2011 w lekkoatletyce – Wikipedia, wolna encyklopedia
2011 w lekkoatletyce – prezentacja sezonu 2011 w lekkoatletyce.
Najważniejszą imprezą sezonu były rozegrane na przełomie sierpnia i września w Daegu w Korei Południowej mistrzostwa świata[1]. Od 6 maja do 16 września na stadionach Azji, Ameryki Północnej oraz Europy rozgrywanych było czternaście prestiżowych mityngów lekkoatletycznych, czyli Samsung Diamentowa Liga IAAF[2].
Zawody międzynarodowe[edytuj | edytuj kod]
Światowe[edytuj | edytuj kod]
Zawody | Miejsce | Data | Źródło |
---|---|---|---|
Mistrzostwa świata | Daegu | 27 sierpnia–4 września | [1] |
Mistrzostwa świata juniorów młodszych | Lille | 6–10 lipca | [3] |
Mistrzostwa świata w biegach przełajowych | Punta Umbría | 20 marca | [4] |
Uniwersjada | Shenzhen | 12–22 sierpnia | [5] |
Światowe igrzyska wojskowych | Rio de Janeiro | 19–23 lipca | [6] |
Mistrzostwa świata w biegu na 100 kilometrów | Winschoten | 10 września | [7] |
Mistrzostwa świata w biegach górskich | Tirana | 11 września | [8][9][10] |
Międzykontynentalne[edytuj | edytuj kod]
Zawody | Miejsce | Data | Źródło |
---|---|---|---|
Mistrzostwa ibero-amerykańskie w maratonie | Caracas | 20 lutego | [11][12] |
Mistrzostwa panamerykańskie juniorów | Miramar | 22–24 lipca | [13][14] |
Igrzyska Wspólnoty Narodów młodzieży | Douglas | 9–11 września | [15] |
Igrzyska panamerykańskie | Guadalajara | 23–30 października | [16] |
Mistrzostwa panarabskie | Al-Ajn | 26–29 października | [17][18] |
Igrzyska panarabskie | Doha | 15–20 grudnia | [19] |
Kontynentalne[edytuj | edytuj kod]
Afryka[edytuj | edytuj kod]
Zawody | Miejsce | Data | Źródło |
---|---|---|---|
Mistrzostwa Afryki w biegach przełajowych | Kapsztad | 6 marca | [20][21] |
Mistrzostwa Afryki w wielobojach | Réduit | 16–17 kwietnia | [22][23] |
Mistrzostwa Afryki juniorów | Gaborone | 12–15 maja | [24] |
Igrzyska afrykańskie | Maputo | 11–17 września | [24] |
Ameryka Północna, Południowa i Karaiby[edytuj | edytuj kod]
Zawody | Miejsce | Data | Źródło |
---|---|---|---|
Mistrzostwa Ameryki Południowej | Buenos Aires | 2–5 czerwca | [16][25] |
Mistrzostwa Ameryki Środkowej i Karaibów | Mayagüez | 15–17 lipca | [26] |
Mistrzostwa Ameryki Południowej juniorów | Medellín | 23–25 września | [27] |
Mistrzostwa Ameryki Południowej w biegach przełajowych | Asunción | 20 lutego | [28] |
Panamerykański puchar w chodzie sportowym | Envigado | 26–27 marca | [29] |
Mistrzostwa NACAC w biegach przełajowych | Port-of-Spain | 20 lutego | [30][31] |
Mistrzostwa NACAC w wielobojach | Kingston | 27–28 maja | [32][33] |
CARIFTA Games | Montego Bay | 23–25 kwietnia | [34][35] |
Azja[edytuj | edytuj kod]
Zawody | Miejsce | Data | Źródło |
---|---|---|---|
Mistrzostwa Azji w chodzie sportowym | Nomi | 13 marca | [36] |
Mistrzostwa Azji | Kobe | 7–10 lipca | [37] |
Mistrzostwa Azji w maratonie | Pattaya | 17 lipca | [38] |
Igrzyska Azji Południowo–Wschodniej | Palembang | 12–16 listopada | [39] |
Igrzyska Rady Współpracy Zatoki Perskiej | Madinat 'Isa | 17–19 października | [40] |
Europa[edytuj | edytuj kod]
Mistrzostwa krajowe[edytuj | edytuj kod]
Rekordy[edytuj | edytuj kod]
Rekordy świata[edytuj | edytuj kod]
Hala[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Trójskok | Teddy Tamgho | Francja | 17,91 | Aubière | 20 lutego[165][166][167][168] |
Trójskok | Teddy Tamgho | Francja | 17,92 | Paryż | 6 marca[169][170] |
Trójskok | Teddy Tamgho | Francja | 17,92 | Paryż | 6 marca[169][170] |
Siedmiobój lekkoatletyczny | Ashton Eaton | Stany Zjednoczone | 6568 pkt. | Tallinn | 6 lutego[171][172][173][174][175] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 300 m przez płotki | Stine Tomb | Norwegia | 40,09 | Tampere | 5 lutego[176] |
Bieg na 400 m przez płotki | Sheena Tosta | Stany Zjednoczone | 56,41 | Val-de-Reuil | 12 lutego[177] |
Sztafeta 4 × 800 m | Aleksandra Bułanowa Jekatierina Martynowa Jelena Kofanowa Anna Bałakszyna | Rosja | 8:06,24 | Moskwa | 18 lutego[178][179][180] |
Stadion[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 25 000 m | Moses Mosop | Kenia | 1:12:25,4 | Eugene | 3 czerwca[181][182][183][184] |
Bieg na 30 000 m | Moses Mosop | Kenia | 1:26:47,4 | Eugene | 3 czerwca[181][182][183][184] |
Bieg na 30 km | Patrick Makau | Kenia | 1:27:38 | Berlin | 25 września[185] |
Maraton | Patrick Makau | Kenia | 2:03:38 | Berlin | 25 września[185][186][187] |
Chód na 50 000 m | Yohann Diniz | Francja | 3:35:27,2 | Reims | 12 marca[188][189][190][191][192][193][194] |
Sztafeta 4 × 100 m | Nesta Carter; Michael Frater; Yohan Blake; Usain Bolt | Jamajka | 37,04 | Daegu | 4 września[195][196] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 20 km | Mary Keitany | Kenia | 1:02:36 | Ras al-Chajma | 18 lutego[197] |
Półmaraton | Mary Keitany | Kenia | 1:05:50 | Ras al-Chajma | 18 lutego[197][198][199][200][201] |
Chód na 20 km | Wiera Sokołowa | Rosja | 1:25:08 | Soczi | 26 lutego[202][203][204] |
Rzut młotem | Betty Heidler | Niemcy | 79,42 | Halle | 21 maja[205][206][207] |
Rekordy kontynentów[edytuj | edytuj kod]
Afryka[edytuj | edytuj kod]
Hala[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Chód na 5000 m | Hatem Ghoula | Tunezja | 20:16,73 | Eaubonne | 23 stycznia[208] |
Chód na 5000 m | Hatem Ghoula | Tunezja | 20:05,95 | Aubière | 19 lutego[81] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|
Stadion[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 25 000 m | Moses Mosop | Kenia | 1:12:25,4 | Eugene | 3 czerwca[181][182][183][184] |
Bieg na 30 000 m | Moses Mosop | Kenia | 1:26:47,4 | Eugene | 3 czerwca[181][182][183][184] |
Bieg na 30 km | Patrick Makau | Kenia | 1:27:38 | Berlin | 25 września[185] |
Maraton | Patrick Makau | Kenia | 2:03:38 | Berlin | 25 września[185][186][187] |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Brimin Kipruto | Kenia | 7:53,64 | Monako | 22 lipca[209] |
Chód na 30 000 m | Hatem Ghoula | Tunezja | 2:19:21,31 | Reims | 12 marca[189] |
Dziesięciobój | Larbi Bouraada | Algieria | 8302 pkt. | Ratingen | 17 lipca[210] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 20 km | Mary Keitany | Kenia | 1:02:36 | Ras al-Chajma | 18 lutego[197] |
Półmaraton | Mary Keitany | Kenia | 1:05:50 | Ras al-Chajma | 18 lutego[197][198][199][200][201] |
Bieg na 30 km | Mare Dibaba | Etiopia | 1:38:33 | Toronto | 16 października[211][212] |
Bieg na 30 km | Koren Jelela | Etiopia | 1:38:33 | Toronto | 16 października[211][212] |
Chód na 5000 m | Aynalem Eshetu | Etiopia | 22:59,19 | Gaborone | 15 maja[213] |
Chód na 20 km | Grace Wanjiru | Kenia | 1:28:15 | Nairobi | 15 lipca[214] |
Rzut oszczepem | Sunette Viljoen | Południowa Afryka | 68,38 | Daegu | 2 września[195][215] |
Ameryka Południowa[edytuj | edytuj kod]
Hala[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Skok o tyczce | Fábio da Silva | Brazylia | 5,65 | Linz | 3 lutego[216] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|
Stadion[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 110 m przez płotki | Paulo Villar | Kolumbia | 13,27 | Guadalajara | 28 października[217][218] |
Skok o tyczce | Fábio da Silva | Brazylia | 5,80 | São Caetano do Sul | 26 lutego[219][220][221] |
Bieg na 30 km | Marilson dos Santos | Brazylia | 1:29:21 | Londyn | 17 kwietnia[217][222] |
Chód na 20 000 m | Andrés Chocho | Ekwador | 1:20:23,8 | Buenos Aires | 5 czerwca[223] |
Chód na 50 km | Andrés Chocho | Ekwador | 3:49:32 | Daegu | 3 września[195][224] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Ameryka Północna[edytuj | edytuj kod]
Hala[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Siedmiobój lekkoatletyczny | Ashton Eaton | Stany Zjednoczone | 6568 pkt. | Tallinn | 6 lutego[171][172][173][174][175] |
Bieg na 2 mile | Bernard Lagat | Stany Zjednoczone | 8:10,07 | Nowy Jork | 12 lutego[236][237] |
Bieg na 5000 m | Galen Rupp | Stany Zjednoczone | 13:11,44 | Birmingham | 19 lutego[238] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 400 m przez płotki | Sheena Tosta | Stany Zjednoczone | 56,41 | Val-de-Reuil | 12 lutego[177] |
Skok o tyczce | Jennifer Suhr | Stany Zjednoczone | 4,86 | Albuquerque | 27 lutego[239][240] |
Pchnięcie kulą | Jill Camarena-Williams | Stany Zjednoczone | 19,87 | Albuquerque | 27 lutego[239] |
Stadion[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 5000 m | Bernard Lagat | Stany Zjednoczone | 12:53,60 | Monako | 22 lipca[209] |
Bieg na 10 000 m | Galen Rupp | Stany Zjednoczone | 26:48,00 | Bruksela | 16 września[241] |
Sztafeta 4 × 100 m | Nesta Carter; Michael Frater; Yohan Blake; Usain Bolt | Jamajka | 37,04 | Daegu | 4 września[195][196] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|
Australia i Oceania[edytuj | edytuj kod]
Hala[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|
Stadion[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 10 000 m | Ben St. Lawrence | Australia | 27:24,95 | Stanford | 1 maja[242] |
Skok w dal | Mitchell Watt | Australia | 8,54 | Sztokholm | 29 lipca[243] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Półmaraton | Kimberley Smith | Nowa Zelandia | 1:07:36 | Nowy Orlean | 13 lutego[244] |
Półmaraton | Kimberley Smith | Nowa Zelandia | 1:07:11 | Filadelfia | 18 września[245] |
Bieg na 100 m przez płotki | Sally Pearson | Australia | 12,48 | Birmingham | 10 lipca[246] |
Bieg na 100 m przez płotki | Sally Pearson | Australia | 12,36 | Daegu | 3 września[195] |
Bieg na 100 m przez płotki | Sally Pearson | Australia | 12,28 | Daegu | 3 września[195] |
Pchnięcie kulą | Valerie Adams | Nowa Zelandia | 21,24 | Daegu | 29 sierpnia[195] |
Azja[edytuj | edytuj kod]
Hala[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|
Stadion[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 10 km | Nicholas Kemboi | Katar | 27:57 | Utrecht | 25 września[247][248][249] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Rzut młotem | Zhang Wenxiu | Chiny | 75,65 | Fränkisch-Crumbach | 12 czerwca[250][251] |
Europa[edytuj | edytuj kod]
Hala[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 5000 m | Mohamed Farah | Wielka Brytania | 13:10,60 | Birmingham | 19 lutego[238][252][253] |
Bieg na 400 m przez płotki | Richard Yates | Wielka Brytania | 50,21 | Birmingham | 19 lutego[238] |
Trójskok | Teddy Tamgho | Francja | 17,91 | Aubière | 20 lutego[165][166][167][168] |
Trójskok | Teddy Tamgho | Francja | 17,92 | Paryż | 6 marca[169][170] |
Trójskok | Teddy Tamgho | Francja | 17,92 | Paryż | 6 marca[169][170] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 300 m przez płotki | Stine Tomb | Norwegia | 40,09 | Tampere | 5 lutego[176] |
Sztafeta 4 × 800 m | Aleksandra Bułanowa Jekatierina Martynowa Jelena Kofanowa Anna Bałakszyna | Rosja | 8:06,24 | Moskwa | 18 lutego[178][179][180] |
Stadion[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Bieg na 10 000 m | Mohamed Farah | Wielka Brytania | 26:46,57 | Eugene | 3 czerwca[181][182][183][184] |
Chód na 50 000 m | Yohann Diniz | Francja | 3:35:27,2 | Reims | 12 marca[188][189][190][191][192][193][194] |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Zawodnik | Reprezentacja | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Chód na 20 km | Wiera Sokołowa | Rosja | 1:25:08 | Soczi | 26 lutego[202][203][204] |
Rzut młotem | Betty Heidler | Niemcy | 79,42 | Halle | 21 maja[205][206][207] |
Nagrody[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Tabele światowe[edytuj | edytuj kod]
Sezon halowy[edytuj | edytuj kod]
Poniższe tabele prezentują najlepsze rezultaty uzyskane w poszczególnych konkurencjach w sezonie halowym 2011[265][266][267].
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Rezultat | Zawodnik |
---|---|---|
Bieg na 50 m | 5,67 | Sam Effah |
Bieg na 60 m | 6,48 | Michael Rodgers |
Bieg na 200 m | 20,39 | Rakieem Salaam |
Bieg na 400 m | 44,80 | Kirani James |
Bieg na 800 m | 1:45,02 | Abubaker Kaki Khamis |
Bieg na 1000 m | 2:17,55 | Abubaker Kaki Khamis |
Bieg na 1500 m | 3:33,23 | Augustine Choge |
Bieg na milę | 3:54,52 | Chris Solinsky |
Bieg na 3000 m | 7:27,80 | Yenew Alamirew |
Bieg na 5000 m | 12:53,29 | Isaiah Koech |
Bieg na 60 m przez płotki | 7,37 | David Oliver |
Sztafeta 4 × 400 m | 3:04,24 | Texas A&M University Tran Howell Demetrius Pinder Bryan Miller Tabarie Henry |
Chód na 5000 m | 18:11,8 | Walerij Borczin |
Skok wzwyż | 2,38 2,38 2,38 | Iwan Uchow |
Skok o tyczce | 6,03 | Renaud Lavillenie |
Skok w dal | 8,21 | Luis Tsatumas |
Trójskok | 17,92 17,92 | Teddy Tamgho |
Pchnięcie kulą | 21,35 | Ryan Whiting |
Rzut ciężarkiem | 24,88 | Libor Charfreitag |
Siedmiobój | 6568 pkt. | Ashton Eaton |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Rezultat | Zawodnik |
---|---|---|
Bieg na 50 m | 6,57 | Julia Bałykina |
Bieg na 60 m | 7,09 | Lakya Brookins |
Bieg na 200 m | 22,78 | Kimberlyn Duncan |
Bieg na 400 m | 50,79 | Jessica Beard |
Bieg na 800 m | 1:58,14 | Julija Rusanowa |
Bieg na 1000 m | 2:53,21 | Jelena Arżakowa |
Bieg na 1500 m | 4:01,47 | Abeba Aregawi |
Bieg na milę | 4:28,60 | Jenny Simpson |
Bieg na 3000 m | 8:30,26 | Sentayehu Ejigu |
Bieg na 5000 m | 15:25,15 | Megan Metcalfe Wright |
Bieg na 50 m przez płotki | 6,94 | Alina Tałaj |
Bieg na 60 m przez płotki | 7,79 7,79 | Kellie Wells |
Sztafeta 4 × 400 m | 3:29,34 | Rosja Ksienija Zadorina Ksienija Wdowina Jelena Migunowa Olesia Krasnomowiec |
Sztafeta 4 × 800 m | 8:06,24 | Rosja Aleksandra Bułanowa Jekatierina Martynowa Jelena Kofanowa Anna Bałakszyna |
Chód na 3000 m | 12:18,12 | Sabine Krantz |
Skok wzwyż | 2,04 | Antonietta Di Martino |
Skok o tyczce | 4,86 | Jennifer Suhr |
Skok w dal | 6,99 | Janay DeLoach |
Trójskok | 14,60 | Simona La Mantia |
Pchnięcie kulą | 19,93 | Gong Lijiao |
Rzut ciężarkiem | 24,21 | Amber Campbell |
Pięciobój | 4723 pkt. | Antoinette Nana Djimou Ida |
Sezon letni[edytuj | edytuj kod]
Poniższe tabele prezentują najlepsze wyniki uzyskane w sezonie letnim 2011[268][269].
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Rezultat | Zawodnik |
---|---|---|
Bieg na 100 m | 9,76 | Usain Bolt |
Bieg na 200 m | 19,26 | Yohan Blake |
Bieg na 400 m | 44,35 | LaShawn Merritt |
Bieg na 800 m | 1:41,33 | David Rudisha |
Bieg na 1000 m | 2:15,31 | Amine Laâlou |
Bieg na 1500 m | 3:30,46 | Asbel Kiprop |
Bieg na milę | 3:49,09 | Haron Keitany |
Bieg na 2000 m | 4:56,25 | Tesfaye Cheru |
Bieg na 3000 m | 7:27,26 | Yenew Alamirew |
Bieg na 5000 m | 12:53,11 | Mohamed Farah |
Bieg na 10 000 m | 26:43,16 | Kenenisa Bekele |
Bieg na 25 000 m | 1:12:25,4 | Moses Mosop |
Bieg na 30 000 m | 1:26:47,4 | Moses Mosop |
Bieg na 10 km | 27:15 | Micah Kipkemboi Kogo |
Półmaraton | 58:30 | Zersenay Tadese |
Maraton | 2:03:02 | Geoffrey Mutai |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | 7:53,64 | Brimin Kipruto |
Bieg na 110 m przez płotki | 12,94 | David Oliver |
Bieg na 400 m przez płotki | 47,66 | Louis Jacob van Zyl |
Sztafeta 4 × 100 m | 37,04 | Jamajka Nesta Carter Michael Frater Yohan Blake Usain Bolt |
Sztafeta 4 × 400 m | 2:58,82 | Stany Zjednoczone Greg Nixon Jamaal Torrance Mike Berry LaShawn Merritt |
Chód na 20 km | 1:18:30 | Wang Zhen |
Chód na 50 km | 3:38:46 | Siergiej Bakulin |
Chód na 50 000 m | 3:35:27,2 | Yohann Diniz |
Skok wzwyż | 2,37 | Jesse Williams |
Skok o tyczce | 5,91 | Paweł Wojciechowski |
Skok w dal | 8,54 | Mitchell Watt |
Trójskok | 17,96 | Christian Taylor |
Pchnięcie kulą | 22,21 | Dylan Armstrong |
Rzut dyskiem | 69,50 | Zoltán Kővágó |
Rzut młotem | 81,89 | Krisztián Pars |
Rzut oszczepem | 90,61 | Andreas Thorkildsen |
Dziesięciobój | 8729 pkt. | Ashton Eaton |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Rezultat | Zawodnik |
---|---|---|
Bieg na 100 m | 10,70 | Carmelita Jeter |
Bieg na 200 m | 22,15 | Shalonda Solomon |
Bieg na 400 m | 49,35 | Anastasija Kapaczinska |
Bieg na 800 m | 1:55,87 | Marija Sawinowa |
Bieg na 1000 m | 2:36,31 | Irina Maraczowa |
Bieg na 1500 m | 4:00,06 | Morgan Uceny |
Bieg na milę | 4:29,59 | Hind Dehiba |
Bieg na 3000 m | 8:38,67 | Vivian Cheruiyot |
Bieg na 5000 m | 14:20,87 | Vivian Cheruiyot |
Bieg na 10 000 m | 30:38,35 | Sally Kipyego |
Bieg na 10 km | 30:38 | Joyce Chepkirui |
Półmaraton | 65:50 | Mary Keitany |
Maraton | 2:18:20 | Lilija Szobuchowa |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | 9:07,03 | Julija Zaripowa |
Bieg na 100 m przez płotki | 12,28 | Sally Pearson |
Bieg na 400 m przez płotki | 52,47 | Lashinda Demus |
Sztafeta 4 × 100 m | 41,56 | Stany Zjednoczone Bianca Knight Allyson Felix Marshevet Myers Carmelita Jeter |
Sztafeta 4 × 400 m | 3:18,09 | Stany Zjednoczone Sanya Richards-Ross Allyson Felix Jessica Beard Francena McCorory |
Chód na 10 km | 42:39 | Olga Kaniskina |
Chód na 20 km | 1:25:08 | Wiera Sokołowa |
Skok wzwyż | 2,07 | Anna Cziczerowa |
Skok o tyczce | 4,91 | Jennifer Suhr |
Skok w dal | 7,19 | Brittney Reese |
Trójskok | 14,99 | Yargelis Savigne Caterine Ibargüen |
Pchnięcie kulą | 21,24 | Valerie Adams |
Rzut dyskiem | 67,98 | Li Yanfeng |
Rzut młotem | 79,42 | Betty Heidler |
Rzut oszczepem | 71,99 | Marija Abakumowa |
Siedmiobój | 6880 pkt. | Tatjana Czernowa |
Zgony[edytuj | edytuj kod]
Imię i nazwisko | Wiek | Data śmierci | Źródło |
---|---|---|---|
Cezary Kuleszyński | 73 | (dts) br | 2 stycznia[270] |
Zbigniew Jaremski | 60 | (dts) br | 3 stycznia[271] |
Alfred Proksch | 102 | (dts) br | 3 stycznia[272][273] |
Maurice Peiren | 73 | (dts) br | 6 stycznia[274] |
Henning Larsen | 100 | (dts) br | 11 stycznia[275] |
Barry McClure | 59 | (dts) br | 13 stycznia[276] |
Stefka Jordanowa | 64 | (dts) br | 16 stycznia[277] |
Tore Sjöstrand | 89 | (dts) br | 26 stycznia[278] |
Krystyna Fijałkowska | 67/68 | (dts) br | 27 stycznia[279] |
Eduardo Albuquerque | 84 | (dts) br | stycznia[280] |
Robert Young | 95 | (dts) br | 3 lutego[281] |
Albert Yator | 17 | (dts) br | 5 lutego[282][283][284] |
Fumio Kamamoto | 92 | (dts) br | 11 lutego[285] |
Kyllikki Naukkarinen | 85 | (dts) br | 12 lutego[286][287] |
Inese Jaunzeme | 78 | (dts) br | 13 lutego[288][289][290][291] |
Olavi Manninen | 82 | (dts) br | 15 lutego[292] |
Georgie Lewis | 93 | (dts) br | 17 lutego[293][294] |
Suresh Babu | 58 | (dts) br | 19 lutego[295][296] |
Ollie Matson | 80 | (dts) br | 19 lutego[297] |
Noemí Simonetto de Portela | 85 | (dts) br | 20 lutego[298] |
Clifton Mayfield | 70 | (dts) br | 23 lutego[299] |
Peter Hildreth | 82 | (dts) br | 25 lutego[300] |
Sally Meyerhoff | 27 | (dts) br | 8 marca[301][302] |
Marija Koszkariowa | 20 | (dts) br | 10 marca[303] |
Valter Nyström | 95 | (dts) br | 10 marca[304][305] |
Alfred Rabenja | 67 | (dts) br | 11 marca[306][307] |
Eduard Guszczin | 70 | (dts) br | 14 marca[308][309][310] |
Danuta Piecyk | 60 | (dts) br | 13 kwietnia[311][312][313] |
Nadine Fourcade | 48 | (dts) br | 15 kwietnia[314][315] |
Grete Waitz | 57 | (dts) br | 19 kwietnia[316][317][318] |
Janusz Kowalski | 81 | (dts) br | 24 kwietnia[319] |
Józef Isenko | 83 | (dts) br | 29 kwietnia[320] |
Bill LaRochelle | 84 | (dts) br | 29 kwietnia[321] |
Danny Kassap | 28 | (dts) br | 2 maja[322][323] |
Tadeusz Kuchniewski | 76 | (dts) br | 7 maja[324] |
Samuel Wanjiru | 24 | (dts) br | 15 maja[325][326][327][328][329] |
Albert Johnson | 80 | (dts) br | 20 maja[330] |
Jukka Toivola | 61 | (dts) br | 27 maja[331] |
Romuald Klim | 78 | (dts) br | 28 maja[332] |
Rickard Bruch | 64 | (dts) br | 30 maja[333][334][335] |