Кацукава Сюнтьо — Вікіпедія

Кацукава Сюнтьо
勝川 春湖
«Куртизанки»
Народився XVIII ст.
Едо
Помер XVIII ст.
Едо
Підданство Японія
Діяльність художник
Відомий завдяки художник
Alma mater школа Кацукава
Вчителі Кацукава Сюнсо
Роки активності 1783[1]1798[1]
Автограф

Кацукава Сюнтьо (2-а пол. XVIII ст.) — японський художник періода Едо. Представник школи Кацукава.

Життя та творчість[ред. | ред. код]

Про цього художника відомо замало. Народився в Едо. Був учнем голови школи Кацукава — Кацукава Сюнкьо. Втім з 1780 року став навчатися у Торії Кійонага. З 1790 року відчув вплив творчості Кітаґава Утамаро. Розквіт творчості Кацукава Сюнтьо приходить на 1780—1795 роки. З 1795 року відійшов від гравюри і став романістом. Його учнем був Кацукава Сюндзан.

Загалом наслідував своїм вчителем, не був визначним новатором в малюванні. Сюнтьо настільки блискуче відтворював мальовничу манеру Торії Кійонаги, що його роботи, незважаючи на їх вторинність і наслідувальний характер, нерідко мають на глядача набагато сильніше враження, ніж роботи самого Торіі Кійонаги.

Працював спочатку в жанрі театральної гравюри, потім — в жанрі бідзіна-га (зображення красунь) і сюнґа. Особливо численні гравюри із зображенням пікніків і прогулянок в околицях Едо. Жіночі образи Кацукава Сюнтьо — наче ефемерні створення, що несуть у собі якусь загадку, таємницю, і одночасно земні, живі істоти, що займаються своїми повсякденними справами. Маючи в своєму розпорядженні витончених красунь на тлі мальовничих пейзажів, художник навмисно уникає складних композиційних рішень і строкатої колірної гами, прагнучи передати гармонію світу і людини, опоетизувати навколишню дійсність.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hélène Bayou, Images du Monde Flottant — Peintures et estampes japonaises XVIIe — XVIIIe siècles, 2004 (ISBN 2-7118-4821-3)
  • Nelly Delay, L'estampe japonaise, Éditions Hazan, 2004 (ISBN 2-85025-807-5)
  1. а б NMVW-collection website