Жук Олександр Васильович — Вікіпедія

Жук Олександр Васильович
Народився 18 серпня 1938(1938-08-18) (85 років)
с. Серединка, Вінницька область
Країна  Україна
Діяльність лікар, отоларинголог
Alma mater ВНМУ
Нагороди
орден «Знак Пошани»
Значок «Відміннику охорони здоров'я»

Олекса́ндр Васи́льович Жу́к (нар. 1938, с. Серединка, Вінницька область). Лікар-отоларинголог Гайворонської ЦРЛ, депутат Гайворонської міської ради. Почесний громадянин міста Гайворон та с. Серединка Бершадського району.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 18 серпня 1939 року в селі Серединка Бершадського району Вінницької області.

Освіта[ред. | ред. код]

Ріс Олександр кмітливим, мав велику жадобу до знань. Вчився у місцевій семирічці. Продовжував навчання у школі в с. Тернівка.

1955 року вступив у Вінницький медичний інститут імені М. І. Пирогова. Вже з 3-го курсу і до закінчення вузу отримував підвищену стипендію. За успіхи у навчанні і громадській роботі нагороджувався грамотами й пам’ятними подарунками ректорату, профкому і комітету комсомолу інституту.

У червні 1961 р. Олександр Жук закінчив лікувальний факультет Вінницького медичного інституту імені М. І. Пирогова.

Лікарська діяльність[ред. | ред. код]

Згодом приїхав у м. Гайворон. Отримав призначення на посаду дільничого терапевта райполіклініки. Працював також за сумісництвом терапевтом-ординатором залізничної лікарні.

У 1965 р. Олександр Жук був призначений головним лікарем району. Завдяки його старанням й наполегливості зміцнено і розширено матеріальну базу закладів охорони здоров’я. У 1966 р. введена в дію районна дитяча консультація та дитяча кухня. У 1977 р. закінчено реконструкцію і відкрито районну поліклініку і аптеку.

З 1966 р. Олександр Жук став працювати отоларингологом. Щоб поглибити свої знання, залишив посаду у Гайвороні і виїхав до Києва, де два роки навчався у спеціальній клінічній ординатурі на кафедрі хвороб вуха, горла, носа Київського національного медичного університету. Одночасно з роботою у ЛОР-відділенні центральної клінічної лікарні м. Києва був і викладачем медичного училища.[1]

Надавав медичну допомогу студентам з Африки і Близького Сходу, що навчались у Києві, членам туристичних делегацій, працівникам дипломатичних посольств і консульств, іншим іноземним громадянам.

Після завершення ординатури О. В. Жуку пропонували залишитися в столиці або поїхати на роботу в якийсь із обласних центрів. Але він повернувся у Гайворон.

У 1994 р. Олександр Жук організував і очолив районне територіальне медичне об’єднання.

У 1990-1994 рр., коли Олександра Васильовича обрали депутатом Кіровоградської обласної ради народних депутатів, завдяки його активній діяльності та громадській життєвій позиції в місті були побудовані: стоматологічна поліклініка (1991 р.), перший корпус терапевтичного комплексу лікарні (1994 р.), новий навчальний корпус школи № 5, Ощадбанк, 8-квартирний житловий будинок для працівників районного відділення МВС.

Під керівництвом О. В. Жука здійснювалася цілеспрямована робота щодо реформування системи охорони здоров’я в районі.

За роки роботи він виконав понад 12 тисяч різних отоларингологічних хірургічних операцій з успішними результатами. Надав поліклінічну допомогу більш як 500 тисячам пацієнтів.

Нагороди та почесні звання[ред. | ред. код]

О. В. Жук – лікар вищої категорії, нагороджений знаком «Відмінник охорони здоров’я СРСР», орденом «Знак пошани», медалями.

Мав честь бути на з’їздах отоларингологів СРСР і України. Обирався депутатом міської, районної (сім скликань) і обласної рад. Його портрет занесено на міську Дошку пошани.

Почесний громадянин міста Гайворона та села Серединки Бершадського району Вінницької області.

У 2008 р. громадськість міста, району, обласне управління охорони здоров’я, медичні працівники відзначили 70-річний ювілей від дня народження Олександра Васильовича Жука, а в 2011-му – 50-річний ювілей лікарської праці.

Література[ред. | ред. код]

  • Павличук, О. Золотий ювілей лікаря : Олександр Васильович Жук / О. Павличук // Сузір’я бершадських талантів : літ.-мистец. альм. / авт.-упоряд. П. В. Маніленко. – Вінниця, 2013. – С. 178–181 : кольор. іл.
  • Незбжицький, В. Люди Кіровоградщини: майже 60 років у медицині : [інтерв’ю з лікарем О. В. Жуком / В. Незбжицький // Народне слово. – 2018. – 20 верес. Електрон. версія газ. – Режим доступу: http://n-slovo.com.ua (дата звернення: 08.05.2020), вільний. – Назва з титул. екрана. – Опис засн. на версії, датов.: 20.09.2018.] [Архівовано 19 липня 2020 у Wayback Machine.]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Павличук, О. Золотий ювілей лікаря : Олександр Васильович Жук / О. Павличук // Сузір’я бершадських талантів : літ.-мистец. альм. / авт.-упоряд. П. В. Маніленко. – Вінниця, 2013. – С. 178–181 : кольор. іл.