Сашко (фільм, 1958) — Вікіпедія

Про однойменну воєнну драму див. Сашко (фільм, 1981)

Сашко
Жанр кіноповість
Режисер Євген Брюнчугін
Сценарист Семен Пономаренко
Леонід Смілянський
У головних
ролях
Леонід Бабич
Лариса Хоролець
Володимир Данілін
Оператор Вадим Верещак
Композитор Сергій Жданов
Художник Віктор Мігулько
Кінокомпанія Кіностудія ім. О. Довженка
Тривалість 77 хв.
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1958
IMDb ID 3206112

«Сашко» — радянський художній фільм 1958 року режисера Євгена Брюнчугіна за однойменною повістю Леоніда Смілянського.

Сюжет[ред. | ред. код]

Про київського школяра Сашка та його друзів Юрчика і Ромку, які під час Великої Вітчизняної війни допомагали партизанам боротися з фашистами. Київ, весна 1941 року. Школяр Сашко, хоч і піонер, але рідкісний бешкетник, у чому його дорікає навіть його мама. Несподівано, на заздрість всім хлопцям, його запрошують зніматися в кіно, і він їде на зйомки під Київ. Але починається війна, і пораненого на знімальному майданчику Сашка рятує і доглядає селянка, коли він одужує, вона відправляє його додому.

Приїхавши до Києва Сашко не впізнає своє місто, у якому господарюють фашисти. Прийшовши додому він дізнається, що його мама кудись поділася, і це вже не його квартира — бабусю вигнали у підвал, а у квартирі оселилася Волчинська, яка радісно зустріла німців. Вечорами, прислухаючись до звуків п'яних веселощів окупантів, що долинали з його колишньої квартири, Сашко, і його друзі Юрчик і Ромка мріють потрапити на фронт: бити ненависного ворога.

Хлопці дізнаються, що батько Ромки, дядько Михайло, має зв'язки з партизанами, і починають йому допомагати. Якось у тривожну ніч Сашко допомагає партизанам, що поверталися з підпільної наради, піти дворами з району фашистської облави. Незабаром йому доручають серйозне бойове завдання — віднести до лісу під Києвом партизанам шифр. Червона армія наступає, вже гуркоче канонада підступаючого фронту, і фашисти з їхніми поплічниками в паніці тікають з міста — у чому і заслуга Сашка і його друзів. Сашко в'їжджає у звільнений від фашистів Київ на танку, разом з Червоною армією, і повернувшись додому зустрічає маму, що приїхала з фронту.

Після війни знову повертається щасливе життя, і в перший післявоєнний новорічний маскарад, у ще не повністю відновленої від руйнувань школі, Сашко ховається від директора школи, який розшукує його, щоб перед усіма школярами вручити йому медаль «Партизану Вітчизняної війни».

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]