Обговорення:Кубинська революція — Вікіпедія

Статтю «Кубинська революція» створено в рамках Тижня історії 20 століття
(25 жовтня 2010 року — 6 листопада 2010 року)

НТЗ. Пропаганда[ред. код]

Вся стаття джерельно та ідеологічно "спізнилася" років на 20-30 і тримається офіційної радянської комуністично-пропагандиської точки зору..

Пересмикування фактів = типова та застаріла радянська пропаганда[ред. код]

Стаття цілком написана на пропагандиських радянських гаслах та «джерелах» 1960-1980-х рр.

  • спроба путчу 1953 («штурм казарм Монкада») була невдалою — заколотників посадили, але невдовзі судді «крівавого дитатора Батисти» їх помилували і випустили
  • «призвело до повалення диктаторського режиму президента Фульхенсіо Батисти» — Батиста сам поїхав у вигнання-еміграцію. А справжній диктаторський терористичний режим встановили вчорашні «революціонери». Критиків (не озброєних ворогів!) відтепер вже сажали, катували та розстрілювали тисячами без всякого жалю. А не випускали по амністії та за кордон - як свого часу Ф.Кастро з поплічниками.
  • «1 травня 1961 року Фідель Кастро проголосив кубинську революцію соціалістичною» — багатий латифундіст та псевдо-«соціаліст» авантюрист, до того ж у душі маоїст Кастро двома роками пізніше "проголосив соціалістичним" звичайний черговий туземний заколот в звичайній латино-американській «банановій республіці» - не так собі, а конкретно під радянську «воєнну допомогу» — ядерні ракети та радянські ж кредити та безкоштовну матеріальну допомогу (На початку 1960-х рр в СРСР діти голодували, хліб видавали по карточках, їх радянські українські та російські батьки наспівували пошепки, щоб КДБ не чув:
    " - Куба отдай наш хлеб,
    Куба возьми свой сахар,
    Куба Хрущова давно уже нет,
    Куба пошла та на х-й!").

Отже "кубінська революція" - це було за виразом Микити Хрущова (ще один «субъективный волюнтарист и авантюрист» - його оцінка постфактум з закритої Постанови ЦК КПРС) радянське «засунути їжака у штані США», вона цілком трималася на радянських багнетах та грошах — читайте наприклад сучасні досить стисли але красномовні визнання/інтерв'ю кадебіста у третьому коліні Єгора Гайдара =сина генерала КДБ та тодішнього совєцького «радника» при кубинських головорізах - як кадебісти разом з кубинцями воювали на Плайя Хірон[1].
Порівняйте: Ленін: «Жовтневий переворот» —> сталінська пропаганда: «Велика Жовтнева соціалістична революція» —> путінська РФ ru:Октябрьская революция —> а як зараз, і де?--85.179.91.79 22:01, 28 листопада 2016 (UTC)[відповісти]

«Причини революції» - приклади пропаганди та міфілогії...[ред. код]

  • «До революції 1959 року Куба була країною, що цілковито залежала від американських інвестицій» — після неї вона цілком підсіла на радянські інвестиції та поставки натурою. До того уряд США не тримав при Батисті або його міністрах американських урядових радників у ранзі герералів ЦРУ або ФБР.
  • "...Основу її економіки становило виробництво сільськогосподарських продуктів... цукру.... тютюну... майже повна залежність від ринку США... Куба фактично була сировинним придатком США" — ну і що зробив СРСР? Заклав фундаменти металургійних заводів, які так і лишилися фундаментами що розвалилися та поросли бурьяном. // А основою власного валютного збагачення сім'ї Кастро став контроль підпільного наркотрафіка — від колумбійських наркобаронів морем до США. Тепер, завдяки його бувшому персональному охоронцеві Санчесу, про це знає весь світ.
  • "...основна маса населення жила в умовах повної убогості. Сам режим був надзвичайно жорстокий, він повністю пригнічував демократичні свободи,.. заборонено багато політичних партій" — комуністичний «демократ» Фідель забороним всі партії крім власної. Населення стало жити ще більш убого. (Жінки віддавалися радянським солдатам за шарикову авторучку чи за пачку сигарет[1]) Свобод взагалі ніяких. Навіть виїхати з країни - тільки через Гулаг або кладовище. Люди стали бігти вночі на човнах до Флориди. Іноді просто вплав, іноді на плотах[2]. Більшість не допливала[3]. Жорстокіший за режим Фіделя - хіба що «комуністичний» режим Кім Ір Сена в КНДР?

...і історичні Факти[4][5][ред. код]

  • Рівень життя - на кінець 1950-х Куба серед країн Лат.Америки посідала по рівню життя третє місце після Аргентини і Уругваю
  • Дитяча смертність - 32 на 1000 новороджених - за цим показником Куба, за даними ООН мала найкращий=найнижчий в ЛА. і 13-те місце у світі
  • Середня тривалість життя — Куба 63 роки; порівняно з 52 у решті країн ЛА., 43 в Азії і 37 в Африці
  • Кількість лікарів на 100.000 населення - 127 на Кубі (3-тє місце у ЛА), це стільки ж як в Нідерландах, і трохи вище ніж в Вел.Британії (122) і Фінляндії (96)
  • Споживання харчових продуктів - 3-тє місце в ЛА.
  • Освіта... в тому числі вища...
  • Кількість теле- та радіоприймачів на душу нас., кількість видань газет та журналів...
  • Транспорт... — до речі, кубинці досі їздять на амер.авто до-кастрівської ери!
  • Експорт товарів - 5-те місце в ЛА в 1958 и 13-те в 2000

виноски[ред. код]

  1. Свідчення тих, хто там проходив службу у радянських гарнізонах.
  2. Радіо Свобода:Куба: уехать нельзя остаться
  3. До найближчої географічної точки США Кі-Вест щонайменше 150 км морем
  4. CUBA FACTS. Socio-Economic Conditions in Pre-Castro Cuba. - Issue 43- December 2008
  5. How was the standard of living in Cuba before Fidel Castro's assumption of power compared with other countries in Latin America