Шелудько Костянтин Анатолійович — Вікіпедія

Костянтин Шелудько
Основна інформація
Дата народження 6 вересня 1986 року
Місце народження Київ
Національність Українець
Професії музикант, композитор
Освіта ДАКККіМ
Співацький голос баритон
Інструменти гітара, бас-гітара, мандоліна, клавішні, ударні
Мова українська, англійська, російська
Жанр інді-поп, психоделічний рок, альтернативний рок, дрім-поп
Гурти Ульмо Три, YouCrane
Співпраця Lama, Machete, Zlata Ognevich, Брати Гадюкіни
Лейбли Violet Music, UMPG Music, Lavina Music, Наш Формат, Rocksoulana Music

Костянтин Анатолійович Шелудько (6 вересня 1986 року) — український музикант-мультиінструменталіст, композитор, аранжувальник, саундпродюсер. Соліст гуртів «Ульмо Три» та «YouCrane».

Як сесійний гітарист грав з такими артистами як Lama, Machete, Брати Гадюкіни, Злата Огнєвіч, Арсен Мірзоян, Табула Раса, НеАнгелы. Як саундпродюсер співпрацював з групами «Без Обмежень», «квіткіс», «Zvirobiy», білоруським репером Сіропом, та виконавцем єврейської альтернативної музики Pinhas.

Дитинство і юність[ред. | ред. код]

Народився 6 вересня 1986 року в Києві. Перший гурт створив з однокласниками в 2 класі середньої школи, а в 3-му був прийнятий до ДМШ ім. Стефана Турчака на клас гітари.
Перший гурт не протримався довго через захоплення футболом, але згодом було створено другий.

В січні 1999 року, в 7-му класі школи, у віці 12 років разом із однокласниками Олексієм Бережним (барабани) та Романом Прокопенком (клавішні) на уроці біології зібрали групу, назву для якої знайшли в підручнику — «Ареал». Згодом до них приєднався четвертий учасник, Вадим Полторак (бас-гітара). Перші репетиції проходили в «Будинку дитячої творчості» на Нивках. Там хлопці познайомилися з іншими юними митцями, з якими перетинатимуться і в подальшому — Андрієм Коханом, в майбутньому першим вокалістом гурту «Біла Вежа»; Галиною Кудріною — вокалісткою групи «Диверсанты» та артдиректоркою культового київського клубу «44»; а також з композитором та піаністом на ім'я Поль Солонар.

Перший виступ відбувся на новорічній вечірці співробітників київського «Інституту фармакології і токсикології», де тоді працювала мама барабанщика. Було виконано 3 пісні: «Рок-н-ролл мертв» і «Поезд в огне» групи «Аквариум», та «Танці» «Воплі Відоплясова».

Перші успіхи[ред. | ред. код]

Гурт «Ареал» став дипломантом фестивалю «Червона Рута-2001», та лауреатом «Подиху-2003», на якому познайомився з гуртом «День Защиты Детей» та їх гітаристом Петром Чернявським.
Це знайомство помітно вплинуло на подальшу долю. Високий музичний рівень Чернявського надихнув хлопців грати не тільки власні пісні, а й вчитися на «каверах» таких артистів як The Doors, The Beatles, Pink Floyd, Depeche Mode.

Згодом, з такою програмою і під іншою назвою («Angie Nears») гурт дав безліч концертів у київських клубах і пабах, а також в багатьох інших містах України, і навіть на великому концерті в польському місті Radom в новорічну ніч на центральній площі.

Студентські роки. Знайомство з Віталієм Телезиним[ред. | ред. код]

В 2003 році Костянтин Шелудько став студентом «Державної Академії Керівних Кадрів Культури і Мистецтв», спеціальність «Звукорежисура». Почав екпериментувати із записами власного гурту і друзів-музикантів.

В 2006-му демо-запис пісні «Невдячний» потрапив до програмного директора радіостанції «Джем FM» Олександра Стасова, який порекомендував перезаписати цей трек у Віталія Телезина на «Студії 211».

Так як хлопці з гурту «Ареал» були фанатами Океану Ельзи, Другої Ріки та Лами, то про студію Телезина добре знали, але не зверталися туди, бо думали що записуватися там для них-студентів задорого. Втім, Костянтин прислухався до поради Стасова, знайшов на сайті lama.com.ua номер телефону та імейл Віталія Телезина, написав листа з двома прикріпленими піснями, а згодом і зателефонував.

Віталію пісні сподобалися і він запросив Костю на зустріч до Будинку Звукозапису. Телезин запропонував якось допомагати групі порадою і справою, а також познайомив з найближчими соратниками — співачкою Наталею Дзеньків, її менеджером Андрієм Подоляном та звукорежисером Олегом Яшніком.

Почали записувати пісні на «211», а також вирішили змінити назву. Так група «Ареал» стала гуртом «YouCrane».

Гурт «YouCrane»[ред. | ред. код]

Перший виступ «YouCrane» відбувся влітку 2008-го в м. Біла Церква на фестивалі «Гніздо».

Згодом гурт запише два альбоми («Коли ми будем знайомі» 2012, і «Again» 2014, випустить декілька відео-кліпів, здобуде гран-прі фестивалю "Тарас Бульба" (2013), гратиме концерти в Україні та Польщі.

Найбільшим досягненням і хітом «YouCrane» є пісня «Коли ми будем знайомі» і культовий кліп до неї, режисерами якого стали Андрій Подолян та Сергій Клепач.

Lama та Студія 211[ред. | ред. код]

Восени 2008 року Костянтин отримав запрошення стати гітаристом групи Lama, а також почав працювати на «Студії 211» аранжувальником і сесійним музикантом.

Співпраця з проєктом Lama тривала понад 10 років. Серед основних подій — всеукраїнський тур «Світло і тінь»; зйомки в кліпах «Жовте поле», «Тримай», «Привіт-привіт»; гастролі в Польщі, Франції, Англії та США; участь у записі альбому «Назавжди» як аранжувальник і саундпродюсер декількох треків (спільно з Віталієм Телезиним).

У якості сесійного музиканта та аранжувальника на «Студії 211» співпрацював з такими артистами як Ляпис Трубецкой, ТіК, Machete, Злата Огнєвіч, Тіна Кароль, Даша Суворова, Loboda, Макс Барських, Наталя Могилевська, Олексій Савченко, російським гуртом «Пилар».

З 2013 по 2015 роки був концертним сесійним гітаристом в поп-дуеті «НеАнгелы».

З 2015 по 2017-й грав на гітарі в проєктах Ярослава Малого «Tokio/Machete/Havakkuk».

Розпад YouCrane та самостійне плавання[ред. | ред. код]

2015 року Костянтин став саундпродюсером трьох пісень для альбому «#DИХАЮТОБОЮ» гурту «Без Обмежень», одна з яких — «Без неї ніяк» — стала великим хітом у 2016-му, завдяки участі в телешоу «Х-Фактор».

Наприкінці 2016-го гурт «YouCrane» припинив своє існування.

Барабанщик Олексій Бережний почав грати з «Без Обмежень», а Костянтин Шелудько створив новий проєкт — «Ульмо Три».

Ульмо Три[ред. | ред. код]

Відпочатку ідеєю «Ульмо Три» було записати альбом, граючи на всіх інструментах самостійно. Але потім «Ульмо» почав взаємодіяти з іншими музикантами і перетворився на живий рок-гурт. Грає група суміш таких стилів як indie-pop, psychedelic rock, alternative, dream-pop. Днем народження нового проєкту вважається дата виходу дебютного альбому під назвою Ulmo Tree — 22 березня 2017 року. А перший концерт відбувся 22 квітня 2018-го — в київському Caribbean Club.

З того часу світ побачили три міні-альбоми («ULMOTREEEP», «Рідні в ритмі», «Вище висоти»), ще один альбом-лонгплей «Пісні для неї», багато синглів, чотири відео-кліпи («Усі в гори!», «Диво надійде», «Моя крихітко», «Це твоє літо»), дві дуетні композиції — «Veahavta» з репером-хасидом Pinhas, та «Любов починається» з Lama, а також кавер на пісню «Дівчина з Коломиї» легендарного гурту «Брати Гадюкіни».

Саундпродюсер і сесійний гітарист[ред. | ред. код]

Також Костянтин Шелудько є саундпродюсером альбомів та синглів київської панк-групи «Квіткіс»; багатьох синглів білорусько-ізраїльського виконавця Pinhas; двох синглів білоруського репера «Сіроп» — «Все в мастях» і «Глянец (feat. Trubetskoy)»; двох синглів молодої львіської рок-групи «Zvirobiy».

В 2017—2022 роках як сесійний гітарист грав концерти з артистами: Злата Огнєвіч, Брати Гадюкіни, Табула Раса.

Дискографія[ред. | ред. код]

З гуртом YouCrane

З гуртом Lama

З Ульмо Три

Відеографія[ред. | ред. код]

З гуртом YouCrane

З гуртом Lama

З Ульмо Три

Посилання[ред. | ред. код]

Статті[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]