Тюлень — Вікіпедія

Тюлень
Тюлень звичайний (Phoca vitulina)
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Клада: Pinnipediformes
Клада: Ластоногі (Pinnipedia)
Родина: Тюленеві (Phocidae)
Триба: Phocini
Рід: Тюлень (Phoca)
Linnaeus, 1758
Види
Вікісховище: Phoca

Тюлень (Phoca) — центральний рід родини тюленеві (Phocidae), морські ссавців з ряду хижі (Carnivora), що представляють групу ластоногих (Pinnipedia).

Систематичні взаємини[ред. | ред. код]

Переважна більшість дослідників (наприклад, King 1983; Wyss 1988) вважає, що Phoca входить до єдиної монофілетичної групи з родами Pusa, Histriophoca та Pagophilus. Кладистичний аналіз на основі ознак морфології та мтДНК говорить про дві клади (наприклад, Rice, 1998; Bininda-Emonds et al. 1999, цит. за: Види ссавців світу):

Частина дослідників (наприклад, Burns, Fay, 1970 та McDermid, Bonner 1975) вважають відмінності між ними підродовими.

Класифікація[ред. | ред. код]

У складі роду — два види (за «Види ссавців світу», 2005[1]):

В 2023 році, у Крижаному фіорді поблизу Ілуліссату (Західна Гренландія) виявлено новий вид тюленів, що відрізняється від своїх арктичних побратимів за розміром, кольором та малюнком хутра та який, відповідно, отримав назву тюлень Кангіа[2].

Походження[ред. | ред. код]

Походження цих ластоногих тварин і досі залишається для людей загадкою. Знайдені скам'янілі останки тюленів або подібних тварин мають вік біля 5-22 млн. років. Викопні останки нагадують скелети сучасних ластоногих. Один вид викопних тварин відрізнявся тим, що в нього був хвіст та довгі кінцівки. Вчені вважають, що справжні тюлені походять від тварин роду СгеоАопіа, які жили на Землі біля 60-65 млн. років тому.

За іншою гіпотезою, справжні тюлені з'явилися досить пізно, вони є близькими родичами видр, а вухаті тюлені з'явилися раніше і їхніми предками були форми, близькі до родини ведмедевих.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. GENUS Phoca // Don E. Wilson & DeeAnn M. Reeder (editors). 2005. Mammal Species of the World. A Taxonomic and Geographic Reference (3rd ed), Johns Hopkins University Press, 2,142 pp.
  2. В Арктиці виявили унікальну популяцію тюленів. 29.12.2023, 22:45

Джерела[ред. | ред. код]

http://www.zoolog.com.ua/povedinka50.html