Myst V: End of Ages — Вікіпедія

'
Розробник Cyan Worlds
Видавець Ubisoft
Дистриб'ютор Steam і Good Old Games[1]
Жанр(и) Квест
Платформа Microsoft Windows, Mac OS X
Дата випуску Windows
20 вересня 2005
Mac OS X
23 вересня 2005
Режим гри однокористувацька гра[2]
Локалізатор Росія Buka Entertainment
Мова англійська[2], французька[2], німецька[2], італійська[2], японська[2], польська[2], російська[2] і іспанська[2]
Творці
Композитор(и) Tim Larkind
Технічні деталі
Рушій Plasma Engine
Носій CD-ROM, DVD-ROM
Myst
Попередня гра Myst 4: Revelation
Офіційний сайт(англ.)

Myst 5: End of Ages — відеогра жанру графічного квеста, п'ята і остання за рахунком у серії Myst. Розроблено студією Cyan Worlds та видана компанією Ubisoft.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Myst 5: End of Ages — перша гра в серії (не рахуючи серію URU та realMYST), виконана повністю на тривимірному рушію. Попередні ігри серії використовували технологію пререндерного оточення, що дозволяло домогтися гармонійного поєднання чудової 2D-графіки і зручного управління, однак за рахунок цього потерпала інтерактивність та жвавість химерних зовні світів. Розробники з Cyan Worlds поставилися до розробки п'ятої частини з повною серйозністю: вони створили надзвичайно красивий тривимірний світ, зробили його по-справжньому живим і впровадили у гру кілька варіантів керування головним героєм. Переміщатися по світу відтепер стало можливо як з використанням миші, подібно попереднім іграм серії, так і з використанням клавіатури.

Основні нововведення геймплея такі:

  • Блокнот — у нього автоматично записуються тексти всіх розмов у грі.
  • Сторінки з щоденника Йеши — під час подорожі гравець буде знаходити подібні сторінки (всього їх 12 штук), в яких знайде як підказки, так і важливі повідомлення.
  • Фотоапарат — на відміну від Myst 4: Revelation, де фотоапарат використовувався виключно за своїм призначенням, в даній грі він дозволяє лише зберегти гру.
  • Книга збережень — дозволяє завантажити збережену за допомогою фотоапарата гру, а також підписати вибране зображення.
  • Таблички — за допомогою них відбувається спілкування з загадковими істотами Барро (Bahro). Символи на поверхні табличок малюються за допомогою миші, у грі використовується технологія розпізнавання рукописного введення.
  • Відсутність живої гри акторів: замість них використовуються тривимірні моделі з задіяної технологією motion capture.

Сюжет[ред. | ред. код]

Перші кадри ігри дають зрозуміти з досконалою очевидністю: колись славна цивілізація D'ni гине. Атмосфера приреченості і порожнечі панує буквально всюди. Величезна п'ятикілометрова шахта, що зв'язує світ D'ni з поверхнею планети, — вінець могутності стародавнього народу — валиться буквально на очах. Величезні тріщини в підлогах, численні обвали і рідкісні землетрусу — ось чим зустрічає граМандрівника (Stranger) цього разу. Однак, як з'ясовується, далеко не все втрачено...

Сюжет гри розгортається навколо двох основних персонажів: Йеши (Yeesha), яку можна було зустріти в Myst 3: Exile, Myst 4: Revelation і серії URU, і нової дійової особи Ешера (Esher), останнього з хоронителів D'ni, який і повідає гравця про події, що відбуваються. Для того щоб відновити стародавню цивілізацію і дати їй шанс до процвітання, необхідно використовувати таємничий заблокований артефакт, відомий як Скрижаль (Tablet). Використовувати його може тільки одна людина — Сіяч(Grower). Всіма передбачалося, що сіяч є йеша, проте її спроби розблокувати Скрижаль зазнали невдачі. Тому цивілізації D'ni потрібна допомога Мандрівника. Останньому судилося відвідати чотири химерних світу і активувати в них таблички. Таблички є ключами до використання Скрижалі.

В основу ідеї гри, як і в оригінальному Myst, покладено вибір гравця[3]. Роздобувши ключі до Скрижалі, Мандрівник повинен вибрати, яка доля чекає в'яне цивілізацію в майбутньому: повне знищення та забуття чи відродження та процвітання. Посилання на попередні ігри серії, а також постійні душевні терзання головних героїв допоможуть зробити правильний вибір...

Світи[ред. | ред. код]

Докладніше: Світи Myst 5: End of Ages

Переміщення між світами в грі відбувається як за допомогою звичних книг-порталів, так і за допомогою «сполучних сфер», нагадують великі бульбашки з п'єдесталами для кріплення табличок. У грі представлені наступні світи:

  • D'ni — підземний світ древньої цивілізації; початок гри.
  • Direbo — «вузловий» світ, відкриває доступ до паралельних світів. Це заболочена місцевість з острівцями, пов'язаними між собою за допомогою невисоких мостів.
  • Tahgira — колишній світ-тюрма, розташований на кількох айсбергах посеред безмежного океану.
  • Noloben — спокійний, тихий піщаний світ з трав'янистим плато. Тут знаходиться будинок Ешера і його лабораторія з вивчення Барро.
  • Laki'ahn — великий піщаний острів з численними скелями. Центр видобутку дорогоцінних каменів.
  • Todelmer — острів з величезною обсерваторією, в якій представники цивілізації D'ni проводили спостереження за небом.
  • Myst — острів Myst з оригінальної гри. Знаходиться в зруйнованому стані.
  • Releeshahn — величезний світ, написаний Атрусом для порятунку біженців з D'ni; дослідити цей світ не можна, він просто являє собою нагороду за довгі години проходження гри і всієї серії в цілому.

Критичні відгуки та рецензії[ред. | ред. код]

Цитати[ред. | ред. код]

  1. Good Old Games — 2008.
  2. а б в г д е ж и к Steam — 2003.
  3. Rand Miller. Архів оригіналу за 8 січня 2021. Процитовано 17 березня 2011.

Посилання[ред. | ред. код]

Шаблон:Myst