Черкаський державний бізнес-коледж — Вікіпедія

Головний корпус Черкаського державного бізнес-коледжу
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ БІЗНЕС-КОЛЕДЖ
ЧДБК

Країна Україна
Розташування Черкаси
Засновано 1966 
Директор Куклін Олег Володимирович
Студентів 1202 (станом на 1 вересня 2023 року)
Адреса
18028 м. Черкаси, вул. В.Чорновола, 243
Сайт csbc.edu.ua

Черкаський державний бізнес-коледж (засновано у 1966 р.) — заклад вищої освіти у м.Черкаси, який провадить освітню діяльність, пов'язану зі здобуттям ступенів «молодший бакалавр», «фаховий молодший бакалавр» та «бакалавр» за низкою спеціальностей:

«Інженерія програмного забезпечення»;

«Комп'ютерна інженерія»;

«Мультимедійний дизайн»;

«Маркетинг»;

«Економіка»;

«Підприємництво та торгівля»;

«Облік та оподаткування»;

«Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».

Директор: Куклін Олег Володимирович, професор, доктор економічних наук, заслужений працівник освіти України, депутат Черкаської обласної ради.

Черкаський державний бізнес-коледж офіційно увійшов в трійку найкращих коледжів України за міжнародним рейтингом «The Webometrics Ranking of World Universities» (станом на липень 2023 року займає загальне 226 місце), а за рейтингом "AD Scientific Index 2023" зайняв 152 місце серед українських університетів. У рейтингу кращих університетів України всесвітньої пошукової системи університетів «Uni Rank» Черкаський державний бізнес-коледж став 188 та 1-серед коледжів.

За показниками залучення грантових ресурсів та участі студентів (викладачів) у програмі Європейського Союзу «Еразмус+» (отримано 33 персональні гранти), а також у різноманітних європейських та американських освітніх програмах, залишається лідером серед коледжів (академій, інститутів) України з 2019 року.

Станом на вересень 2023 року 10 студентів отримали гранти та навчаються за кордоном: 4 - США, 3 - Канада, 2 - Латвія, 1 - Нідерланди).

За підсумками вступної кампанії 2023 року навчальний заклад посів 7 місце у рейтингу найпопулярніших коледжів України серед абітурієнтів ( 506 абітурієнтів вступили до бізнес-коледжу з 11 областей України).

Станом на 01 вересня 2023 року до занять приступили 1202 студента.

Історія  

У 1962 році у Черкасах розпочалось будівництво заводу з виробництва азотних добрив - Черкаського хімічного комбінату. Сьогодні завод відомий як Приватне акціонерне товариство "Азот".

Виконавчий комітет Черкаської міської Ради, керуючись Постановою Ради Міністрів СРСР від 7 листопада 1963 року № 1210, виділив земельну ділянку площею 2,04 гектара для будівництва технічного училища, яке б готувало робітничі кадри для майбутнього промислового гіганта України.

Навчальний заклад було засновано у 1966 році згідно з наказом Державного комітету Ради Міністрів УРСР по професійно-технічній освіті № 57 від 4 травня 1966 року. Згідно з наказом Черкаського обласного управління професійно-технічної освіти від 10 травня 1966 року № 47 заклад отримав назву "Технічне училище № 2 м. Черкаси".

За роки існування навчальний заклад декілька разів реорганізовувався. Так, згідно з наказом Черкаського обласного управління професійно-технічної освіти №212 від 10 серпня 1984 року заклад освіти реорганізовано в "Середнє професійно-технічне училище № 10 м. Черкаси", відповідно до наказу Міністерства народної освіти Української РСР від 04 квітня 1991 рок №82 навчальний заклад отримав назву "Вище професійне училище №10 м. Черкаси".

У 1985 році було зведено другий навчальний корпус, в 2021 році завершили реконструкцію першого навчального корпусу.

Першим директором навчального закладу був Всеволод Омелянович Барабаш. Він обіймав посаду впродовж 1966-1967 років. Він був заступником начальника відділу обладнання на Черкаському хімічному комбінаті. Впродовж наступних років на чолі навчального закладу були:

  • Борис Андрійович Єфремов (1967 - 1969 рр.).
  • Анатолій Олександрович Кучеренко (1969 - 1985 рр.).
  • Володимир Наумович Стороженко (1985 - 1990 рр.).

В лютому 1990 року на посаду директора "Середнього професійного технічного училища №10 м. Черкаси" був призначений Олег Володимирович Куклін, котрий з січня 1985 року обіймав різні посади в навчальному закладі такі як, майстер виробничого навчання, викладач, старший майстер та заступник директора з навчально-виробничої роботи.

Впродовж перших 25 років свого існування, заклад освіти спеціалізувався на підготовці фахівців, головним чином, для Публічного акціонерного товариства "Азот" (ПАТ "Азот").

Найважчими в історії навчального закладу були дев'яності роки минулого століття. В цей період відбулося руйнування традиційних економічних і соціальних зв'язків з базовим підприємством, яке було приватизовано, змінювалися також підходи до підготовки кадрів.

У 1994 році, коли вся країна переживала кризу, навчальний заклад став переможцем конкурсного відбору, проведеного Міністерством освіти України для участь в міжнародному проекті.

Вище професійне училище №10 м. Черкаси було одним з двох українських закладів освіти, які взяли участь у проєкті "Створення комерційних центрів в Україні" в рамках консультативної програми ТРАНСФОРМ під керівництвом Федерального Міністерства освіти, науки, технології і досліджень ФРН та Міністерства освіти України. Згідно з наказом Міністерства освіти України від 30 червня 1995 року № 195 в закладі був створений структурний підрозділ "Модельний навчальний центр з підготовки фахівців для сфери підприємницької діяльності". Виконавчим директором цього центру була призначена Надія Анатоліївна Азьмук, яка мала досвід роботи у контрольно-ревізійному управлінні в Черкаській області.

Це стало історично важливою подією для України, оскільки вперше було започатковано підготовку нового покоління фахівців у галузі комерційної діяльності в умовах навчально-тренувальної фірми. В 1995 році було здійснено перший набір 72 абітурієнтів на спеціальність "Комерційна діяльність". Крім того, перших п'ять викладачів пройшли стажування у Федеративній Республіці Німеччина (ФРН).

Згідно з наказом Міністерства освіти України від 9 січня 1997 року № 5 "Середнє професійне технічне училище №10 м. Черкаси" було реорганізовано у Черкаський модельний центр підготовки та перепідготовки фахівців.

Необхідність реалізації якісно нових підходів до підготовки фахівців на освітніх рівнях "молодший спеціаліст" і "бакалавр", а також реалізація системи ступеневої освіти, спонукали до реорганізації Черкаського модельного центру підготовки та перепідготовки фахівців у Черкаський державний бізнес-коледж. Зазначена реорганізація відбулася 29 серпня 2000 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України.

Текст вилучений зі статті через підозру в порушенні авторських прав

Текст, що раніше перебував на цій сторінці, запідозрено в порушенні авторських прав на текст із таких джерел:

http://csbc.edu.ua/admin.php?about=1

Дата, коли було знайдено порушення: 8 вересня 2023.


Тому, хто повісив цей шаблон:

На сторінку обговорення користувача, який розмістив цю статтю, варто додати повідомлення {{subst:nothanks cv|Черкаський державний бізнес-коледж|url=http://csbc.edu.ua/admin.php?about=1}} --~~~~.


До уваги користувача, який розмістив цю статтю

Не редагуйте статтю зараз, навіть якщо ви збираєтеся її переписати. Дотримуйтесь вказівок нижче.

У випадку, якщо новий текст написано не буде, цю статтю буде вилучено через тиждень після появи цього попередження (детальніше див. документацію шаблону).

Вихідний текст цієї статті з можливим порушенням копірайту можна знайти в історії змін.

Зверніть увагу, що розміщення у Вікіпедії матеріалів, автор яких не надав явного дозволу на їхнє використання відповідно до ліцензії GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, може бути порушенням законів про авторське право. Користувачів, які додають до Вікіпедії такі матеріали, може бути тимчасово позбавлено права редагувати статті.

Попри все, ми завжди раді вашим оригінальним статтям.

Дякуємо.


Цю сторінку внесено до категорії Вікіпедія:Можливе порушення авторських прав.

Черкаський державний бізнес-коледж сьогодні