Карфагенський собор (419) — Вікіпедія

Карфагенський соборпомісний собор християнської церкви, що відбувся в 419 році в Карфагені. Учасниками собору були 217 єпископів, а головою обраний Аврелій, архієпископ Карфагенський, легатами римського папи були Фавстин, єпископ Пикени Потентійської, і пресвітери Филип і Азел.

Історія[ред. | ред. код]

Причиною скликання собору стала апеляція священика до папи римського через засудження в Карфагені, якого Папа взяв під свій захист і хотів виправдати. Собор розглянув питання про право римського єпископа розглядати апеляції на рішення Соборів Карфагенської церкви і у своєму посланні до папи не визнав за ним такого права.

Крім розгляду питання, що послужило причиною до скликання Собору, єпископи вивчили і переглянули канони попередніх соборів (10-ти Карфагенських, Іпонійського собору 393 року і Мілевитського 402 року). Карфагенський собор з правил попередніх соборів затвердив 121 правило і додав до них ще 12 нових. Ці правила ввійшли в усі збірники церковного права Православної церкви.

Через те, що укладачі канонічних збірників по різному формували список правил Карфагенського собору, поділяючи або з'єднуючи їх тексти, то число їх різниться: в «Афінській синтагмі» 133 канони, в «Кормчій книзі» — 134, «Педаліоні» — 141, у «Книзі правил» — 147, «Codex Canonum vetus ecclesiae Romanae» — 105. У слов'янських землях правила Карфагенського собору поширювалися з різними тлумаченнями[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Мошкова Л. В. Толкование 71 правила Карфагенского собора: место написания и проблема датировки // Древняя Русь. Вопросы медиевистики. 2005. № 3 (21). С. 72.

Посилання[ред. | ред. код]