Інститут Європейської інтеграції Львівського національного університету — Вікіпедія

Інститут Європейської інтеграції ЛНУ імені Івана Франка — структурний підрозділ ЛНУ ім. Івана Франка[1]

Інститут Європейської інтеграції Львівського національного університету
Основні дані
Засновано 2 жовтня 2000
Приналежність Львівський національний університет імені Івана Франка
Контакт
Ключові особи Гудь Богдан Васильович
Адреса 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1,
Вебсторінка institutes.lnu.edu.ua/european-integration

Історія[ред. | ред. код]

Інститут європейської інтеграції Львівського національного університету імені Івана Франка було створено 2 жовтня 2000 р.[2]Інститут займається вивченням інтеграційних процесів в Європі та досвіду країн Центральної та Східної Європи.

Теми наукових досліджень ІЄІ — «Роль і місце України в процесах європейської інтеграції», «Розширення Європейського Союзу: наслідки та перспективи для України», «Українсько-польські відносини в нових політичних реаліях та їх вплив на євроінтеграційний курс України», що, у свою чергу, визначає наступні напрями діяльності:

  • вивчення генези ідеї євроінтеграції та формування Європейського Союзу;
  • дослідження механізму функціонування ЄС;
  • вивчення досвіду політичної та економічної модернізації країн ЄС;
  • налагодження багатосторонньої співпраці в інформаційному просторі Європи;
  • вивчення проблем трансформації постсоціалістичних суспільств України та Польщі;
  • вивчення досвіду участі Польщі в європейських інтеграційних процесах;
  • аналіз розвитку співробітництва між Україною та Польщею в контексті входження України до європейських та євроатлантичних структур.
  • дослідження складних українсько-польських проблем у гуманітарній сфері — державної політики історичної пам'яті, збереження культурних цінностей та місць національної пам'яті тощо.
  • сприяння транскордонному співробітництву між східноєвропейськими державами.

Працівники Інституту надають консультативну допомогу студентам факультетів міжнародних відносин, журналістики, філософського у написанні рефератів та наукових робіт з європейської тематики. Інститут надає також допомогу Студентській асоціації європейського права, Євроклубу ЛНУ та асоціації студентів-міжнародників «Молода дипломатія» та європейській асоціації студентів-правників ELSA у проведенні заходів з проблем європейської інтеграції.

Міжнародні зв'язки[ред. | ред. код]

Інститут налагодив наукові зв'язки з низкою закордонних інституцій, що працюють над суміжною науковою проблематикою. Зокрема, Європейським центром та факультетом менеджменту Варшавського університету; кафедрою європеїстики Ягеллонського університету; кафедрою європеїстики імені Жана Монне Щецінського університету; Інститутом Молдови Лейпцігського університету; Гельсінським університетом; Інститутом міжнародних відносин, міжнародного права та європейського права Іннсбрукського університету імені Франца Леопольда (Австрія); Фондом Конрада Аденауера (Німеччина); Центром студій європейської інтеграції  (Литовська Республіка) та Литовським Почесним Консульством у Львові; Фундацією імені Роберта Шумана (Варшава, Польща) та іншими. В рамках міжнародного співробітництва Інститутом було видано низку спільних наукових публікацій, організовано й проведено ряд конференцій і семінарів з проблем розширення інтеграційних процесів, глобалізації та їхнього впливу на суспільно-політичне життя в Україні. Зокрема, міжнародний науковий семінар на тему: «Нейтральні держави в процесі європейської інтеграції: Австрія та Україна. Порівняння»; круглий стіл «Між Сходом та Заходом: куди прямує Україна?»; міжнародну науково-теоретичну конференцію «Глобалізаційні та інтеграційні процеси в сучасному світі: виклики та шанси для України»; міжнародну наукову конференцію «Європейське право сьогодні: наука, освіта, практика», міжнародний студентський семінар «Партнерство задля миру», міжнародний круглий стіл «Програма Східного Партнерства — новий вимір відносин України та ЄС» та ін.

Наукові публікації[ред. | ред. код]

Науковці інституту публікують наукові монографії[3][4], переклади наукових праць[5][6] та наукові статті.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Про нас. Інститут Європейської інтеграції (укр.). Архів оригіналу за 22 березня 2022. Процитовано 22 березня 2022.
  2. Історія. Інститут Європейської інтеграції (укр.). Архів оригіналу за 21 березня 2022. Процитовано 22 березня 2022.
  3. Польське національне повстання 1830—1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів : кол. монографія / за ред. І . Кривошеї, Н. Моравця. — Київ. : КНТ, 2017. — 264 с.
  4. Гудь Б. З історії етносоціальних конфліктів. Українці й поляки на Наддніпрянщині, Волині й у Східній Галичині в XIX — першій половині XX ст. / Б. Гудь / пер. з пол. А. Панчишин. — Харків: Акта, 2017. — 490 с.
  5. Мільчарек Д., Барбурська О. Східний вектор зовнішньої політики ЄС: здобутки та проблеми / Д. Мільчарек, О. Барбурська; наук. ред. Б. Гудь, М. Микієвич / пер. з пол. А. Дідух, Р. Гудь. — Львів: Растр-7, 2016. — 156 с.
  6. Сакевіч Т. Заповіт I Речі Посполитої. Видання друге, доповнене / Т. Сакевіч / пер. з пол. та наук. ред. Б. Гудь. — Київ-Львів: Растр-7, 2016. — 172 с.