Обговорення:Домініканський монастир (Луцьк) — Вікіпедія

Це сторінка обговорень та пропозицій для статті Домініканський монастир (Луцьк)
Статтю «Домініканський монастир (Луцьк)» поліпшено в рамках тижня історичної Волині
(21 березня 2011 року — 8 квітня 2011 року)
Ця стаття належить до числа добрих. Див. сторінку обговорення. Статус надано 1 квітня 2011 року.

Ця стаття належить до вибраних статей. Див. сторінку обговорення. Вибрана 28 травня 2011 року.


Обговорення номінації:

Домініканський монастир (Луцьк) 6—2—1[ред. код]

Стиль[ред. код]

«монашим згромадженням» - а точно монаше загромадження? може ліпше «монастирською установою»?

«кількість осіб луцького монастиря» - кількість осіб мені здається не дуже вдалий вираз, може краще кількість монахів, чи кількість братії, чи братії та служби (якщо 50 людей то не лише монахи)

«зазнає кількох руйнівних пожеж, зокрема відновлюється з нуля» - зокрема тут вжито невірно, бо після цього слова слід або наводити приклади пожежі в стилі «пожежа такогото року», тому пропоную щось на кшталт «зазнає кількох настільки руйнівних пожеж, що фактично відновлюється з нуля»

«Проте на початку ХІХ століття стає столицею Руської домініканської Провінції.» - проте було б доречно якби це була друга половина речення, а не окреме тому краще «Але вже на початку…»

«Однак існування Волині у складі Російської імперії унеможливлює діяльність католицьких інституцій, і в 1850 році поряд з іншими монастирями міста домініканський закривається; останні монахи покидають місто наприкінці століття.» - ???, мабуть краще було б щось на зразок «Російська імперія, до складу якої потрапила волинь, вороже ставилася до католицизму, тож в 1850 році луцькі монастирі, серед яких і домініканський закриваються; останні монахи покидають місто наприкінці століття.» Мальвако 07:33, 18 квітня 2011 (UTC)[відповісти]

Не думаю, що ці всі зауваження мають дійсну цінність. Взагалі, це ж літературний твір. А отже можна, фактично, кожне твердження переформулювати так, що з того чи іншого погляду, воно здаватиметься більш чи менш вдалим/точним/правильним/.../ (кожному вибрати своє). Кількість осіб - це є кількість осіб, монахів та професів разом узятих. Що і мається на увазі, щоб не писати "професів, монахів, пріорів, інших службовців".
«зазнає кількох руйнівних пожеж, зокрема відновлюється з нуля» - зокрема тут вжито невірно, бо після цього слова слід або наводити приклади пожежі - саме так! Після "зокрема" має йти приклад конкретної пожежі. У 1790-х була така пожежа, після якої монастир відновився майже з нуля. От, фраза "зазнає кількох руйнівних пожеж, зокрема відновлюється з нуля" це і має на увазі. Логіки мови тут не порушено. Хто розумітиме правильно, той усвідомить, що очевидно, була така пожежа, після якої монастир відновлювався з нуля.
"Однак існування Волині у складі Російської імперії унеможливлює діяльність католицьких інституцій" - це можна і змінити, але знову ж таки, тут лише вжита нетипова мовна конструкція. Звісно, "Російська імперія вороже ставилася до католицизму" - можна і так сказати, але це еквівалент того, що "існування Волині у складі унеможливило", адже існування Волині у складі чогось іншого могло б і неунеможливлювати. Логіка ситуації не порушується. Фраза у рамках енциклопедичного стилю, хоча згідний, що звучить дивно, бо нетипово.
На жаль, або, на щастя, мова - це не математика. Тут немає такої однозначності. Не можна спертися на вбивчий імператив арифметичної детермінованості. Енциклопедичного стилю у статті дотримано, явних граматичних, орфографічних, і в тому числі, стилістичних помилок немає, а все інше - це філософський трактат. :) Не треба його писати тут.--KotykS 10:54, 18 квітня 2011 (UTC)[відповісти]

Література. Від автора[ред. код]

Для тих, хто читатиме статтю і цікавитиметься темою, хочу внести деяку ясність стосовно розділу "Література". Справа в тому, що я не визнаю Літератури поряд з Посиланнями, адже останні оформлюю саме як літературу. Цього розділу (Література) у статті не повинно бути. Його наявність зумовлена лише тим, щоб стаття стала Вибраною. Отже цей розділ не виражає ні ініціативи автора ні доречності чи повноти огляду.

Із того, що вам може бути найбільше доступно, це номери 5, 6, 7, 14, 31 зі списку посилань та дещо інше. Було б добре знайти 23, але вище над усім я рекомендую 10 - монографія Наталії Сінкевич про всі волинські домініканські монастирі. Ви також можете знайти деякі зазначені російські джерела чи польські в інтернеті. Це буде корисно, наприклад, для порівняння, як писали тоді автори, а як сучасні. Загалом це основна література, яку б я рекомендував, але звісно, ви можете знайти щось глибше і додаткове. Адже з таким колосальним періодом історії та шириною тематики стаття не вичерпує даної теми. Навіть у рекомендованій мною літературі можна знайти багато інших деталей, висвітлення яких для Вікі було б недоречним, тому я їх опустив. --KotykS 07:56, 2 червня 2011 (UTC)[відповісти]