Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 – Wikipedia, wolna encyklopedia
Kod MKOl | URU | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960 Rzym | ||||||
Liczba zawodników | 34 w 15 konkurencjach w 8 dyscyplinach | |||||
|
Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1960 roku reprezentowało 34 zawodników (wszyscy mężczyźni) w 8 dyscyplinach. Nie zdobyli oni podczas olimpiady żadnego medalu dla swej reprezentacji.
Był to ósmy występ Urugwaju na letnich igrzyskach olimpijskich.
Wyniki zawodników[edytuj | edytuj kod]
Boks[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 finału | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/O brąz | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Gualberto Gutiérrez | Waga lekka (60 kg) | BYE | E. Blay Porażka – decyzja sędziów (1-4) | NQ | 17-32. | [1] | |||
Roberto Martínez | Waga półśrednia (67 kg) | M. Meier Porażka – decyzja sędziów (1-4) | NQ | 33. | [2] | ||||
Pedro Votta Alaggia | Waga lekkośrednia (71 kg) | — | R. Caroli Wygrana – decyzja sędziów (3-2) | C. Bossi Porażka – decyzja sędziów (1-4) | NQ | 9-16. | [3] |
Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Zawodnik Koń | Konkurencja | Runda 1. | Runda 2. | Suma punktów | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty karne | Pozycja | Punkty karne | Pozycja | |||||
Germán Mailhos Ferriolo Julian | Skoki indywidualnie | 24 pkt | 27. | 20 pkt | 18. | 44 pkt | 20. | [4] |
Rafael Paullier Martínez Arapey | 32 pkt | 33. | 15 pkt | 11. | 47 pkt | 24. | ||
Carlos Colombino Frechou Guanaco | 16 pkt | 10. | 43,5 pkt | 34. | 59,5 pkt | 30. | ||
Germán Mailhos Ferriolo Julian Rafael Paullier Martínez Arapey Carlos Colombino Frechou Guanaco | Skoki drużynowe | 83,75 pkt | 8. | DNF | Nieklasyfikowany | [5] |
Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Rubén Etchebarne Cuestas | Wyścig indywidualny ze startu wspólnego | DNF | [6] | |
Rodolfo Rodino Luzardo | DNF | |||
Juan José Timón Bettega | DNF | |||
Alberto Velázquez Aguilar | DNF |
Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Luis Serra Deluchi | 1 km na czas | 1:11.42 | 14. | [7] |
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Alberto Velázquez Aguilar Juan José Timón Bettega Rubén Etchebarne Cuestas Rodolfo Rodino Luzardo | Wyścig drużynowy na dochodzenie | Belgia (1.) 4:58.9 | NQ | [8] |
Koszykówka[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Zawodnicy | Faza grupowa | Druga faza grupowa | O miejsca 5-8. | Pozycja | Źródło | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Punkty Bilans meczów i punktów | Pozycja w grupie | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Punkty Bilans meczów i punktów | Pozycja w grupie | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Punkty Bilans meczów i punktów | Pozycja w grupie | |||
drużyna mężczyzn | Hiszpania P 72-77 | Polska W 76-72 | Filipiny W 80-76 | 4 pkt 2-0-1 167-164 | 2. (Q) | ZSRR P 53-89 | Stany Zjednoczone P 50-108 | Jugosławia P 83-94 | 0 pkt 0-0-3 167-164 | 4. | Czechosłowacja P 72-98 | Polska P 62-64 | 3 pkt 0-0-3 167-164 | 4. | 8. | [9] |
Skład[edytuj | edytuj kod]
- Sergio Matto Suárez
- Raúl Mera Pozzi
- Nelson Chelle Naddeo
- Waldemar Rial Ferrari
- Washington Poyet Carreras
- Carlos Blixen Abella
- Milton Scarón Falero
- Adolfo Lubnicki
- Héctor Costa Massironi
- Danilo Coito
- Edison Ciavattone Sampérez
- Manuel Gadea
Trener: Héctor López Reboledo
Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Fermín Donazar Zabalza | Skok w dal | 7,24 m | 23. | NQ | [10] |
Szermierka[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | 1. grupa eliminacyjna | 2. grupa eliminacyjna | Grupa ćwierćfinałowa | Grupa półfinałowa | Grupa finałowa | Źródło | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Bilans | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Bilans | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Bilans | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Bilans | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Bilans | Pozycja | |||
Juan Paladino Jaunsolo | Szabla indywidualnie | W. Żdanowicz P 0:5 J. Debeur P 4:5 E. González W 5:3 A. Csipler W 5:4 B. Pickworth P 4:5 | 2-3 | 5. | NQ | [11] | |||||||||||
Teodoro Goliardi Pamparato | Szpada indywidualnie | A. Kwartler W 5:4 M. Funamizu W 5:4 T. V. Xuân W 5:1 D. van Gelder W 5:0 J. Lefèvre P 2:5 | 4-1 | 1. (Q) | R. Kárpáti P 0:5 W. Wöhler W 5:4 D. Sande W 5:3 A. Leckie W 5:3 | 3-1 | 1. (Q) | W. Zabłocki P 2:5 A. Gerevich P 0:5 J. Roulot P 3:5 N. Asatiani W 5:2 W. Köstner W 5:1 | 2-3 | 4. | NQ | [12] | |||||
Juan Paladino Jaunsolo | W. Zabłocki P 2:5 P. Chicca W 5:3 M. Amberg W 5:4 B. Pickworth W 5:3 J. Haschja P 4:5 | 3-2 | 2. (Q) | C Arabo P 1:5 Z. Horváth P 1:5 M. D’Asaro P 3:5 L. Rohony P 3:5 G. Ulrich W 5:4 | 1-4 | 5. | NQ |
Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Baraże o finał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Paulo Carvalho Sattler Mariano Caulín Bujanda | Dwójki podwójne | 7:38.57 | 4. | 7:04.78 | 2. | NQ | [13] | |
Luis Aguiar Donatti Gustavo Pérez Ariztia Raúl Torrieri Dicono | Dwójki ze sternikiem | 7:38.17 | 3. | 7:45.02 | 2. | NQ | [14] |
Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Wynik końcowy | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||
Bajazzo | Klasa Dragon | Pozycja | 16. | 17. | 6. | 22. | 21. | 24. | 16. | 19. | [15] |
Punkty | 328 pkt | 302 pkt | 754 pkt | 190 pkt | 210 pkt | 152 pkt | 328 pkt | 2112 pkt |
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Boxing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Lightweight [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2009-02-08] (ang.).
- ↑ Boxing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Welterweight [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2009-03-27] (ang.).
- ↑ Boxing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Light-Middleweight [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2009-03-27] (ang.).
- ↑ Equestrianism at the 1960 Roma Summer Games: Mixed Jumping, Individual [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2009-09-17] (ang.).
- ↑ Equestrianism at the 1960 Roma Summer Games: Mixed Jumping, Team [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2009-09-19] (ang.).
- ↑ Cycling at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Road Race, Individual [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2010-04-30] (ang.).
- ↑ Cycling at the 1960 Roma Summer Games: Men’s 1,000 metres Time Trial [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-13] (ang.).
- ↑ Cycling at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Team Pursuit, 4,000 metres [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-14] (ang.).
- ↑ Basketball at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Basketball [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-21] [zarchiwizowane z adresu 2014-10-25] (ang.).
- ↑ Athletics at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Long Jump [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-22] [zarchiwizowane z adresu 2015-01-11] (ang.).
- ↑ Fencing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Foil, Individual [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2009-05-10] (ang.).
- ↑ Fencing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Sabre, Individual [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2011-01-09] (ang.).
- ↑ Rowing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Double Sculls [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-11] (ang.).
- ↑ Rowing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Coxed Pairs [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2009-05-20] (ang.).
- ↑ Sailing at the 1960 Roma Summer Games: Mixed Three Person Keelboat [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).