Адірондак — Вікіпедія

Адірондак
англ. Adirondack Mountains
На передньому плані пік Каскад в системі хребта Адірондак.
На передньому плані пік Каскад в системі хребта Адірондак.
На передньому плані пік Каскад в системі хребта Адірондак.
Країна США США
Регіон Нью-Йорк
Довжина 293 км
Ширина 261 км
Найвища точка Марсі
 - висота 1629 м
CMNS: Адірондак у Вікісховищі

Адірондак (англ. Adirondack Mountains, Adirondacks) — гірський хребет на північному сході штату Нью-Йорк. Іноді включається в гірську систему Аппалачів, хоча має інше геологічне походження.

Назва[ред. | ред. код]

Слово адірондак, що описує корінні народи, що жили в горах Адірондак у Нью-Йорку, походить з мови могавків «ха-де-рон-да», що означає «їдаки дерев». Цю назву вживали ірокези як принизливий термін для груп алгонкін, які не займалися сільським господарством і тому іноді доводилося їсти кору дерев, щоб пережити суворі зими.[1]

Географія[ред. | ред. код]

Найвища точка — гора Марсі (1629 м). На півночі долиною річки Св. Лаврентія відділений від Лаврентійських гір, з якими має багато спільного геологічно і біологічно. На сході Адірондак межує з озерами Шамплейн і Джордж, які відокремлюють хребет від Зелених гір Вермонту. На заході і півдні — пагорби заввишки близько 450 м над рівнем моря.

Хребет складений переважно кристалічними породами. Схили покриті в основному змішаними і хвойними лісами.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Sulavik, Stephen B. (2007). Adirondack: of Indians and mountains, 1535—1838. Fleischmanns, N.Y.: Purple Mountain Press. pp. 21–51. ISBN 978-1930098794.

Посилання[ред. | ред. код]