Міжнародний коледж філософії — Вікіпедія

Міжнародний коледж філософії
Дата створення / заснування 1983
Країна  Франція
Розташування штаб-квартири Париж
Офіційний сайт

Міжнародний філософський коледж (Collège international de philosophie — Ciph) — заклад вищої освіти, що знаходиться під опікою французького урядового департаменту досліджень. Розташований в п'ятому окрузі Парижа. Він був заснований у 1983 році Жаком Деррідою, Франсуа Шателе, Жаном-П'єром Файе та Домініком Лекортом у спробі переосмислити викладання філософії у Франції та звільнити її від будь-яких інституційних повноважень (найбільше від університету). Його фінансування відбувається головним чином за рахунок державних коштів.[1] Його голови або "директори програми" обираються через відкритий міжнародний конкурс на 6 років (одноразово). Директори обираються після колегіальної, експертної оцінки їхнього значення для філософії. Коледж визнає, що філософія найкраще почувається на таких "перехрестях", як Філософія/Наука або Філософія/Право. Пропозиції повинні відповідати цій необхідності "перехрестя", чого прагнув Жак Дерріда. У коледжі є небагато зареєстрованих студентів, які можуть отримати Diplôme du Collège international de philosophie, що не є університетским ступенем, але в деяких випадках може бути підтверджений французькими або закордонними університетами. В іншому випадку відвідування семінарів відкрите та безкоштовне.

Історія[ред. | ред. код]

За словами Дерріди, дослідницький центр Серісі надихнув його створити цю нову установу, посеред урядових загроз викладання філософії в останньому класі середньої школи. Таким чином був створений цей Коледж, "з неурядового походження, з міжнародним охопленням, інституція, якій не судилося протиставляти себе, але збалансовувати, ставити під сумнів, відкривати, займати межі; місце, де ми швидше віддали б перевагу непопулярним підходам або ж підходам, які ще не легітимізовані університетом, новим об'єктам, темам, сферам; місце, де ми швидше приділяли б більше уваги перетинам, аніж академічним дисциплінам".

Президенти Асамблеї директорів[ред. | ред. код]

  • Жак Дерріда
  • Філіп Лаку-Лабарт
  • Франсуа Жюльєн [2]
  • Жан-Клод Мілнер
  • Франсуа Нудельман

Примітки[ред. | ред. код]

  1. “The CIPh is living mainly on grants by the Ministry of Research and the Ministry of Education” CIPh. CIPh financial partners (on the CIPh site) (фр.). Архів оригіналу за 25 лютого 2012. Процитовано 19 травня 2012.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 3 листопада 2013. Процитовано 14 квітня 2020.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]