poprawnie? Piotr Walczak (dyskusja) 20:17, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]
Przeniesienie robi się za pomocą zakładki "przenieś" pokazującej się po najechaniu na strzałkę w dół między napisami "więcej" a "przeszukaj wikipedię". Co do DNU: nie zmieniaj linku w szablonie w artykule. Jeśli zaś chcesz zmienić nagłówek dyskusji, to wchodzisz w "edytuj kod" i zmieniasz fragment w kwadratowych nawiasach na samej górze dokumentu oraz w szablonie lnDNU. Jeśli jednak nie masz problemu z przekierowaniem w tytule dyskusji (to w zasadzie tylko kwestia techniczna), to tego kroku ze zmianą nazwy wątku w ogóle nie musisz robić. Dominik aus Polen (dyskusja) 20:25, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]
Dziękuję Piotr Walczak (dyskusja) 20:29, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 21:38, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 21:44, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 22:07, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 22:14, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 22:45, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 22:50, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 22:58, 23 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 07:31, 24 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 07:36, 24 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Translator

[edytuj kod]

Zarzutami było m.in. nieudolne posługiwanie się translatorem. Jest to tylko narzędzie tłumaczące tekst, a nie jakieś AI, które napisze perfekcyjny tekst za ciebie. Zawsze trzeba sprawdzać wyniki tłumaczenia translatorem. No i - co też jest ważne - redaktor nie może pisać artykułów tak koszmarną polszczyzną! XaxeLoled AmA 15:42, 24 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Sławek Borewicz (dyskusja) 06:26, 10 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

Luigi Amadeo di Savoia

[edytuj kod]

Hej Piotrze,

Artykuł dotyczący Ludwika Sabaudzkiego, księcia Abruzzi, którego jesteś autorem - fajny artykuł o wybitnej osobie - wkrótce pojawi się w znacznie powiększonej formie. Rozszerzyłam go i informacjami i linkami i przypisami - na razie nowa wersja jest w moim brudnopisie i nadal nad nią pracuję. Daję Ci o tym znać, ponieważ z Twojego artykułu przejmę kilka zdań bez zmian, większa jednak cześć Twojego tekstu zostanie zmieniona ze względu na poszerzenie informacji. Dodam dużo treści i obszerny materiał ilustracyjny. O samym Ludwiku Sabaudzkim i jego dokonaniach, wzlotach i klęskach, wiem na tyle dużo (przetłumaczyłam na polski książkę o nim, a i przy innych okazjach pisałam i tłumaczyłam na podobne tematy), by uznać, że warto o nim na Wiki napisać więcej. Mam nadzieję, że się ze mną zgadzisz? Jeśli masz ochotę, rzuć okiem na moją wersję roboczą. Chętnie wysłucham wszelkich uwag i krytyk. Podobnie jak Ty, uważam, że ten artykuł powinien jednak ukazać się jako "Ludwik Amadeusz Sabaudzki", z lub bez "książę Abruzzi". Po pierwsze, tak podawane są odesłania do jego postaci w polskiej literaturze (niestety PWN znowu dała plamę paroma błędami w swojej notce o księciu Abruzzi), w tej wspinaczkowej przeważnie też jako "książę Abruzzi", a po drugie, i to ważniejsze, względy poprawności i uzusu językowego wymagają, aby posługiwać się wersją spolszczoną nazw i nazwisk - jeżeli takie istnieją. Jak Ty to widzisz?

Oczywiście, jeśli do swojego artykułu sprzed 7 lat nie masz ochoty wracać, to daj mi proszę o tym znać znać. Pozdrawiam / Cordiali saluti DaL (dyskusja) 11:05, 8 sty 2024 (CET)[odpowiedz]

Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2024

[edytuj kod]

Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory trwają do 23:59 we wtorek 17 września 2024.

Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty, takie jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF złożone z 12 wolontariuszy. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.

W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 12 kandydatów z całego świata, 3 z nich ubiega się o reelekcję. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem. Dostępne są również „przewodniki” napisane przez członków społeczności.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 120 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 17 września 2024. Zagłosuj przez link na meta.

Jeśli już zagłosowałeś, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.

Więcej informacjiOddaj swój głos w wyborach!

komunikat wysłany przez Msz2001 (dyskusja) 11:46, 15 wrz 2024 (CEST)[odpowiedz]