Іванов Сергій Петрович — Вікіпедія

Іванов Сергій Петрович
Зображення
Зображення
Народився 22 травня 1951(1951-05-22)
Київ, Українська РСР, СРСР
Помер 15 січня 2000(2000-01-15) (48 років)
Київ, Україна
  • інфаркт міокарда
  • Поховання Байкове кладовище
    Громадянство  СРСР
     Україна
    Діяльність актор, кінорежисер
    Alma mater Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого
    Роки діяльності 19722000
    Батьки Іванов Петро Федорович
    Брати / сестри Піша Лариса Петрівна
    IMDb nm0412079
    Нагороди та премії
    Народний артист України
    Заслужений артист України
    Заслужений артист України

    Сергі́й Петрович Іванов (22 травня 1951, Київ, Українська РСР, СРСР15 січня 2000, Київ, Україна) — радянський і український кіноактор, член Національної спілки кінематографістів України. Заслужений артист України (1992). Народний артист України (1998).

    Біографія[ред. | ред. код]

    Народився 22 травня 1951 у Києві в сім'ї науковців і митців. Його батько — український поет і філолог Іванов Петро Федорович (1921—1997), мати — Іванова (Жовтобрюх) Жанетта Михайлівна (1928—1993) була вченим-хіміком, дідусь  — Жовтобрюх Михайло Андрійович був українським мовознавцем, сестра, що народилася на 13 років пізніше за Сергія,Леся Піша (Іванова) стала художницею.[1]

    Після закінчення київської 92-ї школи імені Івана Франка (в якій його бабуся Марія Іванівна Жовтобрюх викладала математику), вступив до Театрального інституту імені Карпенка-Карого. Був пластичний і чудово декламував вірші.

    Кінорежисери примітили талановитого актора на третьому курсі, і до кінця навчання за його плечима було вже кілька ролей. У 1972 році закінчив інститут, і був запрошений Леонідом Биковим в картину «В бій ідуть лише старі». А сталося це так. Биков зустрів Іванова на прохідній кіностудії і запропонував почитати сценарій. «Я уже прочитав, — відповів актор. — Буду грати». «Кого?» — здивувався Биков. «Кузнєчика!!!» Биков жартував потім, що взяв Іванова на цю роль через його молодечу зухвалість.[2]

    Режисер Леонід Биков зізнавався, що фільм про небо і льотчиків — його дитяча мрія. І льотчик на прізвисько «Кузнєчик» — це він сам у молодості. Іванов блискуче зіграв довірену йому роль. Цей фільм зробив молодого актора знаменитим на всю країну.

    Ставши з 1972 року актором Київської кіностудії імені Олександра Довженка, Сергій Іванов дуже багато знімався в кіно саме в 70-ті: музична комедія «Ар-хі-ме-ди!», телесеріал «Народжена революцією» (роль Афіногена Полюгаєва), комедія «Дачна поїздка сержанта Цибулі», героїчна драма «Ати-бати, йшли солдати…» та багато інших.

    Його герої, як правило, — чарівні молоді люди з наносною серйозністю, які все ще залишаються дітьми. Однією з найкращих робіт актора стала роль Ларіосика у драмі Володимира Басова «Дні Турбіних», знятій за творами Михайла Булгакова.

    З розпадом СРСР розвалилися республіканські кіностудії. У Києві практично ніхто не знімався, актори спивалися, емігрували, вмирали… Сергій Іванов спочатку теж зневірився, але потім зібрався і вирішив діяти — у 1991 році сам поставив фільм «Медовий місяць», організував і очолив студію «Панорама», став біля витоків кінофестивалю «Молодість». Вів на телебаченні цикл передач «Наші за кордоном». Пробував писати вірші.

    У кінці 90-х Іванов започаткував на телебаченні новий проект — серіал про замки Західної України, але встиг зняти тільки першу серію.

    Сергій Іванов був терміново госпіталізований, коли йому стало зле, а згодом лікарі повідомили рідним: «Здало серце, інфаркт».

    Могила Сергія Іванова

    Помер 15 січня 2000 року в Києві, залишивши дружину Ларису і донечку Марію (н.1987). Похований 17 січня на Байковому кладовищі (ділянка № 49а).

    Фільмографія[ред. | ред. код]

    Знявся у фільмах:

    Нагороди[ред. | ред. код]

    Громадська робота[ред. | ред. код]

    Був президентом Молодіжного інтернаціонального клубу мистецтв «Панорама»(1989)

    Примітки[ред. | ред. код]

    1. І. Гордійчук. Лариса Піша//День.2015. 09.10
    2. на рос.:" В.Аронова". Лариса Пиша: «Свою роль Кузнечика брат любил меньше всего» //Газета по-киевски, 2006№ 60, март.

    Джерела[ред. | ред. код]

    Посилання[ред. | ред. код]