Пітер Гріневей — Вікіпедія

Пітер Гріневей
англ. Peter Greenaway
Народився 5 квітня 1942(1942-04-05)[1][2][…] (82 роки)
Ньюпорт, Уельс, Велика Британія
Країна  Велика Британія
Місце проживання Монмутшир
Діяльність театральний режисер, кінорежисер, письменник, experimental artist, сценарист, художник, режисер монтажу, актор, оператор-постановник, телережисер, режисер
Alma mater Forest Schoold і Walthamstow College of Artd
Знання мов англійська[4][5]
Роки активності 1964 — тепер. час
Конфесія атеїзм
У шлюбі з Saskia Boddeked[6]
Нагороди
Командор ордена Британської імперії
IMDb ID 0000425

Пі́тер Грі́невей (англ. Peter Greenaway, нар. 5 квітня 1942) — британський кінорежисер, письменник, сценарист і художник.

Життєпис[ред. | ред. код]

Починав як художник, вперше виставляючись в Lord's Gallery у 1964 році. З 1965 протягом одинадцяти років працював монтажером у документальному кіно. У своїх документальних картинах він використовував юнацькі малюнки «мапи фантастичного міста». З 1966 знімає власні фільми, не залишаючи живопису. Створені ним фільми у період 1965—1978 років здобули чимало нагород.

Фільми Гріневея відрізняється візуальною пишністю, своєрідною нереальністю й театральністю образу. За численними експериментами у поєднанні стилів і стильових алюзій Гріневей є одним з найяскравіших представників постмодерну. Режисер також використовує й найновітніші аудіовізуальні технології.

До найвідоміших фільмів П. Гріневея відносять «8,5 жінок», «The Pillow Book», «Контракт кресляра», «Живіт архітектора», «Кухар, злодій, його дружина та її коханець», «Книги Просперо» та «Зет і два зеро».

Через сміливі чи відверті сцени багато його фільмів отримали рейтинг X, що практично означає заборону публічної демонстрації.

Фільмографія[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]