Барбара-Ельжбета Замойська — Вікіпедія

Барбара-Ельжбета Замойська
Народилася 1701(1701)
Вишнівець, Кременецький повіт, Волинське воєводство, Малопольська провінція, Корона Королівства Польського, Річ Посполита
Померла 1770
Громадянство Річ Посполита
Титул княгиня
Конфесія католицтво
Рід Вишневецькі
Батько Михайло Сервацій Вишневецький
Мати Катаржина Дольська
У шлюбі з Міхал Здзіслав Замойський
Діти Катерина Замойська

Барбара-Ельжбета Замойська, до шлюбу Вишневецька (17011770) — аристократка з роду Вишневецьких, дружина магната Михайла Здислава Замойського. Низка дослідників називають її Катериною (Катажиною), плутаючи з матір'ю або донькою.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походила з князівського роду Вишневецьких. Друга донька Михайла Сервація Вишневецького, гетьмана великого литовського, та Катерини Дольської. Народилася в 1701 році у Вишнівці. Здобула класичну освіту як для жінок-аристократок того часу. 1722 року стала дружиною ловчого великого коронного Міхала Замойського. У 1725 році втратила матір.

У 1732 році після призначення чоловіка смоленським воєводою проводила час, подорожуючи Волинню та Великим князівством Литовським, часто мешкаючи у Варшаві. У 1733 році отримала в управління частину Любашівських володінь. 1735 року після смерті чоловіка керувала власним посагом (частиною володінь Вишневецьких), переважно мешкаючи в Любашові або Вишневці.

1741 року видала доньку за представника магнатського роду Мнішеків. У 1744 році після смерті батька стала керувати значними володіннями Вишневецьких, але вимушена була вступити у судові суперечки зі своїми небожами щодо розділу володінь Вишневецьких. У цьому їй допомагав зять Ян Кароль Мнішек. 1746 року передала усі права на маєтності останньому. Після смерті зятя в 1759 році разом із донькою керувала володіннями Вишневецьких.

Померла в 1770 році.

Родина[ред. | ред. код]

Чоловік — Міхал Здзіслав Замойський.

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Мицик Ю. Вишневецькі // Енциклопедія історії України: у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України. — К. : Наук. думка, 2003. — Т. 1 : А — В. — С. 520. — ISBN 966-00-0734-5.
  • Бишевич П. К. Любешівщина: з глибини століть у майбуття: іст.-краєзн. нариси / П. К. Бишевич, І. С. Журавлюк, П. А. Клубук. — Луцьк: Надстир'я, 2004. — 228 с.