Коретра — Вікіпедія

Коретра
Личинка комара коретра
Личинка комара коретра
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Надклас: Шестиногі (Hexapoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Новокрилі (Neoptera)
Інфраклас: Endopterygota
Ряд: Двокрилі (Diptera)
Підряд: Довговусі (Nematocera)
Інфраряд: Culicomorpha
Надродина: Chironomoidea
Родина: Хірономіди (Chironomidae)
Рід: Коретра (Chaoborus)

Коретра (Chaoborus, або Corethra) — рід комарів родини хірономіди; на думку окремих систематиків утворює разом з близькими родами особливу родину (Chaoboridae).

Опис[ред. | ред. код]

Комарі довжиною 6-10 мм, з довгими ніжками та коротким хоботком. Личинки напівпрозорі з веретеноподібним тілом.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Личинки живуть зазвичай в товщі води, на дно опускаються рідко; активні хижаки, харчуються дрібними ракоподібними (дафніями, циклопами) і молодими личинками інших комарів. Личинки коретри живуть у великих глибоких озерах, невеликих болотних і торф'яних або багатих гумусом і мулом водоймах, а також в калюжах, тримається в середніх шарах води, нерухомо висячи в товщі в горизонтальному положенні, іноді хапаючи за допомогою антен і великих зазубрених щелеп (мандибул) дрібних планктонних членистоногих та личинок. Плавучість регулюється 2-ма спеціальними бульбашками (заповненими повітрям розширеннями трахей), які разом з очима, є єдиною непрозорою частиною тіла.

Дорослі особини зустрічаються в траві по берегах водойм.

Коретра в акваріумістиці[ред. | ред. код]

Лялечка комара коретра

Личинки використовуються в акваріумістиці як живий, але не дуже поживний корм для акваріумних риб. Продаються в зоомагазинах і на тваринних ринках у живому вигляді, можуть тривалий час зберігатися в прохолодному місці (наприклад, в холодильнику), або добре аерованій воді, не вимогливі до параметрів води (витримують присутність хлору).

В акваріумах може поїдати ікру та мальків, тому придатна для годування лише дорослої риби. Не ховається у ґрунті. Добре підходить для риб, схильних до ожиріння.

Посилання[ред. | ред. код]