LvivMozArt — Вікіпедія

LvivMozArt — міжнародний фестиваль класичної музики, основні події якого відбуваються у Львові, Україна. Засновниця і художній керівник фестивалю — диригентка Оксана Линів.

Перебіг фестивалів[ред. | ред. код]

LvivMozArt 2017[ред. | ред. код]

Відбулося прем'єрне виконання деяких творів Моцарта-сина у виконанні німецької піаністки Яри Таль, дуету сестер Гандлер тощо[1].

LvivMozArt 2018[ред. | ред. код]

Під час фестивалю вперше в Україні прозвучали твори сучасного львівського композитора Богдана Сегіна. Також на одній із локацій фестивалю, Свірзькому замку, відбулася перша повноцінна режисерська постановка опери українського композитора Дмитра Бортнянського «Алкід», яка донедавна вважалася втраченою[2]. Завершенням фестивалю став концерт, де вперше в Україні зіграли на скрипці, що нею володів Вольфганг Моцарт. Вона виготовлена 1764 року і зараз належить Моцартеуму — німецькому фонду, який зберігає найбільшу у світі колекцію особистих речей родини Моцартів[3].

LvivMozArt 2019[ред. | ред. код]

ІІІ фестиваль LvivMozArt проходив 3-11 серпня. ІІІ фестиваль було присвячено творчості Ф. К. Моцарта, а на концерті «Моцарт. Зв’язок поколінь» прозвучали скрипкові твори усіх трьох представників музичної династії (Леопольда, Вольфганга Амадея і Франца Ксавера Моцартів)[4]. На відміну від попередніх фестивалей, відкриття цього фестивалю відбулося біля зруйнованої синагоги у місті Броди[5]

2020[ред. | ред. код]

Проведення фестивалю було заплановано на вересень 2020, але відкладено через пандемію COVID-19[6]

LvivMozArt 2021[ред. | ред. код]

Відкриття скульптури Франца Ксавера Вольфганга Моцарта на площі Маланюка у Львові (26 серпня 2021 року)

26 серпня 2021 року в межах 5-го міжнародного фестивалю класичної музики «LvivMozArt», присвяченому 230-літтю від дня народження Франца Ксавера Вольфганга Моцарта, на площі Маланюка у Львові відкрили алегоричну скульптуру композитора, автором якої є віденський скульптор Себастіан Швайкерт. Спеціально до цієї події український композитор Богдан Сегін написав святкову «Меланхолійну кантату на честь львівського Моцарта». Також до 230-ліття Франца Ксавера Моцарта у «Видавництві Старого Лева» видрукували книгу «Моцарт-син. Життя Франца Ксавера у подорожньому щоденнику і листах». Упродовж 26—29 серпня 2021 року діятиме виставка «Моцарт і Львів: історія та сьогодення» на якій представлені унікальні архівні знахідки, літографії та нотні видання часів Моцарта, зокрема ті, якими користувався він сам, а також твори сучасного мистецтва, присвячені йому та музиці[7].

28 серпня в рамках фестивалю відбувся концерт «Ковчег Україна: 10 століть української музики», перед тим представлений 22 серпня у Києві[8].





Ініціативи фестивалю[ред. | ред. код]

  • Молодіжний симфонічний оркестр - Молодіжний симфонічний оркестр України – це унікальний проект, який має на меті об’єднати найталановитіших молодих музикантів віком від 12 до 22 років з усіх куточків України. Ідея створення молодіжного оркестру належить Оксані Линів. Учасники колективу отримають унікальну можливість співпрацювати з молодими європейськими музикантами, а саме з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини, разом із яким представлятимуть свою майстерність на гастрольних виступах в Україні та Європі.

Проект зі створення Молодіжного симфонічного оркестру України у 2016 році відбувся за підтримки Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut, Міністерства культури України, Бетховенського Фестивалю в м. Бонн (BeethovenFest Bonn), та в партнерстві з фестивалем LvivMozArt.

Медіа-партнер проекту: Deutsche Welle.[9]

"Створивши Молодіжний симфонічний оркестр України, ми заснували спільноту, в якій юні музиканти зможуть набувати новий досвід — і не тільки професійний, а й особистий. Адже колектив орієнтований на співпрацю з молодіжними оркестрами світу та Європи, — зазначає Оксана Линів, ініціатор проекту. — Оркестр — це така річ, де загальний результат залежить від кожного."[9]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Zaxid.net. У серпні у Львові відбудеться перший масштабний фестиваль класичної музики LvivMozArt. ZAXID.NET. Архів оригіналу за 30 липня 2018. Процитовано 30 липня 2018.
  2. Zaxid.net. Фестиваль LvivMozArt відкриється незвичним концертом. ZAXID.NET. Архів оригіналу за 23 січня 2022. Процитовано 30 липня 2018.
  3. Скрипка Моцарта та музиканти зі світовим ім'ям: у Львові стартував фестиваль MozArt (ФОТО, ВІДЕО). Громадське радіо (укр.). 14 липня 2018. Архів оригіналу за 31 липня 2018. Процитовано 30 липня 2018.
  4. Чим дивуватиме LvivMozArt-2019: концерти та виконавці фестивалю. zaxid.net. Архів оригіналу за 2 вересня 2021. Процитовано 2 вересня 2021.
  5. біля зруйнованої синагоги у місті Броди. ukrinform.ua. Архів оригіналу за 25 листопада 2021. Процитовано 2 вересня 2021.
  6. Міжнародний фестиваль LvivMozArt перенесли на 2021 рік. varianty.lviv.ua. Архів оригіналу за 25 листопада 2021. Процитовано 2 вересня 2021.
  7. Ольга Гринько, Юлія Девда (26 серпня 2021). У Львові урочисто відкрили пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту. zaxid.net. Zaxid.net. Архів оригіналу за 25 листопада 2021. Процитовано 26 серпня 2021.
  8. Фестиваль LvivMozArt 2021: програма, дати, деталі. zaxid.net. Архів оригіналу за 2 вересня 2021. Процитовано 2 вересня 2021.
  9. а б Про оркестр. LvivMozartArt (ua) . Процитовано 21 травня 2022.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]