Західна Фрисландія — Вікіпедія

Західна Фрисландія

нідерл. West-Friesland
з.-фриз. West-Fryslân, Westfriesland
англ. West Friesland, West Frisia

Герб Прапор
муніципалітет
Найбільше місто Горн, Алкмар
Країна Нідерланди Нідерланди
Провінція Північна Голландія
Офіційна мова нідерландська
Населення
 - повне 385 931
 - густота 760/км²
Площа
 - повна 781,8 км²
Часовий пояс UTC+1
Розташування регіону
Розташування регіону

Розташування регіону
Мапа
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Західна Фрисландія

Західна Фрисландія (нід. West-Friesland, фриз. West-Fryslân, Westfriesland, англ. West Friesland, West Frisia) — культурний та історичний регіон на території провінції Нідерландів Північна Голландія.

Історичний регіон[ред. | ред. код]

Історично Західна Фрисландія займала всю північну частину Північної Голландії, відокремлену від решти Фрисландії (Фризії) затокою Зейдерзе.

Культурний регіон в сучасних Нідерландах[ред. | ред. код]

В сучасних Нідерландах існує культурний регіон «Західна Фрисландія», що займає лише частину однойменної історичної області (в основному, південну), який на сході омивається водами Ейсселмера, з півдня — Маркермера, а на заході обмежений муніципалітетом Алкмару (частина цього міста також відносять до даного регіону).

Включає в себе 13 муніципалітетів. Населення — 385 тис. осіб, територія — 781,8 км² (суходіл — 507,3 км²). Переважає нідерландська мова, західно-фризькі діалекти поширені більше серед людей старшого покоління.[1]

Для збереження культурної спадщини західних фризів в 1924 році була створена Західнофризька асоціація (Westfries Genootschap).[2] Також існує архів Західної Фрисландії, де зберігаються багато документів та книги, найдавніші з них датуються XIV століттям.[3]

Крім Алкмара, найважливіший місто — Горн, який раніше був важливим морським портом, але після побудови дамби Афслютдейк великі судна не можуть підходити до нього.

Сьогодні Західна Фрисландія — переважно сільськогосподарський регіон. Також на узбережжі Ейсселмера і Маркермер розташовані місця для відпочинку.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Reinhardt, Andreas, ed. (1984) (in German). Die erschreckliche Wasser-Fluth 1634. Husum: Husum Druck- und Verlagsgesellschaft. p. 189. ISBN 3-88042-257-5
  2. Westfries Genootschap. Архів оригіналу за 7 листопада 2017. Процитовано 5 листопада 2017.
  3. Westfries Archief. Архів оригіналу за 7 листопада 2017. Процитовано 5 листопада 2017.