Премія Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування — Вікіпедія

Премія Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування присуджується особам, які активно сприяли процесам державотворення, розвитку парламентаризму та місцевого самоврядування, досягли значних результатів у вирішенні соціальних і правових питань заснована Верховною Радою України у 2003 році.

Щороку, як правило до 1 грудня, присуджується десять премій, грошова частина яких становить п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян кожна.

Премія присуджується особам – громадянам України віком до 35 років, молодіжним та, як виняток, дитячим громадським організаціям Верховною Радою України.

Висунення[ред. | ред. код]

Клопотання про присудження Премії подається до Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму центральними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами, всеукраїнськими молодіжними громадськими організаціями щорічно до 1 вересня.

До клопотання додаються відомості про досягнення особи або молодіжної громадської організації, які заслуговують на відзначення Премією.

Подання про присудження Премії вноситься до Верховної Ради України Комітетом Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

Відзначення[ред. | ред. код]

Диплом лауреата Премії та її грошова частина вручаються в урочистій обстановці Головою Верховної Ради України або за його дорученням заступниками Голови Верховної Ради України, Головою Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

10 лютого 2016 року в урочистій обстановці Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич та Голова Комітету з питань сім‘ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний вручили щорічні Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів; найталановитішим молодими ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок; за внесок молоді в розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування.[1] [2]

Опис диплома лауреата Премії[ред. | ред. код]

Диплом лауреата Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування складається з обкладинки і вкладного листка.

На лицьовому боці обкладинки вгорі міститься тиснене фарбою золотистого кольору зображення фасаду будинку Верховної Ради України, в центрі — слова «Диплом лауреата Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування».

Ліва внутрішня частина вкладки являє собою площину пастельно-жовтого кольору, обрамлену рамкою, що утворена бордюром із графічного зображення гілок калини золотистого кольору. У нижній площині лівої внутрішньої частини вкладного листка розташовано кольорове фотографічне зображення будинку Верховної Ради України, у верхній — написи фарбою золотистого кольору: «Диплом»; «лауреата Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування». У написанні слова «Диплом» використовується давньослов'янський шрифт «Іжиця».

Права внутрішня частина вкладного листка являє собою площину пастельно-жовтого кольору із світло-блакитним зображенням малого Державного Герба України по всьому її полю і рамки з гілок калини. На полі правої внутрішньої частини вкладного листка фарбою золотистого кольору друкується текст: «Лауреату Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування», прізвище, ім'я та по батькові лауреата та якою Постановою Верховної Ради України присуджено Премію.

Диплом скріплюється підписом Голови Верховної Ради України та гербовою печаткою Верховної Ради України.

Історія присуджень Премії[ред. | ред. код]

Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування було присуджено у 2004-2016 рр. 114 особам та 7 громадським організаціям, зокрема:

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]