Поріг (фільм) — Вікіпедія

«Поріг»
рос. Порог
Жанр документальний фільм
Режисер Роллан Сергієнко
Сценаристи Любов Сирота
Володимир Шовкошитний
Василь Розумний
Михайло Назаренко
Олександр Демидов
Віктор Грабовський
Оператори Олександр Коваль
Віра Бердашкевич
Композитор Мікаел Тарівердієв
Художник В'ячеслав Капленко
Кінокомпанія Кіностудія імені Олександра Довженка
Тривалість 96 хв.
Мова російська
Країна СРСР
Рік 1988
Дата виходу 1989
IMDb ID 0425360

«Поріг» (рос. Порог) — документальний фільм режисера Роллана Сергієнка відзнятий у 1988 році, про наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Спочатку фільм був заборонений до показу на території СРСР, але через деякий час отримав дозвіл на прокат і пройшов невеликим тиражем.

Зміст фільму[ред. | ред. код]

Фільм розповідає історію людей, що були змушені покинути свої домівки у результаті аварії на ЧАЕС 26 квітня 1986 року. Свідки тих подій розповідають про те, що сталось на уражених територіях і про свою долю на новому місці, куди вони були змушені виїхати. Зокрема, фільм використовує унікальні неопубліковані фотографії постраждалих та неопубліковані відеозаписи, зроблені у місті Прип'ять 2627 квітня 1986 року, що підтверджують слова жителів, що ніякого попередження щодо заходів особистої безпеки через аварію на станції у перші дні не було.

Прокат фільму[ред. | ред. код]

Майже відразу після завершення роботи над фільмом у 1988 році і його прем'єри у союзі кінематографістів СРСР та участі в першому міжнародному кінофестивалі «Послание к Человеку» у Ленінграді, стрічка була заарештована представниками Міжвідомчої комісії. 5 січня 1989 року фільм отримав остаточний вирок: згідно встановленому порядку, ще до початку зйомок, необхідно було надати сценарій спеціальній експертній групі для прийняття рішення; з тексту стрічки, згідно "Переліку відомостей з питання про аварію на Чорнобильській АЕС, що не підлягають для публікації у відкритій пресі, радіо- та телепередач, наказувалося вилучити пряме та непряме зазначення величин доз опромінення, будь-яку інформацію про працездатність та стан осіб, що зазнали дії радіації під час та після аварії, а також про кількість військовослужбовців на ліквідації аварії.[1] Через півроку, після депутатського запиту на сесії весняного З'їзду Верховної Ради СРСР, фільм отримує дозвіл на тираж та прокат.

Див. також[ред. | ред. код]

Чорнобиль — Хроніка важких тижнів

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Документальный фильм "Порог". Сайт города Припять. Архів оригіналу за 18 березня 2013. Процитовано 4 квітня 2015.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Документальный фильм "Порог". Сайт города Припять. Процитовано 4 квітня 2014.