Празька декларація Європейських консерваторів і реформістів — Вікіпедія

Празька декларація Європейських консерваторів і реформістів — документ, що містить основоположні принципи Європейських консерваторів і реформістів.

Документ був підписаний 2009 року в Празі представниками Консервативною партією Великої Британії, Чеською Громадянською демократичною партією, польською Право і Справедливість та іншими партіями, що входять до AECR.

В декларації говориться, що усвідомлюючи потребу реформування ЄС на основі єврореалізму, відкритості, підзвітності та демократії, коли поважають суверенітет наших народів і концентрується на відновленні економіки, зростанні й конкурентоспроможності, Європейські консерватори й реформісти виступають за:

- вільне підприємництво, вільну й чесну торгівлю і конкуренцію, мінімальне регулювання, зниження оподаткування й мінімалізацію державного втручання як кінцеві чинники для індивідуальної свободи, особистого і національного розквіту.

- за свободу особистості, більшу особисту відповідальність і більшу демократичну підзвітність.

- сталі, екологічно чисті джерела енергії з акцентом на енергетичну безпеку.

- важливість сім'ї як основи суспільства.

- суверенну інтеграція національних держав, опозицію до федералізації ЄС й посилену повагу до істинної субсидіарності.

- першочергове значення для європейської безпеки є співпраця з НАТО, а також підтримка молодих демократій по всій Європі.

- ефективний контроль над міграцією та припинення зловживання процедурами надання притулку.

- чутливість до потреб сільських і міських громад.

- за припинення надмірної бюрократії та є прихильниками більшої прозорості й непідкупності в установах ЄС та ефективне використання фондів ЄС.

- повагу і справедливе ставлення для всіх країн ЄС, нових і старих, великих і маленьких.

Посилання[ред. | ред. код]