Нечуй. Немов. Небач — Вікіпедія

Нечуй. Немов. Небач
Жанр роман
Автор Петро Яценко
Мова українська мова
Опубліковано 2017
Видавництво Піраміда (видавництво)
ISBN-13: 978-966-441-491-0

«Нечуй. Немов. Небач» — роман українського письменника Петра Яценка, виданий 2017 року видавництвом «Піраміда»[1]. Роман заснований на епізодах з біографії українського письменника Івана Нечуя-Левицького. Книгу написано в жанрі стимпанку[2].

Сюжет[ред. | ред. код]

Події в романі розгортаються в кінці ХІХ століття, у так звану Вікторіанську епоху, для якої був характерний динамічний розвиток промисловості, наук, суспільних рухів та мистецтва. У великій Грі зійшлися найбільша імперія, яка намагається продовжити своє існування, та загадковий письменник з механічним серцем.

Бурхливе кохання Івана Левицького, відомого як Нечуй, зрада та відданість в епоху досконалих парових машин. Факти з життя української богеми, які не ввійшли до шкільних підручників. Громада культурних супергероїв, які об'єдналися, аби врятувати свій народ. На їхньому боці — прихована зброя, реліктові істоти, підкуп, гострота розуму, енциклопедичні знання та швидкість реакції.

Реконструйована біографія одного з найталановитіших, найзагадковіших і найнедооціненіших письменників ХІХ-ХХ століть Нечуя-Левицького занурює читача надзвичайно захопливі часи завдяки призабутому жанру кінороману.

Цитата[ред. | ред. код]

На мою думку, Нечуй-Левицький недооцінений. Ми знаємо дуже багато інших культурних героїв, і Нечуй-Левицький, звичайно, в цьому пантеоні. Насправді, він дуже загадкова особистість. Він прожив 80 років і помер у 1918, коли Україна на короткий час здобула незалежність. Але відомостей про його життя лишилось не так багато. Це людина — загадка. Я вирішив реконструювати деякі епізоди його життя, базуючись на невеликих відомих нам фактах (Петро Яценко)[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Читомо: Нечуй. Немов. Небач. Експериментуй. Жартуй. Хтось же має це робити. Архів оригіналу за 21 жовтня 2020. Процитовано 19 квітня 2020.
  2. «Друг читача»: Петро Яценко «Нечуй. Немов. Небач». Український паровий панк. Архів оригіналу за 24 квітня 2020. Процитовано 19 квітня 2020.
  3. Роман «Нечуй. Немов. Небач»: кохання і зрада Нечуя-Левицького в добу парових машин

Посилання[ред. | ред. код]