Теплоприсутній магнетний запис — Вікіпедія

Теплоприсутній магнітний запис (англ. Heat-assisted magnetic recording, HAMR) — гібридна технологія запису інформації, що комбінує магнітооптичний запис і магнітне зчитування.[1].

Опис технології[ред. | ред. код]

Принцип роботи пристроїв, що використовують цю технологію, полягає в локальному нагріванні лазером і перемагнічуванні в процесі запису поверхні пластин жорсткого диска. Нагрівання поверхні знижує коерцитивність матеріалу поверхні, що дозволяє значно зменшити розміри магнітної області, яка зберігає один біт інформації, і збільшити стабільність зберігання даних, уникаючи шкідливого впливу суперпарамагнітного ефекту[2]. Нагрівання здійснюється за допомогою лазера, який за 1 пс розігріває ділянку запису до 100 °C[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. А. Ваганов. Кружатся жесткие диски. Винчестеры не уступают в борьбе за рынок носителей информации [Архівовано 7 січня 2007 у Wayback Machine.] // «Независимая газета», 03.10.2006.
  2. В. Бояров. Полувековому юбилею жёсткого диска посвящается[недоступне посилання з липня 2019] // «Компьютерра+Самара», 13.11.2006.
  3. Л. Черняк. Что диск грядущий нам готовит?[недоступне посилання з липня 2019] // «Открытые системы». — 2006. — № 6.

Посилання[ред. | ред. код]