Toshiba — Вікіпедія

Toshiba
яп. 株式会社東芝
Типбізнес
приватна компанія
підприємство
конгломерат
бренд і холдингова компанія
Організаційно-правова форма господарюваннякабусікі-ґайся
Галузьелектронна промисловість, індустрія програмного забезпечення і електротехнічна промисловість[d]
ISINJP3592200004
Засновано1875[1]
Засновник(и)Танака Хісасіґе
Штаб-квартираРайон Мінато
Територія діяльностіувесь світd
Очільник(и)Nobuaki Kurumatanid[2]
Продукціянапівпровідник
апаратне забезпечення
електричний пристрій
медичне обладнання[d]
електроустаткування
ліфт
ескалатор
конторське приладдяd
комп'ютерна пам'ять
мережеве обладнання
програмне забезпечення[3]
кінотеатр
Власник(и)Mitsui Groupd
Дочірні компаніїOCZ Technology, Toshiba (Germany)d, Toshiba (United Kingdom)d, Toshiba (United States)d, Toshiba (South Korea)d, Toshiba (Austria)d, Toshiba Nanoanalysis Corporationd, Toshiba Research Europe Ltdd, TVS REGZAd, Toshiba Lifestyle Products & Servicesd і Toshiba Tecd
toshiba.com
Мапа
CMNS: Toshiba у Вікісховищі
Осідок в Токіо

Toshiba Corporation (яп. 株式会社東芝, кабусікі гайся то: сіба) — великий японський і міжнародний концерн, що працює в області електротехніки, електроніки, енергетичного устаткування, медичного устаткування. Акціонерний капітал Toshiba становив 1 млрд. 750 млн євро., а чиста виручка за 2008 фінансовий рік — 47 млрд. 925 млн євро. Частка продажів продукції Toshiba в Японії становила — 48 % і за кордоном — 52 % (з них 14 % належало Європі).

У березні 2023 року Toshiba оголосила, що прийняла пропозицію про викуп за 2 трильйона JPY ($15 мільярдів) від консорціуму на чолі з Japan Industrial Partners (JIP), токійською приватною інвестиційною компанією[4]. 27 вересня було повідомлено, що компанія буде передана новій материнській компанії TBJH, що була створена для цього. [5][6].

22 грудня 2023 року було оголошено про завершення купівлі компанією JIP[7] Це сталося через два дні після делістингу з Токійській та Нагойській фондових бірж.

Історія

[ред. | ред. код]

Заснована в 1875 і стала першим в Японії виробником телеграфного устаткування. Спочатку вона називалася Інженерна контора Танаки. Засновник компанії Танака Хісасіґе був відомим в Японії винахідником. Серед найвидатніших його винаходів — механічні ляльки і годинник, який не потрібно заводити. Це були дійсно видатні винаходи для другої половини XIX століття. Незабаром компанія стала одним з найбільших в Японії виробником могутнього електротехнічного устаткування.

Пізніше, слідуючи вимогам ринку, основним напрямом своїй діяльності компанія зробила виробництво техніки для кінцевого споживача. Ще в 30-х роках XX ст. вперше в Японії почалося масове виробництво холодильників, пральних машин і пилососів, розроблених корпорацією Toshiba.

Після тривалого процесу злиття і перетворень поглинання в 1939 з Shibaura Seisakusho і Tokyo Denki створило нову компанію під назвою Tokyo Shibaura Denki (東京芝浦電気). Скорочення цієї назви — Toshiba — дало сучасну назву корпорації. В 1978 році компанія затвердила свою нову назву Toshiba. А незабаром після цього, в 1985 році, компанією був створений перший у світі портативний комп'ютер. За 126 років своєї історії компанія стала транснаціональною корпорацією і увійшла до числа найбільших світових виробників електроніки і електротехніки. За підсумками 2000 року загальні продажі компанії склали 53 млрд доларів. У офісах і на виробництвах компанії по всьому світу зайнято понад 198 000 чоловік. За даними журналу «Fortune», фірма займає 44-е місце в списку найбільших компаній світу. За межами Японії знаходиться більше 100 її офісів і дочірніх компаній. У них працює понад 40 000 співробітників, включених в процес розробки, виробництва і продажів самих різних продуктів.

4 липня 2018 року, АТ «Турбоатом» (Харків) і японська Toshiba Energy Systems&Solutions Corporation підписали меморандум про взаєморозуміння в сфері атомної енергетики. Компанії домовилися про початок взаємовигідного співробітництва із впровадження проєктів із модернізації турбінного устаткування машинних залів АЕС[8].

Основні напрями діяльності компанії

[ред. | ред. код]
  • Digital Technika — механічна техніка, машини, ігрові автомати, робототехніка, автоматизація, вимірювальні прилади.
  • Digital Products — стільникові телефони стандарту 3G, LCD-телевізори, проектори, персональні комп'ютери, комп'ютерна пам'ять[9], POS-термінали.
  • Electronic Devices & Components — електронні компоненти, силова електроніка, CMOS-матриці, рентгенівські трубки.
  • Social Infrastructure Systems — продукти, системи і рішення для енергетики, промисловості, транспорту і суспільної інфраструктри, включаючи:
    • Power Systems Company — заводи з переробки ядерного палива, устаткування для гідро-, теплових і геотермальних електростанцій, трансформатори, паливні комірки.
    • Industrial Systems Company — промислові комп'ютери, системи автоматичного сортування листів, інформаційні системи для транспорту, пристрої і прилади для контролю і вимірювання.
    • Social Infrastructure Systems Company — рішення з водоочистки і водопідготовки, системи розподілу електроенергії, телекомунікаційні системи, системи контролю повітряного руху, радарні системи і навігаційне устаткування.
    • Toshiba Elevator and Building Systems Corporation — ліфти і ескалатори.
    • Toshiba Solutions Corporation
    • Toshiba Medical Systems Corporation

Toshiba-Україна

[ред. | ред. код]

В Україні представлені наступні напрямки[10]:

  • Digital Media — теле-, відеотехніка;
  • РС, Networking — ноутбуки;
  • Consumer Electronics — побутова техніка;
  • Copier — рішення для документообігу;
  • Mobile Communications — мобільні пристрої;
  • TCC — кондиціонери;
  • TIPS — інвертори TIPS 200/380/980 В;
  • TMEIC — інвертори від 6 кВ до 14 кВ;
  • Toshiba Medical Systems Corporation — медичне устаткування

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. http://www.toshiba.co.jp/worldwide/about/history.html
  2. https://www.usinenouvelle.com/article/toshiba-place-un-banquier-a-sa-tete-pour-tourner-la-page-au-scandale-financier.N653594
  3. National Software Reference Library
  4. Landers, Peter (23 березня 2023). com/articles/toshiba-announces-15-billion-plan-to-be-taken-private-b090f9fb Toshiba Announces $15 Billion Plan to Be Taken Private. Wall Street Journal (амер.). Процитовано 23 березня 2023.
  5. Japan's troubled Toshiba to delist after takeover by Japanese consortium succeeds. abcnews. 21 вересня 2023. Архів оригіналу за 21 вересня 2023.
  6. Toshiba succeeds at selling itself, delisting set for September 27. The Register. 21 вересня 2023. Архів оригіналу за 21 вересня 2023.
  7. Toshiba Completes $14 Bn Buyout, Identifies Chip Production Priority. BW BusinessWorld (англ.). Процитовано 20 січня 2024.
  8. InterFax-Україна. "Турбоатом" і Toshiba підписали меморандум про модернізацію турбінного устаткування для АЕС (ua) . Архів оригіналу за 5 липня 2018. Процитовано 4 липня 2018.
  9. Toshiba створила жорсткі диски на 32 ТБ. // Автор: Антон Петров. 16.05.2024, 00:52
  10. Toshiba открывает представительство в Украине[недоступне посилання з червня 2019]

Посилання

[ред. | ред. код]