Подільська (станція метро) — Вікіпедія

Координати: 50°28′31″ пн. ш. 30°30′16″ сх. д. / 50.4752778° пн. ш. 30.5044889° сх. д. / 50.4752778; 30.5044889

Подільська
Подільсько-Вигурівська лінія
Загальні дані
Тип колонна, мілкого закладення
Платформи
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 124 м
Ширина 13,5 м
Будівництво
Дата відкриття проєктується, 2027 рік
Транспорт
Пересадка на   Тараса Шевченка (проєкт)
Виходи до Ескалатор ЛіфтНабережно-Лугової,
Межигірської, Оленівської вулиць
Мапа
Подільсько-Вигурівська лінія
ТЧ «Троєщина»
Вулиця Милославська
Вулиця Цвєтаєвої
Вулиця Сабурова
Вулиця Драйзера
Вулиця Каштанова
Проспект Ватутіна
Бульвар Перова
ПК178+46 Райдужна
ПК169+46 Затока Десенка
Подільський міст через Десенку
ПК157+18 Труханів острів
Подільський міст через р. Дніпро
ПК144+60 Суднобудівна
Подільський міст через гавань
ПК128+28 Подільська +M
ПК121+58
Протипожежна висадочна платформа
ПК108+05 Глибочицька +M
Службова гілка до Лук'янівської
ПК91+36 Площа Перемоги
ПК80+19 Вокзальна +M +зал +зал +шв. трам
Солом'янська площа
Чоколівська +M
Аеропорт +аеро
Кільцева дорога
ТЧ «Гатне»

«Поді́льська» — проєктована станція першої черги Подільсько-Вигурівської лінії Київського метрополітену. Буде розташована між станціями «Глибочицька» та «Суднобудівна». Згідно з проєктом буде розміщена на Подолі, вздовж Набережно-Лугової вулиці поблизу її перетину з Межигірською вулицею. Після станції «Подільська» лінія вздовж Набережно-Лугової вулиці виходить з мілкого закладання на естакаду, сумісну з автодорогою, та міст через Гавань Подільського мостового переходу.

Конструкція[ред. | ред. код]

Станцію планується будувати колонною, мілкого закладання[1]. Облаштування станції «Подільська» планується виконати в основному з природного каменю. Колійні стіни будуть облицьовані кольоровим мармуром, підлога платформи — із шліфованого граніту.

Станція матиме два підземні вестибюлі. Східний вестибюль, сполучений з платформою станції ліфтом і трьома стрічками ескалаторів висотою підйому 10,8 м, матиме виходи до міста поблизу перетину Набережно-Лугової та Оленівської вулиць.

Пересадка[ред. | ред. код]

З західної сторони станції чотирма стрічками ескалаторів висотою підйому 10,8 м платформа сполучається з пересадочним вестибюлем, з якого підземні переходи ведуть до пересадки на станцію «Тараса Шевченка» Оболонсько-Теремківської лінії. В перспективі з цього пересадочного вестибюля планується спорудити вихід на поверхню на Набережно-Лугову вулицю.

З середини платформи станції сходами висотою 3,36 м пасажир зможе потрапити в підземний перехід другого пересадочного вузла між станціями, в якому буде встановлено три стрічки ескалаторів висотою підйому 7,6 м.

Будівництво[ред. | ред. код]

У червні 2012 року КП «Київський метрополітен» розпочав процедуру конкурсних торгів на будівництво дільниці Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену від станції «Глибочицька» до станції «Райдужна». Станом на 2021 рік спорудження станції не розпочате. Плановий термін будівництва становить 62 місяці, тобто відкриття станції планується не раніше 2027 року в складі першої черги Подільсько-Вигурівської лінії.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Спочатку планувалося, що станція буде розташована на естакаді Подільського мостового переходу. У 2008 році проєкт був змінений.

Посилання[ред. | ред. код]