Щербина Юрій Миколайович — Вікіпедія

Юрій Щербина
Народився 15 грудня 1947(1947-12-15) (76 років)
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Галузь математика, інформатика
Alma mater Львівський національний університет ім. Івана Франка
Науковий ступінь Кандидат фізико-математичних наук
Нагороди
Державна премія України в галузі науки і техніки
Звання професор

Ю́рій Микола́йович Щерби́на — український математик, вчений у галузі дискретного аналізу та штучного інтелекту. Викладач у Львівському національному університеті імені Івана Франка.[1]

Біографія[ред. | ред. код]

Юрій Миколайович Щербина народився 15 грудня 1947 року. Закінчив Львівську середню школу № 52 (з поглибленим вивченням математики) у 1966 році. Це був третій у Львові випуск математичного класу на базі ЛНУ ім. Івана Франка.

У 1966—1971 роках навчався на механіко-математичному факультеті Львівського університету за спеціальністю математика. Це був перший крок на шляху до наукової кар'єри.

Після закінчення механіко-математичного факультету вступив до аспірантури цього ж університету.

Наукова діяльність та кар'єра[ред. | ред. код]

Юрій Миколайович почав займатися науковою роботою під керівництвом Михайла Ярославовича Бартіша ще в університеті. Він здобув ступінь кандидата наук у 1975 році.

З 1973 року активно працює у Львівському університеті — спочатку на посаді асистента, старшого викладача, а з 1976 року на посаді доцента кафедри теорії оптимальних процесів.

У 1977—1986 роках був заступником декана факультету прикладної математики і механіки;

у 1987—1991 роках — завідувач кафедри теорії оптимальних процесів.

У 2003 році у зв'язку з утворенням кафедри дискретного аналізу та інтелектуальних систем і зміною напряму наукових досліджень перейшов на цю кафедру, де до 2015 року працював на посаді доцента, а з вересня 2015 року працює на посаді професора.[2]

У 2009 році його виняткові наукові досягнення були визнані державою, коли він став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. Ця висока нагорода підкреслює важливість його внеску у розвиток науки та його винятковий вклад у підготовку нового покоління вчених.[3]

Публікації[ред. | ред. код]

* Підручник «Системи штучного інтелекту»
Підручник «Дискретна математика»

Автор понад 150 наукових праць, 16 навчально-методичних підручників та п'яти підручників з грифом Міністерства освіти і науки України.


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Щербина Ю. М. Факультет прикладної математики та інформатики (укр.). Процитовано 10 жовтня 2023.
  2. Кафедра дискретного аналізу та інтелектуальних систем ЛНУ. Факультет прикладної математики та інформатики (укр.). Процитовано 6 жовтня 2023.
  3. Лауреати | Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки. www.kdpu-nt.gov.ua. Процитовано 5 грудня 2023.

Джерела[ред. | ред. код]

  • ENCYCLOPEDIA. Львівський національний університет імені Івана Франка: в 2 т. — Т. 2: Л—Я. — Львів, 2014. — 762 c.