Скромност – Уикипедия
Стандартите на скромността[1] са аспекти на културата на дадена страна или хора в дадено време и е мярка, според която индивидът в обществото е оценяван. Скромността[2] често се разглежда като смирение, срамежливост или простота. Основните принцип на скромността включват:
- избягването на привличане на внимание към себе си чрез контрол над действията или държанието;
- омаловажаване на нечии постижения;
- избягване на неискрено самоунижение чрез измислена или симулирана скромност, което е форма на самохвалство.
Модата и маниите (в обичаен смисъл) на времето тестват границите за скромност на общността. Хората могат да бъдат подложени на равносилен натиск да проявят конформизъм към общността или да го пренебрегнат.
Източници
[редактиране | редактиране на кода]Тази страница частично или изцяло представлява превод на страницата Modesty в Уикипедия на английски. Оригиналният текст, както и този превод, са защитени от Лиценза „Криейтив Комънс – Признание – Споделяне на споделеното“, а за съдържание, създадено преди юни 2009 година – от Лиценза за свободна документация на ГНУ. Прегледайте историята на редакциите на оригиналната страница, както и на преводната страница, за да видите списъка на съавторите. ВАЖНО: Този шаблон се отнася единствено до авторските права върху съдържанието на статията. Добавянето му не отменя изискването да се посочват конкретни източници на твърденията, които да бъдат благонадеждни. |