Полювання за «Червоним Жовтнем» (фільм) — Вікіпедія

Полювання за «Червоним Жовтнем»
англ. The Hunt for Red October
Жанр трилер, бойовик, пригоди
Режисер Джон МакТірнан
Продюсер Мейс Нейфельд
Ларрі ДеВеей
Джеррі Шерлок
Сценарист Ларрі Фергюсон
Дональд Стюарт
На основі Том Кленсі (роман)
У головних
ролях
Шон Коннері
Алек Болдвін
Оператор Ян де Бонт
Композитор Безіл Поледуріс
Монтаж Денніс Вірклер
Джон Райт
Художник Теренс Марш
Вільям Круз
Діана Вагер
Дональд Б. Вудрафф
Джеймс В. Тайсон
Мікі С. Майклз
Кінокомпанія Paramount Pictures
Mace Neufeld Productions
Nina Saxon Film Design
Дистриб'ютор Paramount Pictures і Netflix
Тривалість 134 хв.
Мова англійська
Країна США США
Рік 1990
Кошторис $30 000 000
Касові збори США США $122 012 643
Світ $78 500 000
IMDb ID 0099810
Наступний Ігри патріотів
paramount.com/movies/hunt-red-october

Полювання за «Червоним Жовтнем»[1] або Полювання на «Червоний Жовтень»[2] , також Переслідуючи «Красний Октябрь»[3] (англ. The Hunt for Red October) — американський бойовик 1990 року. Екранізація однойменного роману Тома Кленсі.

Сюжет[ред. | ред. код]

1984-й рік, часи холодної війни. Радянський Союз проводить перевірку надсучасного підводного човна «Червоний Жовтень» оснащеного атомними ракетами. Мета навчань — підпливти якнайближче до кордону США, тим самим випробувавши новітній, безшумний двигун. Але Марко Раміус — капітан підводного човна вирішує передати своє судно американцям. Він розробив хитрий план, і втягнув у свою авантюру кількох офіцерів. Тим часом, ЦРУ дізнається про відплиття «Червоного Жовтня», і високі чини американської розвідки вважають, що це початок війни. Лише аналітик Джек Раян думає інакше, і намагається довести своєму керівництву, що капітан радянського підводного човна задумав зраду, і рухається до їх території без санкції свого командування.

У ролях[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Кадр запуску торпеди з «В. К. Коновалова» був використаний в заставці серій «Зоряного шляху: Ентерпрайз» про Дзеркальний всесвіт.
  • Шон Коннері взяв участь у фільмі після відмови від зйомок у картині «Розенкранц і Гільденстерн мертві» за п'єсою Тома Стоппарда. Роль, що призначалася Коннері у цьому фільмі зіграв Річард Дрейфус. За відмову брати участь у фільмі Стоппарда, Коннері заплатив тому $ 300 000.
  • Коли фільм вперше вийшов на відео, плівка в касетах була червоного кольору.
  • Сценарій фільму був відправлений Шону Коннері по факсу, коли він його прочитав, то відмовився від участі у фільмі, сказавши, що епоха холодної війни закінчилася. Справа в тому, що сценарій був посланий без передмови, в якій говорилося, що фільм потрібно розглядати, як історичний. Коли Коннері отримав передмову, то взявся за цю роль.
  • Макет корпусу «Червоного Жовтня», виготовлений для зйомок фільму, ніколи не був у воді. Ефект підводних зйомок був досягнутий за допомогою спецефектів. Для картини детально була виготовлена тільки ліва частина субмарини, а її права сторона у фільмі показувалася просто шляхом повороту рамки кадру.
  • В число членів екіпажу «Червоного Жовтня» увійшли курсанти Військово-Морської Академії США. Їм додатково заплатили за те, щоб вони підстриглися наголо.
  • Під час зйомок кілька акторів, що грали членів екіпажу USS Dallas, здійснили екскурсію на справжній підводний човен. Щоб якнайкраще підготуватися до ролі командира USS Dallas, Скотт Гленн прийняв на себе «командування» справжньою субмариною і віддавав накази справжнім членам екіпажу.
  • На шикарну шевелюру Шона Коннері в цьому фільмі, мабуть, як ключову сюжетну деталь, було витрачено за кошторисом 20 тисяч доларів.
  • Плюшевого ведмедика, якого забирає з собою Джек Райан (Алек Болдуін), можна було бачити на початку «Міцного горішка». Режисер Джон МакТірнан таким чином контекстно пов'язує обидві стрічки, а глядачеві пропонує самостійно провести аналогії.
  • На роль Джека Райана спочатку був обраний Кевін Костнер, а на роль Марко Раміуса — Клаус Марія Брандауер.
  • Майже всіх росіян у фільмі грають актори з різних країн: Шон Коннері — шотландець, Сем Нілл — новозеландець, Тім Каррі — англієць, Стеллан Скашгорд — швед, Свен-Оле Торсен — данець, Іван Г'Вера — чех.
  • Деніел Девіс грає капітана військового корабля USS Enterprise. Так само називається космічний корабель у фільмі «Зоряний шлях: Нове покоління» 1988, в якому Девіс виконує гостьову роль.

Посилання[ред. | ред. код]