Операція «Перс» — Вікіпедія

Операція «Перс»
Частина війни в Афганістані
Австралійські спецназівці в Афганістані 2009 рік
Австралійські спецназівці в Афганістані 2009 рік

Австралійські спецназівці в Афганістані 2009 рік
Дата: липень 2006
Місце: Урузган, Афганістан
Результат: Перемога
Сторони
Австралія Австралія
США США
Афганістан Талібанські бойовики
Командувачі
Австралія Марк Смертхарст
Військові сили
~300 спецназівців
Підтримка Військово-повітряних сил
Кілька сотень бойовиків
Втрати
6 поранено 150 вбито

Операція «Перс» — військова операція, що була проведена Австралійськими військовими у провінції Урузган (Афганістан) в липні 2006 року. Операція була проведена Австралійським загоном спеціальних операцій, в тому числі участь брали солдати: з 4-го батальйону Австралійського королівського полку та Спеціального полку повітряного-обслуговування, під командуванням лейтенанта Марка Смертхарста[1][2].

Також була стабільна підтримка австралійськими вертольотами CH-47 Chinooks з 5-го авіаційного полку. Через інтенсивну боротьбу Австралійських військ з бойовиками талібану де в результаті Австралійці прорвались через долину, очищаючи її через синхронізовані та скоординовані дії. Попри зустрічний жорсткий опір, що спричиняли кілька сотень бойовиків, операція була проведена успішно, таліби отримали важкі втрати й зрештою почали тікати.

На пізніх етапах операції Австралійські військові потрапили під сильний гранатометний і кулеметний вогонь. Пригнічений Австралійський десантно-диверсійний загін вів бій через долину Хора, щоб організувати порядок та звільнити її від бойовиків. Бойовики Талібану чинили сильний опір, своєю чергою австралійці відкрили стрілянину чергами з РПГ, це привело до загибелі одного солдата і поранення 13 бойовиків, а з боку Австралійських солдатів поранення отримало шість осіб (одному солдату відірвало щелепу, а старшина отримав поранення ніг). Попри поранення солдатів, австралійці продовжували штурм і на тлі важких боїв десантно-диверсійний загін успішно нейтралізували повстанців, що дало змогу для організації евакуації поранених. Тим часом в трьох літаках Lockheed AC-130 закінчились боєприпаси для гармат і кулеметів, які підтримували австралійців. Точно так в австралійських патрульних машин також закінчились боєприпаси, в тому числі для переносних протитанкових ракетних комплексів Джавелін (ППРК Джавелін) і кулеметів[1].

Зрештою, австралійці знищили багато за кількістю та добре озброєних боєвиків за допомогою повітряної підтримки[1]. Втрати бойовиків були оцінені в 150 вбитих[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в McPhedran, Ian (13 вересня 2006). Bloodiest battle since Vietnam. Herald Sun. Архів оригіналу за 30 грудня 2012.
  2. Horner & Bou 2008, p. 336.
  3. Roggio, Bill (12 вересня 2006). The Great Taliban Turkey Shoot. The Long War Journal.

Джерела[ред. | ред. код]