Природничий фільм — Вікіпедія

Природничий фільм — одна з підкатегорій жанру документального фільму про природу, головною темою якого є життя тварин у їх природному середовищі, про рослини або інші живі істоти та інші елементи світу природи, наприклад, пустеля або море.

Природничий фільм (Намібія. 2011)

Хоч такий тип фільмів вперше з'явився у світі кіно, тепер такі програми найчастіше роблять для телебачення, особливо для телеканалів суспільного мовлення. Зокрема, такі фільми створюють такі широковідомі телевізійні канали як, наприклад, Діскавері та Анімал Планет.

Історія[ред. | ред. код]

Першим повнометражним документальним фільмом про природу вважається німий фільм 1922 року «Нанук з Півночі» режисера Роберта Дж. Флаерті (1884—1951). Піонером природничих фільмів багато хто вважає британського режисера Девіда Аттенборо (*1926), який протягом багатьох років випускав серії відомих кінострічок про природу для каналу BBC. У 1954 році повнометражний фільм Джеймса Алгара «Жива пустеля»[en] був нагороджений премією «Оскар» у категорії за найкращий повнометражний документальний фільм.[1]

Першим фільмом про підводний світ природи стала кінострічка 1954 року «Шостий континент»[it] італійського режисера Фолько Кулічі[it]. У створенні понад сотні фільмів про природу брав участь і отримав кілька міжнародних нагород французький дослідник Світового океану Жак-Ів Кусто (1910—1997).

Деякі відомі природничі фільми[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]