Джайшанкар Прасад — Вікіпедія

Джайшанкар Прасад
гінді जयशंकर प्रसाद
англ. Jaishankar Prasad
Народився 30 січня 1889(1889-01-30)[1]
Варанасі, Британська Індія, Британська імперія
Помер 14 січня 1937(1937-01-14)[1] (47 років) або 15 листопада 1937(1937-11-15)[2] (48 років)
Варанасі, Британська Індія, Британська імперія
Країна  Британська Індія
Діяльність поет
Знання мов гінді[1]
Magnum opus Kamayanid

Джайшанкар Прасад (30 січня 1889 року [3] – 15 листопада 1937 року) [4] — видатний діяч сучасної літератури гінді, поет.

Біографія[ред. | ред. код]

Джайшанкар Прасад народився 30 січня 1889 року в Бенарес, штат Бенарес, Британська Індія.

Творчість[ред. | ред. код]

Джайшанкар Прасад був поетом, драматургом, оповідачем, романістом і есеїстом. Він почав писати вірші під псевдонімом «Каладхар».Перша збірка віршів під назвою Чітрадхар була написана діалектом брадж хінді, але його пізніші твори були написані діалектом хаді. Його вважають одним із чотирьох стовпів романтизму в літературі хінді, разом із Сумітрананданом Пантом, Махадеві Вермою та Сурьякантом Тріпаті «Ніралою». Словниковий запас поета складається з санскритських слів і слів, похідних від санскриту. Тематика його поезії охоплює всі сюжети його епохи, від романтичних до націоналістичних. Його драми вважаються найбільш новаторськими на гінді. Серед найвідоміших драм Прасада – Скандагупта, Чандрагупта та Дхрувасваміні. В основі деяких з них також були міфологічні сюжети.

Відгуки[ред. | ред. код]

Критик Махадеві Верма сказала: «Щоразу, коли я згадую нашого великого поета Прасада, мені спадає на думку особливий образ. На схилі Гімалаїв стоїть ялина, пряма й висока, як горді гірські вершини. Його голова витримує сніг, доу та палюче сонячне тепло... Навіть у розпал найсильнішої грози та хуртовини він залишається стійким і непохитним». Стосовно його впливу на індійську літературу, то Девід Рубін написав: «Джайшанкару Прасаду належить заслуга в тому, що він зробив перший успішний стрибок у розвитку справжнього поетичного мистецтва в кхарі бол, хінді"

Список літератури[ред. | ред. код]

  1. а б в г Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  2. а б Library of Congress AuthoritiesLibrary of Congress.
  3. Hindi sahitya ka brihat itihas, volume-10, editors- Dr. Nagendra and others, Nagari pracharini Sabha, Varanasi, edition 1971, page 145.
  4. Vinod Shankar Vyas, Antarang sansmarano mein Jaishankar 'Prasad' , editor- Purushottam Das Modi, Vishwavidyalaya Prakashan, Varanasi, edition- 2001, page 43-44.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Jaishankar Prasad : Kavishala Sootradhar.
  • http://www.jaishankarprasad.com/biography/
  • Jaishanker Prasad Biography. Varanasi Travel and Tourism Guide. Varanasi.org.
  • Dimitrova, Diana (2004). Western Tradition and Naturalistic Hindi Theatre. Peter Lang. ISBN 0-8204-6822-3.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Works by Jai Shankar Prasad at Google Books